Kayıt Ol

Enginlik Serisi - James S. A. Corey

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Enginlik Serisi - James S. A. Corey
« Yanıtla #15 : 14 Nisan 2017, 14:46:25 »
Seriyi okumayı düşünüyorum... İthaki serinin devamını basacak mı,bununla ilgili bir bilgi var mı?

Edecekler diye biliyorum. Buradan direkt İthaki editörlerine kendiniz de sorabilirsiniz :)

Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı darkshaman

• *
  • 16
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 15 Nisan 2017, 11:42:55 »
Seriyi okumayı düşünüyorum... İthaki serinin devamını basacak mı,bununla ilgili bir bilgi var mı?

Edecekler diye biliyorum. Buradan direkt İthaki editörlerine kendiniz de sorabilirsiniz :)

Teşekkürler. Konu içerisinde devamının geleceği yazılmış...

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Enginlik Serisi’nin Dördüncü Kitabı Ufukta Göründü!
« Yanıtla #17 : 05 Ağustos 2017, 17:23:11 »

Leviathan Uyanıyor, Caliban’ın Savaşı ve Abaddon Geçidi kitaplarıyla gönlümüzde galaktik bir yer kaplayan Enginlik Serisi (The Expanse), dördüncü cildi Cibola Yanıyor ile nihayet Türk okurların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

George R.R. Martin’in yardımcıları  Daniel Abraham ve Ty Franck‘ın James S.A. Corey mahlası altında ortaklaşa kaleme aldıkları bilimkurgu serisi bir süre önce Syfy kanalı tarafından televizyon ekranlarına aktarılmaya da başlanmıştı hatırlarsanız.

Çeviri ve editörlüğünü tıpkı önceki ciltlerde olduğu gibi Cihan Karamancı ve Ozancan Demirışık‘ın üstlendiği Cibola Yanıyor, yurt dışında 2014’te çıkmış, Nemesis Games (2015) ve Babylon’s Ashes ile birlikte yeni bir olay örgüsünü konu alan ikinci bir üçleme oluşturmuştu.

Çevirinin neden bu kadar geciktiğine gelirsek… Ne  yazık ki bu güzelim seri beklenen satış rakamlarına ulaşamıyor, dolayısıyla da her sene bir cilt olarak çevrilmeye devam ediyor. Yarım bırakılmadıkları ve inatla basmaya devam ettikleri için İthaki‘ye teşekkür etmek gerek… Herkesin bu güzelim uzay operasından haberdar olmasını sağlamak, “O çok sevdiğiniz dizi var ya, işte aslında bu kitaptan uyarlama,” demek de bize düşüyor sanırım. Yapalım ki bir Dresden vakası daha yaşanmasın.

Cibola Yanıyor çok büyük bir aksilik olmazsa önümüzdeki sonbahar aylarında, bir ihtimal İstanbul Kitap Fuarı’nda bizlerle olacak.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 01 Kasım 2017, 10:37:28 »
Sonunda ikinci kitaba basladim uzun bir sure sonra. Son aylardaki bilim kurgu acligimi doldurabilecek uzunca kitap bulmak kolay olmuyordu.

Cok iyi gidiyor, her ne kadar diziden geride olsamda zevkli geliyor.