Kayıt Ol

Centilmen Piç Serisi - Scott Lynch

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Centilmen Piç Serisi - Scott Lynch
« Yanıtla #120 : 11 Nisan 2016, 21:27:38 »
Aynı şeyi düşünmüşüz. Orijinal ismi ilk gördüğümde bu şekilde çevrilmez diye düşünmüştüm ben de. Sonra, böyle olduğunu görünce de şaşırmıştım. Yayınevi son anda herhangi bir yanlış anlaşılmaya fırsat vermemek için ismi değiştirebilir belki. :)
"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #121 : 11 Nisan 2016, 23:12:59 »
Aslında kitabın isminin değişmemesi güzel olur ama bilmem ki? :D
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #122 : 12 Nisan 2016, 01:45:22 »
Umarım kitabın adı sansürlenmez ne gerek var.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Gunslingers

• **
  • 83
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 12 Nisan 2016, 16:27:57 »
Sansürlenme ihtimali yüksek...Malum, hakaret davalarının havada uçuştuğu bir dönemdeyiz.  :-\
KA bir tekerlektir, daima döner...

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #124 : 15 Nisan 2016, 12:25:53 »
Öyle bir şey olacağını sanmıyorum. Sonuçta kitabın orijinal adı bu. Hırsızlar Ülkesi gibi bir adı kasıtlı olarak Hırsızlar Cumhuriyeti diye çevirmiyoruz ya?
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 13 Mayıs 2016, 21:00:08 »
Ve Centilmen Piç Serisinin üçüncü cildi Hırsızlar Cumhuriyeti'nin düzeltisi de biter :) Güzel bir kitaptı. Scott Lynch sadece Locke ve Jean'ı her zamanki muzip dolandırıcılıklarıyla geri getirmekle kalmıyor, ama aynı zamanda ilk kitapta sevdiğimiz pek çok şeyi de bir bakıma geri getiriyor.

Bunda en büyük pay Sabetha'nın elbette. Kendisi tam tahmin ettiğimiz gibi bir karakter. Seveceğinizi düşünüyorum :) Onun sayesinde Camorr'dan ve Centilmen Piçler'in eski günlerinden kesitler görüyoruz yine, ki ilk kitapta en çok sevdiğim kısımlar bunlardı.

Lynch nasıl ki ikinci kitapta denizciliğe merak saldıysa bu sefer de "bambaşka bir şeyi" kısmen ön plana çıkarıyor. Ama bu sefer dengeyi iyi kuruyor ve sonunun pat diye bitmemesini, her şeyin doyurucu bir sona ulaşmasını da garanti altına almış. Hem de ne son!

Kitap bu hafta sonu yayınevine doğru yola çıkıyor. Sonrası bekleyiş... Umarım en kısa zamanda sizler de okursunuz :)
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #126 : 13 Mayıs 2016, 21:08:41 »
Güzel haber! Haziran başı gibi raflarda olur o halde.
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı spren

• **
  • 77
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #127 : 13 Mayıs 2016, 22:00:32 »
Sanırım herkes ilk kitabın ikinci kitaba göre bir tık daha iyi olduğu konusunda hemfikirdir. İlk kitaptan sevdiğimiz ayrıntılar da 3. De tekrar karşımıza çıkacak demişsiniz heyecanlandım :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #128 : 14 Mayıs 2016, 03:25:06 »
Finallerin arifesinde çok güzel bir haber oldu bu, gerçekten. Heyecanlandım ve sevindim, sonunda Parlayan Sözler'in boşluğunu dolduracak güzel bir kitap geliyor! :D Merakla bekliyorum.

Bir de, açıkçası ben ikinci kitabı daha hareketli bulmuştum ve açıkçası daha çok sevmiştim, bu belki de Karayip Korsanları yüzündendir, ama elbette ikisinin de farklı bir tadı vardı; üçüncüsünün de aynı şekilde farklı bir tat vereceğini düşünüyorum. :)

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #129 : 14 Mayıs 2016, 05:53:10 »
Çok güzel bir haber verdiniz gerçekten. Elinize sağlık, en azından bu kitabı düzgün bir düzeltiyle okuyacağımıza güvenebiliriz. :D

İlk kitabın kompleks hikayesi ve lezzetine tam olarak sahip olmasa da, ikinci kitap da farklı ortamları ve aksiyonuyla epey keyifliydi. Bunun daha iyi olacağını düşünüyorum ama, ikinci kitap biraz geçiş özelliği taşıyordu bana kalırsa. Üçüncüden beklentim daha yüksek.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #130 : 15 Mayıs 2016, 15:08:00 »
Çıkış tarihi hakkında bilgi var mı ? Finaller sonrası çok iyi gider.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #131 : 15 Mayıs 2016, 15:59:57 »
Teşekkürler arkadaşlar :) Çıkış tarihi belli olduğunda hem buradan hem portaldan duyururuz mutlaka. Yayınevinin yayın tarihine bağlı her şey. Ben size ufak bir kıyak geçeyim, işin mutfak kısmının bittiğini şimdiden haber vereyim dedim.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #132 : 18 Mayıs 2016, 21:48:04 »
Yukarıdaki haberi görünce bayağı heyecanlandım, sanırım seriyi baştan okuyacağım bu yaz, tabii eğer Hırsızlar Cumhuriyeti benim finaller bitene dek çıkmazsa. :) Hatta belki küçük bir inceleme bile yazabilirim, ama önce hatırlamam gerekiyor.

Yine de gözümde bayağı bir canlandı olaylar, gülümsedim özlemle. Hadi bakalım, bekliyoruz. :)

Çevrimdışı Thael

• *
  • 31
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #133 : 23 Mayıs 2016, 16:34:06 »
Artık yayınlansa da okusak. Son bir kaç aydır 3.kitabin çevirisinin bitmesini bekliyorum. Orjinalini okumayı denedim ama İngilizcem çok düşük seviyede kalıyor. Mit'in verdiği haberle iyice heyecanlandım bende. Umarım çok gecikmez.

Şu atalar hakkında daha çok bilgi veriyor mu acaba kitap? Ben onları çok merak ediyorum... Kitabın geçtiği evren hakkında daha çok bilgiye sahip olmak isterdim. Dünya ne kadar büyük, kaç şehir devleti var, bunların tarihleri nasıl ve yönetim şekilleri hep birbirine mi benziyor? Kaç farklı kültür ve ırk var?

Bunların incelendiği bir yazı vb. bilen var mı acaba? Ben Scott Lynch'in kendi sitesine bakmıştım ama pek doyurucu olmadı orada bulduklarım..

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #134 : 23 Mayıs 2016, 16:52:17 »
O tür bilgileri her kitapta yeni bir şehir tanıtarak yapıyor Lynch. Bence güzel de oluyor. Her macerada bir sürü bilgiye boğulmaktansa her bölümde ufak tefek yeni şeyler öğrenmek daha hoş :)

Diğer sorulara cevap vermiyorum, okuyup görün :P (Muhahah!)
Try to hide if you dare.