Kayıt Ol

Deadpool (2016)

Çevrimdışı BlackOut

• **
  • 71
  • Rom: 1
  • Mantık kontrolü eline aldığında insanlık ölür.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Deadpool (2016)
« Yanıtla #45 : 14 Şubat 2016, 10:47:03 »
Spoiler: Göster
Olumsuz bir şey söylemek gerekirse iki tabanca iki katanayla bütün filmi geçirmeleri hoş olmadı. Tamam bazuka, balyoz vs. bunlardan geçtim de sai'lerini ve hafif makineli arkadaşlarını da kullanaydı iyiydi. Copcycat de beklediğimiz gibi mutantlığını göstermedi, düz insan gibi takıldı, kısmetse 2. filme falan artık...

Benim de film sırasında kafama en çok takılan buydu, çok da bilgili olmadığım için düşünüp kalmıştım ama gelip araştırdım, öğrendim. Burada izlediğimiz Deadpool Weapon X projesinde yapılan bilmem kaç mutantın özelliğine sahip overpowered Deadpool değilmiş. X-Men Days of Future Past'te Wolwerine kardeşimiz bizim dünyamızdaki zaman çizgisini değiştirdiği için izlediğimiz Deadpool bu olmuş. Hala pek kafama oturmadı ama kısaca böyle galiba. Deadpool'un bütün Marvel'i öldüren güçlü hali değildi sanırım bu. Yine de kafam karışık bilgili birinin yardımı lazım :D
“What is history but a fable agreed upon?”
-Napoléon Bonaparte

"He saw it in her eyes. The anguish, the frustration. The terrible nothing that clawed inside and sought to smother her. She knew. It was there, inside. She had been broken.

Then she smiled. Oh, storms. She smiled anyway.

It was the single most beautiful thing he’d seen in his entire life."

Çevrimdışı tetsuo

• *
  • 37
  • true pain true peace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 14 Şubat 2016, 11:53:32 »
Şu ana kadar yapılmış en çizgi roman filmdi bu sanırım.
It was me, waiting for me, hoping for something more...

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 14 Şubat 2016, 18:03:20 »
Filmin 18+ olduğunu sanıyordum ben, buraya gelene kadar da fark etmedim 15 olduğunu. 18 yaş sınırının çok yerinde olduğu bir filmdi bu bana kalırsa. Gerçi lise öğrencisi bile olmayan çocuklar vardı salonda, orası da ayrı. 18+ olsa da pek fark etmiyor yani zira Türkiye'de pek sallayan yok.

Filmle ilgili yorumuma gelirsek: Muhteşem. Beklediğiniz her şey ve daha fazlası. Ryan Reynolds bu rolü oynamak için doğmuş. Çok fazla "şey" yoktu filmde, tam olarak nasıl anlatırım bunu bilmiyorum, izleyenler anlayacaktır sanırım. Şikayetçi değilim ben, Deadpool'u görmek için gittik zaten. İkinci film daha zengin olacaktır ama, bundan eminim. Bu filmin başarısından sonra çok daha yüksek bir bütçeyle çekeceklerdir.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #48 : 15 Şubat 2016, 00:04:53 »
Ben pek sevmedim açıkçası... Eğlendim mi? Evet. Güldüm mü? Evet, hem de çok. Deadpool "olmuştu." Gözlerinin maskeye rağmen çizgi-romanlardaki gibi hareket etmesi, X-Men esprileri, dördüncü duvarı yıktığı anlar, "Francis," ev arkadaşıyla aşk üzerine yaptıkları muhabbette verdiği "cevap..." Hepsi çok iyiydi.

Öte yandan filmin başında kocaman bir +15 yazmasına rağmen cinsellik tavan yapmıştı filmde. Şimdi... işin içinde Deadpool olunca başka bir şey beklemezdim zaten. Cinsellik de beni o kadar rahatsız etmiyor. Amaaaa... çok fazla mastrübasyon esprisi vardı be kardeşim! Yani... bir sefer yaptın, güldük. İkinci sefer yaptın, güldük de onuncu kez konu oraya gelince işin b.ku çıkıyor artık. Eah, yeter be dedim sonunda, bir erkek olarak rahatsız oldum bir noktadan sonra.

Filmin sonunu da sevmedim ayrıca, çünkü;
sevgilisini kurtarıp onunla barışması ve hiçbir şey olmamış gibi öpüşmeleri falan... Oralarda Deadpool'u değil, Wade Wilson'ı izledik. Deadpool'un kafayı kırmış, kimliğini geride bırakmış olması gerekiyordu. Eski sevgilisini kurtarınca onunla öpüşüp mutlu sona kavuşan süper güçlü, çirkin suratlı bir erkek değil.

Velhasılıkelam, çok sevmedim. Şimdiye dek çekilmiş en iyi Marvel filmi değildi, en iyi süper kahraman filmi de değildi. Ama eğlenceliydi. İkincisi çıkarsa gözüm kapalı giderim. Ne de olsa Keira Knightley olacak (Muhahaha!)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 15 Şubat 2016, 01:09:25 »
Olumsuz bir şey söylemek gerekirse iki tabanca iki katanayla bütün filmi geçirmeleri hoş olmadı. Tamam bazuka, balyoz vs. bunlardan geçtim de sai'lerini ve hafif makineli arkadaşlarını da kullanaydı iyiydi. Copcycat de beklediğimiz gibi mutantlığını göstermedi, düz insan gibi takıldı, kısmetse 2. filme falan artık...

Benim de film sırasında kafama en çok takılan buydu, çok da bilgili olmadığım için düşünüp kalmıştım ama gelip araştırdım, öğrendim. Burada izlediğimiz Deadpool Weapon X projesinde yapılan bilmem kaç mutantın özelliğine sahip overpowered Deadpool değilmiş. X-Men Days of Future Past'te Wolwerine kardeşimiz bizim dünyamızdaki zaman çizgisini değiştirdiği için izlediğimiz Deadpool bu olmuş. Hala pek kafama oturmadı ama kısaca böyle galiba. Deadpool'un bütün Marvel'i öldüren güçlü hali değildi sanırım bu. Yine de kafam karışık bilgili birinin yardımı lazım :D

X-Men Origins: Wolverine'deki "şey"in Deadpool'la alakası yok. Film için uydurdukları bir şey. Onu yapmayı düşünenlere de buradan selam olsun[*]Arkadaş aranızda hiç mi akıllı yoktu. :([/*]. Deadpool'un orijinal hikayesi bu filmdekine daha yakın. Deadpool'un bütün Marvel'i öldüren güçlü hali de bu yani. :)

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 15 Şubat 2016, 01:20:43 »

Filmin sonunu da sevmedim ayrıca, çünkü;
sevgilisini kurtarıp onunla barışması ve hiçbir şey olmamış gibi öpüşmeleri falan... Oralarda Deadpool'u değil, Wade Wilson'ı izledik. Deadpool'un kafayı kırmış, kimliğini geride bırakmış olması gerekiyordu. Eski sevgilisini kurtarınca onunla öpüşüp mutlu sona kavuşan süper güçlü, çirkin suratlı bir erkek değil.

Film zaten bu açıdan çok da çizgi roman değil, zira Wade Wilson da burada gösterilenden biraz daha sert biri genel itibariyle. Öte yandan birden fazla orijin hikayesi olan bir karakter Deadpool. Bunu da ayrı bir evren kabul edip(ki zaten öyle) bu alternatif hikayelerden biri olarak görmek en mantıklısı. O kadar da kafayı kırmamış bir Deadpool bu, çizgi romandaki psikopatlığı yok. Blind Al'ın tutsak değil de çatlak bir ev arkadaşı/büyükanne tadında olması falan da pek uyuşan şeyler değildi mesela. Pek sorun etmedim ben.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 15 Şubat 2016, 09:42:00 »
Valla okuduğum ve okuyacağım her olumsuz eleştiriye saygı duyuyorum. Herkesin filmden beklentileri çok farklıdır sonuçta. İnsanların sevebileceği ve nefret edebileceği çok şey var filmde.

Ama kendi adıma bir "Deadpool" filminden ne beklediysem fazlasıyla aldım. Filmin o muhteşem giriş jeneriğinden tutun, kapanışına ve hatta after credits sahnesine kadar benim için kusursuz bir film oldu. Bir iki defa daha sinemada izlemeyi düşünüyorum bazı şeyleri tam oturtmak için. Çünkü filmin oldukça hızlı akan temposuna kaptırarak bazı şeyleri kaçırabiliyorsunuz.

Sonuç olarak benim için EFSANE bir film oldu. Böyle bir filmi yapmaya cesaret edenleri canı gönülden kutluyor ve alınlarından öpüyorum. :D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 15 Şubat 2016, 09:51:23 »
Türkiye gibi bir ülkede +18 olan filmi +15 olarak yayınlamak nedir, ben onu anlayamadım yalnız. Hani düşünüyorum, bizim gibi bir ülkede bunu nasıl başardılar? Özgürlükler ülkesi mi olduk bir anda?

Açık konuşacağım, bu filmi izleyecek küçük yaştaki çocuklar umurumda değil. Merak ediyorlardır, izlerler, o ayrı. Herkes kendi tercihini yapar ve ben de onların annesi falan değilim. Ama +15 denmesi bence filmin o mücadelesini verdiği ve hayranlarından tezahürat alan "R-Rated" olma savaşına bir hakaret oldu. Çok da canımı sıktı açıkçası. Hele ki filmin çıkış yolculuğu boyunca bu konuda pek çok haber yazmış/okumuş/düzenlemiş biri olarak iyice rahatsız etti.

Yahu, bize ne oluyor ki?

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 15 Şubat 2016, 09:59:08 »
Bu yaş sınırı olayının bizim ülkemizde geçerli olmadığının farkındayız sanırım? Filmi izlediğim salondakilerin %90'ı 15 yaş altıydı çünkü. Kimse bakmıyor yani insanların yaşına :P

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 15 Şubat 2016, 10:07:27 »
Bakılıp bakılmaması değil, "+15 olması için uğraştık" nedir, ben onu soruyorum. Yoksa dediğim gibi, izleyenlerin yaş ortalamasını umursamıyorum. Sadece adamların yaptığı bunca şeye hakaret olarak görüyorum bunu.

Çevrimdışı réalta

• *
  • 28
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 15 Şubat 2016, 14:17:34 »
Olması gerektiği gibi bir Deadpool filmiydi, son zamanlarda bir filmi izlerken bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum.

Çevrimdışı Gunslingers

• **
  • 83
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 15 Şubat 2016, 14:57:31 »
Çizgi roman severlerin bu filmleri seyredipte hayal kırıklığı yaşamaması mümkün değil bence.

Bugüne kadar seyrettiği herhangi bir çizgi roman uyarlamasında, filmdeki hikayenin, çizgi romandaki orjinali ile aynı olduğunu kim söyleyebilirki?

Örümcek adam, X Men, Demir Adam, Süperman, Batman, Punisher vs... Hiçbirinin filminde orjinal hikayeleri birebir aktarılmamıştı. Deadpool dada bunu beklememek gerekir diye düşünüyorum. Çünkü, bunlar "uyarlama" filmler.

Hikayenin ana hattı orjinali ile paralel olsun, karakterin okuyucuda bıraktığı atmosfer filme yansısın...sonrasında kaliteli bir yapım olsun yeter bence :)

Deadpool, kesinlikle +18 ama aynı kesinliktede eğlenceli bir film. Sonuçta sinemaya giderken aklımdaki ilk şey güzel vakit geçirmek :)
KA bir tekerlektir, daima döner...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 20 Şubat 2016, 21:54:10 »
Sonunda filmi 2. haftasında, tamamen dolu bir salonda keyifle izledim. Tek bir şey diyeceğim: WHAM!

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 21 Şubat 2016, 01:16:07 »
Bende filmi 2. haftasında, tamamen dolu bir salonda ve 2. defa izledim. :D
Uzun zamandan beri ilk kez bir filmi 2. kez izlerken hiç görmemiş gibi aynı heyecanla seyretmemiştim. Cidden "olmuş" bu film.

Tek bir şey diyeceğim: WHAM!
Bak yine çalmaya başladı...I'm never gonna dance again...Guilty feet have got no rhythm...

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 21 Şubat 2016, 08:39:32 »
Filme gitmeden önce beklentimi acayip yükseltmiş olmamdan mıdır bilemedim, film açıkçası sondaki credits ekranına kadar benim için "Eh işte, gideri varmış." şeklinde ilerliyordu. Kafamda sürekli "Ah be! Keşke şurayı şöyle yapsalarmış, şurada da dördüncü duvarı şöyle yıkıverelermiş." tadında laflar dolandı durdu. Ta ki credits ekranı bitinceye kadar. Ferris Bueller's Day Off'a (ki çok ama çok sevdiğim filmlerden biridir) çaktığı saygı dolu selamdan sonra salyalarımı akıtmayı başardı Deadpool kardeş. :D Yanlış hatırlamıyorsam, Deadpool'un üzerindeki bornozdan kullandığı repliklere kadar çoğu şey birebir aynıydı.

Chica chica... :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T