Kayıt Ol

Denizatı Vadisi - Selim Erdoğan

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Denizatı Vadisi - Selim Erdoğan
« : 03 Kasım 2012, 22:32:19 »

Selim Erdoğan'ın kaleminden çıkan yeni bir bilimkurgu kitabı daha raflardaki yerini aldı.

Romanın bir tür olarak ülkemize görece geç gelmesi, bilimkurgu ögeleri taşıyan eserlerin belki biraz da "bilim" yapan kültürlere daha çok "yakıştığı" inancı ülkemizde gerek "ciddi" entelektüel nitelikler taşıyan gerekse çok daha yaygın ama daha "ucuz" üretimlerin yer bulmamasına yol açmış gibi görünüyor.

İşte Denizatı Vadisi böyle bir fonda okuyucuyla buluşuyor. Yayınevinin esere bilimkurgu demesinin nedeni türe özgü özellikleri içermesinden kaynaklanmadı (çünkü böyle ortak ayırıcı özellikler zaten yok). Ona bilimkurgu dediler çünkü gelecekle ilgili ilginç simülasyonları var, Thomas Malthus'un kehanetini yeniden yorumluyor. Ona bilimkurgu dediler çünkü matematikteki Mandelbrot kümesinin görselleştirilmesinden doğan harikulade bir ortamı kâbus senaryosunun sahnesi olarak kullanıyor. Onu böyle sınıflandırdılar çünkü okuyucu kahramanın içinde bulunduğu ortamı adım adım keşfetmesini izlerken, suç ve ceza kavramlarının gelecekteki olası evrimine tanıklık ediyor.

Kısacası, Denizatı'na bindiğinizde gelecek yolculuğunuz başlayacak ve yazar bu yolculukta sizi son derece sürükleyici bir dünyaya götürecek. Bu kısa bilim-kurgu romanı bir solukta okuyacağınıza emin olabilirsiniz.

Nota Bene Yayınları'ndan çıkan "Denizatı Vadisi" tanıtım ve künye bilgisi için buraya tıklayabilirsiniz.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Denizatı Vadisi // Selim Erdoğan
« Yanıtla #1 : 03 Kasım 2012, 22:52:21 »
Çok ilgi çekici görünüyor. Özellikle rıhtımdaki tanıtımıyla :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar