Kayıt Ol

Deli Gömleği

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
Deli Gömleği
« : 02 Temmuz 2008, 15:35:53 »

Deli Gömleği, 1999 sonlarında Ankarada kuruldu.

Genel soundları, grunge/punk/ rock kategorisinde anılmaktadır.

İlk demoları "Sefil Şah"ı 2000 yılında Ankara-Zoo Poductionsta yaptılar.

2001 Martta ikinci demoları "Soytarı"yı Sis Productions'tan çıkardılar.Bu demoda davulu şu an Mangada çalan Özgür Öney çaldı.

Grubun Bir Milyon Baloncuk adlı şarkısı, Direc-t grubunun vokalisti Bilge Kösebalaban tarafından ve birçok grup tarafından da yorumlandı. Deli Gömleği şarkıları, Radyo D , Radyovizyon gibi radyo istasyonlarının yanı sıra birçok yerel radyo kanalında ve ayrıca internet radyolarında da çalındı ve çalınmaya devam etmektedir.

2002de üçüncü demoları "Böyle Buyurdu Berduş"u çıkardılar.

Bu demodaki şarkılar daha sonra birçok amatör müzisyen tarafından da yorumlandı. İçtenlik Öldü Güven Erkin Erkalın Radyo Dde hazırlayıp sunduğu Maximum Rock programının Cemiyette Pişenler listesinde haftalarca bir numara kaldı.
Yine bu şarkı bandrollü bir derleme albümde yer almak üzere grup tarafından verildi ancak albüm basılmadı. Masumiyet şarkısına Kanal B stüdyolarında albümlü grupların tanıtıldığı bir müzik programı için klip çekildi ve grupla yapılmış bir röportaj bu programda yayınlandı. Bu klip daha sonra Dream TVde de gösterildi.

2005te dördüncü demoları Oyuncak Albümü kaydettiler. Bu demo, albüm olarak kaydedildi ama daha sonra bu karardan vazgeçildi.

Bu kayıttan Küçük Peri şarkısına Dream TVde yayınlanan Yüxexes programı için klip çekildi ve daha sonra Dream TV yayın akışında klip gösterildi.

Aynı şarkı Alpay Şalt'ın (Whisky) derleme albüm projesi için kendisine verildi.

2006da Özver Yılmaz ev kayıtlarından oluşan akustik kayıtlarını Öz adlı bir demoda yayımladı. Bu demodan El,beden adlı çalışma, Radyo Eksende çalındı.

Deli Gömleği kurulduğundan bu yana ülkenin değişik şehirlerinde birçok konser verdi. Rockistanbul ve Rockstation gibi festivallerin yanında çeşitli şehirlerde birçok üniversite şenliği, bar ve konser organizasyonlarında yer aldı. Çeşitli dergi, fanzin, radyo ve TV programları, compilation, gazete ve sanal dergilerde yer aldı.

Grup şu anda yer altında misyonunu tamamlayıp, albüm yapmak için müziğini destekleyen plak şirketleri aramaktadır.

kaynak : herkesdinlesin.com

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Deli Gömleği.*
« Yanıtla #1 : 03 Temmuz 2008, 02:01:05 »
Aa Deli Gömleği, severiz sevdiririz. Ben bunları amatör olaraktan aldığım için konu açmamıştım. Her neyse Gökyüzüyüm, Şimdi Aklımdaydın güzel şarkılardır mesela.

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Ynt: Deli Gömleği
« Yanıtla #2 : 21 Eylül 2010, 16:30:21 »
Tam hatırlamıyorum ama sanırım lise ikide idi, böyle Türk punkçılara pek bir sarmıştım (marjinal liseli). O arada bunu da elden geçirmiştim.

Amatör de olsa gayet iyi olduklarını düşünmüşümdür hep. Şimdi aklıma gelmeyen bir sürü güzel şarkıları var ama Gökyüzüm bunlardan değil bence :D. Gitmeliydi çünkü o gökyüzüydü, sözünü okuyunca çok hiper süper şeyler beklerken oldukça kötü bir şeyle karşılaşmış olmanın verdiği üzüntüden bu düşüncem, sanırım.

too much sugar 
tb