Kayıt Ol

İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi

Çevrimdışı sunbae

• **
  • 50
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi
« Yanıtla #150 : 02 Mayıs 2017, 21:08:56 »
Aleksandr Belyaev'in "Profesör Dowell'in Başı" ve "Ket Yıldızı" isimli kitapları 2013 yılında Doruk Yayınları'ndan çıkmıştır.

"Su Adamı" isimli eseriyle ilgili olarak bir blog buldum. Blog Azerbaycan Türkçesiyle yazılmıştır.
Romanla ilgili kısa bir bilgiyi alıntıladım.

"Amfibiya adam" Aleksandr Romanoviç Belyayevin ən tanınmış əsəridir. Bu möhtəşəm əsərdə həm quruda, həm də suda yaşamağı bacaran və bu bacarığına görə "Dəniz İblisi" adlandırılan  İxtiandr adlı gəncin həyatından bəhs olunur. İstedadlı cərrah Salvator, İxtiandra köpək balığının qəlsəmələrini köçürmüşdür. Hadisələrm Argentinada, Atlantik Okeanının sahillərində cərəyan edir.

https://niftiyevibrahim.blogspot.com.tr/2015/05/aleksandr-belyayev-amfibiya-adam.html

Çevrimdışı Tobizume

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 03 Mayıs 2017, 18:49:58 »
21. Su Adamı -Aleksandr Belyaev  ön siparişe çıkmış.

https://www.ilknokta.com/aleksandr-belyaev/su-adami.htm

Çevrimdışı darkshaman

• *
  • 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 03 Mayıs 2017, 23:20:01 »
Seriden Görünmez Adam gelecek mi? Ayrıntı basmış, seriden geleceği bilgisi doğruysa onu bekleyeyim...

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 04 Mayıs 2017, 20:42:22 »
21 ve 22'yi Ay Zalim Bir Sevgilidir'in lansmanında duyurmuşlar efem.
Nisan'da iki kitap geliyor demişler:

21. Su Adamı -Aleksandr Belyaev
22. Görünmez Adam - H. G. Wells

Nisan geçip gitti ses seda çıkmadı ama herhalde yakında gelirler...

evet seride Su Adam görücüye çıktı lansmana göre bir sonraki kitap muhtemelen yaprak.onur arkadaşımızın dediği gibi görünmez adam olacak gibi duruyor. İnşallah mayıs ayı içinde çıkar oda Su Adam çıkış tarihi 12 mayıs

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #154 : 18 Mayıs 2017, 00:58:47 »
22. kitap Görünmez Adam oldu. Kapak çok sade ama diğerlerine göre bence sönük kalmış.

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 12 Haziran 2017, 22:40:40 »
23. kitabımız Bir Arkadi ve Boris Strugatski şaheseri: "Tanrı Olmak Zor İş" kitabı 23 Haziranda bizlerle

"Şimdiye kadar yayımladığımız klasikler arasında günümüzü en iyi anlatan eser olduğuna inandığımız roman belki de Strugatski'lerin en politik ve insanın özünü en iyi anlatan kitabı.

2013'te Aleksey German'ın muazzam bir görsellikle sinemaya uyarladığı roman, destansı Noon Evreni'nin de bir parçası.

Tanrı kompleksine birebir."

İthaki Facebook sayfasından alıntıdır.

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #156 : 12 Haziran 2017, 23:37:12 »
Bir dizi ya da liste yapıldığında ister istemez görüş farklılıkları olacaktır; herkesi aynı anda memnun edemezsiniz biliyorum ama aynı yazardan 3 kitap... İnsan Su Adamı gibi farklı bir şey bekliyor. Ne bileyim bir Japon Bilimkurgusu falan. Bu dizi başımın tacı, dilim kurusun emeklerini görmezden gelirsem. Sadece bir yazardan 3-4 eser yayınlanacaksa aradan uzun süre geçse, verilen emek farklı eserlere yönlendirilse, çeşitlilik artsa diye geçirirken içimden kendimi burada buldum.

Çevrimdışı tr23

• **
  • 76
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
    • goodreads
« Yanıtla #157 : 13 Haziran 2017, 00:19:21 »
Ben de Bülent Bey'e katılıyorum. Her ne kadar seriyi takip edip kitapları alsam da Bilimkurgu serisi içinde farklı ülkelerin bilimkurgu eserlerini ya da imkan dahilinde Asimov, Lem, Pohl, Niven gibi yazarların da kitaplarının yayınlanmasını bekliyorum.

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #158 : 16 Haziran 2017, 00:30:59 »
kapak görücüye çıktı bence hoş olmuş. Ayrıca 23. kitabın 23 haziranda çıkması ayrı bir hava kattı :)

Çevrimdışı sunbae

• **
  • 50
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 16 Haziran 2017, 10:37:58 »
Baskan'ın 25 kitaplık serisini geçmeye az kaldı. Sonraki hedef Metis'in 33 sayılık serisi.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 01 Ağustos 2017, 18:48:32 »
Arkadaşlar, bildiğiniz üzere dizinin 23. kitabı Tanrı Olmak Zor İş'ti. Ve şu an D&R çok satanlarda 25. sırada kadar yükseldi. Bilimkurgu Klasikleri dizimizdeki kitaplar içerisinde bu bir ilk zira bir kitap ilk 20'ye girdiğinde, listeye girmiş oluyor.

Böyle bir heyecanın içerisindeyiz ofis içerisinde biz de. Bir yandan da bir sonraki Bilimkurgu Klasiği önümüzde. Baş harfi D. Ağustos ayında elinizde.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #161 : 01 Ağustos 2017, 22:04:23 »
Bu yükselişin arkasında kitapların fiyatlarını kampanyaya sokmanız olabilir mi?
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 01 Ağustos 2017, 23:12:31 »
Bu yükselişin arkasında kitapların fiyatlarını kampanyaya sokmanız olabilir mi?

Tanrı Olmak Zor İş kampanyada değil. Keşke bir kitabın listede yükselmesi kampanyaya koymak kadar basit bir şeyle gerçekleşse. :)

Çevrimdışı kasim444

• *
  • 39
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #163 : 01 Ağustos 2017, 23:16:36 »
Ben de Bülent Bey'e katılıyorum. Her ne kadar seriyi takip edip kitapları alsam da Bilimkurgu serisi içinde farklı ülkelerin bilimkurgu eserlerini ya da imkan dahilinde Asimov, Lem, Pohl, Niven gibi yazarların da kitaplarının yayınlanmasını bekliyorum.
Asimov'u bende sabırsızlıkla bekliyorum lakin  İthaki bu konuya gerekli özeni gösterdiğini düşünmüyorum. Günümüzde basılı olarak Asimov'a ait tek bir kitap var oda sonsuzluğun sonu. Ne güzel sonsuzluğun sonu kitabini monokl sessiz sedasız çıkarttı fakat bunu İthaki bi yapamadı .Boyle önemli bir yayınevi(bana gore en değerlisi) boyle büyük bir üstadın romanlarını niye geciktirir aklım ermiyor.Epub a devam.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #164 : 01 Ağustos 2017, 23:17:30 »
Arkadaşlar, bildiğiniz üzere dizinin 23. kitabı Tanrı Olmak Zor İş'ti. Ve şu an D&R çok satanlarda 25. sırada kadar yükseldi. Bilimkurgu Klasikleri dizimizdeki kitaplar içerisinde bu bir ilk zira bir kitap ilk 20'ye girdiğinde, listeye girmiş oluyor.

Böyle bir heyecanın içerisindeyiz ofis içerisinde biz de. Bir yandan da bir sonraki Bilimkurgu Klasiği önümüzde. Baş harfi D. Ağustos ayında elinizde.

Tebrikler :) Darısı diğerlerinin başına. Baş Harfi D için de bülten gönder :P
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.