Kayıt Ol

Deli Gibi Ölmek...

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Deli Gibi Ölmek...
« : 23 Nisan 2010, 16:13:10 »

Gözlerini açtığında kulağında çocukların sesleri vardı. Kasabadan biraz uzakta, yeşil yaprakları henüz büyümeye başlamış ve çiçek açmış bir nar ağacının altında, sırtını ağaca vermiş uyuyordu. Güneş, ağacın yaprakları arasından süzülerek yerdeki otların üzerinde yemyeşil parlıyordu. Açık yeşil ve sarının tonlarının buluşmasıyla oluşan cümbüşe katılan uğur böcekleri ve arıların yanında kuşların şarkıları da insana huzur veriyordu.

İnsanın içine işleyen bir gülüşü hatırladı sonra... Sevgilisinin gülüşüyle buluştuğu hayallerden hep nefret ettiğini söylerdi kendi kendine ama bu sefer, kafasındaki gülüşe o da karşılık verdi... Her şey daha farklı olabilirdi, eğer o ölmeseydi. Şimdi bu kırların üzerinde ağacın yanında sırt sırta vermiş konuşuyor olabilirlerdi ve belki papatyalardan yaptığı bir tacı ona hediye ederdi. Konuşurlardı gülüşürlerdi ve el ele tutuşurlardı belki... Ama olmadı, çünkü o öldü...

Hala aklından çıkaramıyordu, uçurumun kenarında yürürlerken ayağı kaymıştı ve düşmüştü. Düşerken tutunduğu cılız bir ot ise bir saniye bile dayanamadan kopmuştu ve o uçurumdan açağıya düşmüştü. Düşerken son bir çığlık atmıştı ve sonra susmuştu... O, susmuştu artık... Sonsuza dek bir daha sesini duymayacaktı...

İlk başta hiç ağlamadı. Hiç konuşmadı ve hiç yemek yemedi. Sadece dayanamayacak hale geldikçe su içiyordu. Herkes onun bu haline acıyordu çünkü neşe dolu sürekli gülümseyen bir insan kaybolmuş, aksi, hiç bir şeye cevap vermeyen, hiç konuşmayan hiç yemeyen, hiç gülümsemeyen ve hiç kimseyi sevmeyen birisi gelmişti. İlk başlarda konuşmaya, onu eski günlerine döndürmeye çalıştılar ama olmadı. Sonraları bıraktılar kendi haline. Köyün delisi dediler... Sürekli aşşağıladılar...

Ağaca sırtını vermiş oturuyordu. Aklındaki binbir türlü düşünce arasında eline bir ot aldı ve ezdi onu. Kendi kendine konuşuyordu... "Neden tutmadın onu? Neden ölmesine izin verdin? Senin yüzünden.. Senin yüzünden..!" Elindeki ota işkence ediyordu adeta. Eziyor büzüyor dişlerinin arasına alıyordu fakat bir türlü tatmin olmuyordu... Yaşamamalıydı... O ölürken kendisinin yaşaması haksızlıktı. Ot da yaşamamalıydı kendisi de. Onu beraber öldürmüşlerdi ve şimdi beraber ölmeliylerdi...

Yerden avucunun alabildiği kadar ot kopardı ve ayağa kalkıp koşarak köyün içinden geçti. Bir yandan koşarken bir yandan bağırıyordu. "Bizim yüzümüzden öldü o bizim yüzümüzden..! Yaşayamayız biz, bizim yüzümüzden öldü ! "

Köyün çocukları kendisine yine gülüyorlardı ve kahvedekiler ise umursamıyordu onu. "Yanına geliyoruz." dedi usulca. "Sen öldün, biz de ölmeliyiz... Yanına geliyoruz senin yanına..! " diye bağırırken elindeki otları da, sanki bıraksa kaçacaklarmış gibi sımsıkı tutuyordu iki eliyle birlikte... Sonra uçurumun kenarına geldi. Aşağıya doğru baktı. Sanki hala orada yatıyordu sevgilisi. Gülümsedi. "Çok az kaldı Kardelen... Çok az kaldı... "

Sonra elindeki otlara baktı ve yüzündeki gülümseme anında kayboldu. Nefretle otlara bakıyordu ve bakışlarıyla eziyordu otları... "Katilsiniz siz katil..! " diye bağırdı. Uçurumun kenarına doğru ufak bir adım daha attı. Tatlı bir meltem yüzünü okşarken, otlar ellerini gıdıkladılar. Gülümsüyordu. Gözlerini kapadı ve boşluğa doğru kendini bıraktı... Düşerken bağırarak son soluğunu verdi. "KARDELEN..!" Aşağıya düşerken sanki sonsuzluğa düşüyordu. Düştü... Düştü ve düştü. Yere çarpmasına ramak kala ruhu bedenini terk etti. Sonra sert bir şekilde kayalara çarptı bedeni ve parçalara ayrıldı.Elindeki otlar rüzgarla beraber uçuşurlarken kemiklerinin kırılma sesini duydu fakat hiç acı hissetmedi. Ruhu, yukarı doğru süzülürken, yerde yatan cansız bedeni de gülümsüyordu, ruhu da. Yükselirken "Affet." dedi sevgilisine. "Geciktiğim için beni affet..."
May the force, be with you.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Deli Gibi Ölmek...
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2010, 16:26:38 »
''Katil Otlar'' diye bir film çekilse son sahnesi olabilirmiş :)
Güzel bir yazı olmuş. Özellikle de otların katil olarak görülmesi hoşuma gitti (ne sadistlik ama). Ama bu yazıyı birkaç bölümlük yazsaydın daha güzel olabilirmiş. Veya gelişme kısmını daha uzun tutmak.
Neyse yine de güzel bir yazı: Kalemine sağlık :)

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2010, 16:29:22 »
''Katil Otlar'' diye bir film çekilse son sahnesi olabilirmiş :)
Güzel bir yazı olmuş. Özellikle de otların katil olarak görülmesi hoşuma gitti (ne sadistlik ama). Ama bu yazıyı birkaç bölümlük yazsaydın daha güzel olabilirmiş. Veya gelişme kısmını daha uzun tutmak.
Neyse yine de güzel bir yazı: Kalemine sağlık :)
:) Uzatmak isterdim ama ne şartlar altında yazdığımı bir bilsen... (Babam uyuyor uyansa beni öldürür pc başında gördüğü için... ] Neyse, kim bilir belki ikinci bir bölüm yazarım da öbür taraftaki buluşmalarını anlatırım =)

Klavyeme sağlık demek istemiş olmalısın berre =)

Okuyup yorum yazdığın için teşekkür ederim beğenmene gerçekten sevindim... :)

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Nisan 2010, 16:32:32 »
Klavyeme sağlık demek istemiş olmalısın berre =)
Ben genelde yazarken kalem kullanırım da :D
Ama senin klavyene sağlık :)

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2010, 16:34:23 »
Berre'ye katılıyorum biraz daha uzun olabilirmiş.Fakat betimlemelerini sevdim. "Köyün delisi" sıfatını haketmiş ama.Bir an bütün köyü yakacak diye korktum.Mizah bir yana çarpıcı öyküleri severim.Özellikle kötü sonla bitiyorsa.(Sadist fikirler :D)
Hikayen güzeldi.Ellerine sağlık
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Nisan 2010, 16:40:21 »
Berre'ye katılıyorum biraz daha uzun olabilirmiş.Fakat betimlemelerini sevdim. "Köyün delisi" sıfatını haketmiş ama.Bir an bütün köyü yakacak diye korktum.Mizah bir yana çarpıcı öyküleri severim.Özellikle kötü sonla bitiyorsa.(Sadist fikirler :D)
Hikayen güzeldi.Ellerine sağlık

Eheh teşekkür ederim.. :D Köyü yakma fikri de aklımdan geçmedi değil... Ama karakterimiz iyi birisi sadece suçluları (otlar) cezalandırıyor... Az bişey de mizah var gibi, azcık da gülelim istedim... :)

Beğenmene sevindim yorumun için teşekkürler... :)

Çevrimdışı chilleq

• *
  • 5
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Nisan 2010, 18:48:44 »
Uçurumun kenarına doğru ufak bir adım daha attı. Tatlı bir meltem yüzünü okşarken, otlar ellerini gıdıkladılar. Gülümsüyordu. Gözlerini kapadı ve boşluğa doğru kendini bıraktı... Düşerken bağırarak son soluğunu verdi. "KARDELEN..!" ßu Kısım beni çok etkiledi ve duygulaarını bildiğim için cok anlamlı geldi bana.. bunun devamını getirmelisin..
Zamana bıraktım yarım kalan her şeyi..

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Nisan 2010, 20:29:08 »
Uçurumun kenarına doğru ufak bir adım daha attı. Tatlı bir meltem yüzünü okşarken, otlar ellerini gıdıkladılar. Gülümsüyordu. Gözlerini kapadı ve boşluğa doğru kendini bıraktı... Düşerken bağırarak son soluğunu verdi. "KARDELEN..!" ßu Kısım beni çok etkiledi ve duygulaarını bildiğim için cok anlamlı geldi bana.. bunun devamını getirmelisin..

Tamam... :) Bu gece, veya yarın Cennet'i anlatırım... İki bölüm olmuş olur ve bitiririm böylece... =)

Okuyup yorum yaptığın için teşekkürler...