Kayıt Ol

İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi
« Yanıtla #135 : 13 Mart 2017, 16:15:18 »
20. kitabın hangisi olacağı belli:

Robert Heinlein - Ay Zalim Bir Sevgilidir

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #136 : 13 Mart 2017, 17:21:32 »
Heinlein ise koy sepete.  ;D
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 13 Mart 2017, 20:05:14 »
1966 Nebula adayı. 1967 Hugo Ödülü sahibi. Hikaye, 2075 yılında, Dünya Hükümetince ceza kolonisine dönüştürülmüş Ay'da geçiyor.

Çevrimdışı Mr.Sakal

• **
  • 79
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : 13 Mart 2017, 23:11:45 »
10.kitaptan ve üzerine söylenenlerden dolayı 20.kitabın Heinlein olacağından emindim ama Yaban Diyarlardaki Yabancı olacağını tahmin ve ümit ediyordum. En çok merak ettiğim bilimkurgu romanı olması nedeniyle. Ha bu romanda çok sevindirdi beni. Merak ettiğim romanlarından biriydi ve bu sefer olmasa da ilerideki sayılarda (belki 30) çevrileceği ümidini aşıladı bana.
Hayatta yapılabilecek en ilginç şey ''ben hayali bir adamım'' diyebilmektir.

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 16 Mart 2017, 10:23:02 »
10.kitaptan ve üzerine söylenenlerden dolayı 20.kitabın Heinlein olacağından emindim ama Yaban Diyarlardaki Yabancı olacağını tahmin ve ümit ediyordum. En çok merak ettiğim bilimkurgu romanı olması nedeniyle. Ha bu romanda çok sevindirdi beni. Merak ettiğim romanlarından biriydi ve bu sefer olmasa da ilerideki sayılarda (belki 30) çevrileceği ümidini aşıladı bana.

Yaban Diyarlardaki Yabancı'yı okursanız iyi olur. Çok etkileyici sarsıcı bir kitap.

Çevrimdışı Mr.Sakal

• **
  • 79
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #140 : 16 Mart 2017, 12:59:55 »

Yaban Diyarlardaki Yabancı'yı okursanız iyi olur. Çok etkileyici sarsıcı bir kitap.

E-kitabını bulabilsem okuyacağım ama hiçbir yerde yok. NadirKitap'da ise iki tane var. Biri 100 diğeri 120 TL. Normal değerinin kat be kat üstünde ve o parayı verebilecek durumda değilim maalesef. Fakat bu gidişle sabrımın sonuna gelip o parayı vereceğim gibi duruyor. Ki böyle birşey de yapmak istemem. O yüzden tek umudum İthaki'nin diziye eklemesi ki öyle birşey olacaksa da kim bilir kaç ay sonra olacak.

Edit: Forumdaki değerli üyeler sağ olsun kitabı edindim ve okumaya başladım. Şimdilik yazarın evrenin detaylarını yavaş yavaş vermeyi seçmesini ve bunu kurguya yedirmesini fazlasıyla sevdim.
Hayatta yapılabilecek en ilginç şey ''ben hayali bir adamım'' diyebilmektir.

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #141 : 28 Mart 2017, 19:22:41 »
20. Kitap belli oldu Robert A.Heinlein'den Ay Zalim Bir Sevgilidir kitabı

"Bilimkurgu Klasikleri'nde bir köşe taşı, bir dönüm noktası daha: 20. kitap!

Yine Heinlein, yine daha önce Türkçeye çevrilmemiş bir roman, yine bir başyapıt.

Hugo ve Prometheus ödülleri alması bir yana, tür üzerindeki etkisi, sonrasında gelen yazarlara verdiği ilhamla da bilimkurgunun en nadide, en değerli eserlerinden. Üstüne üstlük tüm edebiyat tarihinin en iyi devrim anlatılarından.

Bir de dünyanın en güzel isimlerinden birine sahip.

İsteriz ki okurlarımız bu şaheseri LeGuin'in Mülksüzler'iyle beraber okusun, karşılaştırsın, bilimkurgu türü kendi içerisinde birbirinden etkilenerek neler ortaya çıkarmış görsün, anarşist devrim ve liberteryen devrimi hayal gücünün önde gelen yazarlarından ikisinin kaleminden tecrübe etsin.

Bilimkurgu Klasikleri çığır açmaya devam ediyor...

#Nisan2017"

alıntıdır.

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #142 : 31 Mart 2017, 06:58:34 »
20. kitabın kapağı yüklenmiştir

Çevrimdışı garajj

• *
  • 21
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #143 : 03 Nisan 2017, 15:43:51 »
İthaki yayınları daha önce yaptığı bir açıklamada , Dune Serisinin 4. kitabını nisan 2017 de yayınlanacağını söylemişti. Bu durumda 21. kitap Dune İmparator Tanrısı olmalı.

Çevrimdışı mizmirli

• *
  • 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #144 : 14 Nisan 2017, 05:12:33 »
Ithaki vakıf serisini tekrar basacakmış... Bilimkurgu klasiklerine eklemezler inşallah. Tekrar basılsın basılmasına da seriyi bozmamak adına millete satın aldırırlar. Pazarlama bilgisi bir yere kadar... bence seride hicbir seri kitaplar olmamali dune ya da vakıf gibi ki bu kitapların 1.si seriye konur ikincisi 1a olur üçüncüsü 1c yapılabilirdi ya sa seri kitaplar bilim kurgu klasikler dizisine dışardan katilmalı Fakat seri bozulmasın diye değil de o kadar okuduğum kitabı alamam denir ve seriyi çoğu insan sıralı takip etmeyi bırakır. O da tek tük okuduğumuz bir iki kitabı klasikler bozulmasın diye satın alıyorduk da seriyi bir kez bozunca o daha önce okuduğumuz hiç bir kıtabi kimse almaz... Klasikleri bozmadan fazla seri kitap olmadan kitap ekleyerek ilerlenirse klasikler dizisinin ömrü uzun olur. Diğer türlü kolay kaçıp koca koca seri kitap ekleyebilirler ve sonu hüsran olur...

Çevrimdışı yaprak.onur

• **
  • 150
    • Profili Görüntüle
    • Blog
« Yanıtla #145 : 14 Nisan 2017, 13:50:37 »
Ithaki vakıf serisini tekrar basacakmış... Bilimkurgu klasiklerine eklemezler inşallah. Tekrar basılsın basılmasına da seriyi bozmamak adına millete satın aldırırlar. Pazarlama bilgisi bir yere kadar... bence seride hicbir seri kitaplar olmamali dune ya da vakıf gibi ki bu kitapların 1.si seriye konur ikincisi 1a olur üçüncüsü 1c yapılabilirdi ya sa seri kitaplar bilim kurgu klasikler dizisine dışardan katilmalı Fakat seri bozulmasın diye değil de o kadar okuduğum kitabı alamam denir ve seriyi çoğu insan sıralı takip etmeyi bırakır. O da tek tük okuduğumuz bir iki kitabı klasikler bozulmasın diye satın alıyorduk da seriyi bir kez bozunca o daha önce okuduğumuz hiç bir kıtabi kimse almaz... Klasikleri bozmadan fazla seri kitap olmadan kitap ekleyerek ilerlenirse klasikler dizisinin ömrü uzun olur. Diğer türlü kolay kaçıp koca koca seri kitap ekleyebilirler ve sonu hüsran olur...

Vakıf ve Robot Serilerini Bilimkurgu Klasiklerinin içine eklemeyeceklerini söylemişlerdi daha önce.
"Bir harekete dönüşmediği, fiziksel olarak bir varlık elde etmediği sürece düşünceler gelip geçicidir ve ortaya çıktıkları anda eriyip yok olurlar. Seni bir seçim yapmak zorunda bırakmadıkları, ne kadar önemsiz olursa olsun bir eylem ya da harekete neden olmadıkları sürece anlamsızlardır. Harekete geçiren düşünceler tehlikeli olabilir. Geçirmeyenlerin hiçbir anlamı yoktur."
- Adalet, Ann Leckie

Çevrimdışı mizmirli

• *
  • 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #146 : 15 Nisan 2017, 12:46:49 »
Ok.Tesekkurler :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #147 : 28 Nisan 2017, 21:16:15 »
Ay Zalim Bir Sevgilidir'in editörü bizdenmiş meğer :) Kahlan Amnell (Yosun Erdemli) yapmış. Bu aralar pek foruma takılmıyor ama bayağı deneyimlidir kendisi. İçiniz rahat bir şekilde okuyabilirsiniz.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı karellen

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #148 : 28 Nisan 2017, 21:45:03 »
Yeni kitabı öğrenmemiz bu sefer biraz gecikti sanki acaba bu ay bizi ne bekliyor :)

Çevrimdışı yaprak.onur

• **
  • 150
    • Profili Görüntüle
    • Blog
« Yanıtla #149 : 01 Mayıs 2017, 13:17:29 »
21 ve 22'yi Ay Zalim Bir Sevgilidir'in lansmanında duyurmuşlar efem.
Nisan'da iki kitap geliyor demişler:

21. Su Adamı -Aleksandr Belyaev
22. Görünmez Adam - H. G. Wells

Nisan geçip gitti ses seda çıkmadı ama herhalde yakında gelirler...
"Bir harekete dönüşmediği, fiziksel olarak bir varlık elde etmediği sürece düşünceler gelip geçicidir ve ortaya çıktıkları anda eriyip yok olurlar. Seni bir seçim yapmak zorunda bırakmadıkları, ne kadar önemsiz olursa olsun bir eylem ya da harekete neden olmadıkları sürece anlamsızlardır. Harekete geçiren düşünceler tehlikeli olabilir. Geçirmeyenlerin hiçbir anlamı yoktur."
- Adalet, Ann Leckie