Kayıt Ol

Denizci

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Denizci
« : 24 Ocak 2009, 23:14:51 »
Burayı işgal etçem ben:

Bir garip gemiyim, demirlemiş limanda. Garip derken iki anlamda da yani… Hem yalnız, bir başına koca limanda, sağı solu tekneler, koca gemiler olmasına rağmen; hem o kadar ilginç ki yapısı. Büyükçe yelkenleri var, motorun izi yok nostaljiye nispet yapıyor sanki. Küpeştesi de bir modern ki, kıç tarafı karalanmış kâğıtlar, sancakta bir dolu kitap… Ahşap kokusuna sayfaların küfü karışıyor, iyotla harmanlanıyor burunlara çarpmadan önce. Bir kaç mürettebatı var, bir inerler gemiden bir binerler.

Bir garip denizciyim gemimde. Kaptan benim, mürettebat olurum başka gemilerde. Dimdik ayakta durmaya çalışırım, gemim ilişkiler denizinde sallanırken. Az kişi biner gemime, giren hoş gelmiştir.

Bir garip denizciyim her limanda bir sevgilim, gemime rüzgâr dolmaz, yol alamam. Onlar bekler kendi şehirlerinde, ben limanda rüzgârın yolunu gözlerim. Bir garip denizciyim her limanda bir sevgilim, kendi limanımda yapayalnız!
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Ynt: Denizci
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2009, 10:43:58 »
Güzel çok sevdim bunu, anlatımında bi hoşluk var. Hatta tekrar belirtiyim son paragraf çok hoşuma gitmişti. Fakat tekrar, tekrar belirtiyim "iyot" bozmuş gibi gelmekte hâlâ bana. Bunda da ısrarcıyım :P.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Ocak 2009, 18:55:17 »
Küçükken okuduğum bir kitabı anımsattı bana :D Bir de birde dramalar olur anaokulunda çocuklara hayalgücü aşılamak için müzik eşliğinde hayal kurdururlar onun için ideal ama kısa bir yazı..Bunu ilk okuduğumda dediğim şimdi diğerine geçelim; şiirden düz yazıya mı geçti acaba dedim kendi kendime.. Son paragraf hoşuma gitti. Güzel bir çalışma.. Güzel güzel...

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Ocak 2009, 19:46:21 »
bencede cok güzel.. hatta mükemmel.. acayip çok fazla hoşuma gitti =)
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Ocak 2009, 21:12:56 »
Teşekkür. İyot alegoriyi bozuyor ece haklısın ama orjinali bu böyle kalsın, ileride daha parnastik yada sembolik eserler yazdıımda bakar geçmişi yad ederim :P

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Mart 2009, 21:42:38 »
Nesirden çok manzum bir eser halinde yazıya dökseydin bünyelerde daha "şukela" bir tesir bırakabilirdi. Zaten son bölümde oldukça kafiyeli bir anlatım biçimi var, kulağı gıdıklayan türden. Yine de bu senin yazım tarzın, ve beğenmediğimi söyleyemiyeceğim.

Evet, bu aralar çok edebiyat çalışıyorum.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Mart 2009, 11:39:37 »
Haklısın ama manzum tecrübem yok hiç doğru dürüst.