Kayıt Ol

Kan Şarkısı - Anthony Ryan

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Kan Şarkısı - Anthony Ryan
« : 11 Mayıs 2014, 17:00:57 »

İthaki Yayınları yeni bir fantastik serinin kapılarını bizler için açıyor bu ay ve Anthony Ryan adlı yepyeni bir yazarla tanışmamızı sağlıyor.

Kan Şarkısı, Kuzgunun Gölgesi serisinin ilk kitabı. Ryan, ilk kitabını kendi imkanlarıyla yayınlamış bir yazar olmasına rağmen, daha sonrasında Penguin Books gibi büyük bir yayınevinden aldığı teklifle hem kitabını onların basmasına izin vermiş, hem de kitabını bir üçleme haline getirecek imzayı atmış.

Amazon‘da, fantastik&bilimkurgu kategorisinde 2013’ün en iyi eseri olarak seçilen bu kitabın gelin tanıtımına bir göz atalım:

“Pek çok adı vardı. Daha otuz yaşına gelmemiş olmasına rağmen, tarih ona bol unvan ihsan edilmesini layık görmüştü: Onu bize eziyet etsin diye gönderen deli kralın karşısında Diyar’ın Kılıcı, savaşlar boyunca onu izleyen adamların yanında Genç Atmaca, Cumbraelli düşmanlarına karşı Karanlıkkılıç ve sonradan öğrendiğime göre Büyük Kuzey Ormanı’nda yaşayan esrarengiz kabileler arasında da Beral Shak ur adıyla anılırdı, yani; Kuzgun Gölgesi.

Ama benim insanlarım onu tek bir isimle tanırdı ve onu iskeleye getirdiklerinde aklımda dönüp duran da bu isimdi: Umut Katili. Yakında öleceksin ve ben de bunu göreceğim. Umut Katili. ”Vaelin Al Sorna, annesinin ölümünün yarattığı üzüntüyü henüz üzerinden atamamışken, kendisini İtikad’ın koruyucusu Altıncı Nişan’ın kapısında, Kral’ın Savaş Lordu olan babası tarafından terk edilmiş olarak bulur. Nişan’a adım attıktan sonra ise artık hayatı eskisi gibi olmayacaktır. Bu inanç koruyucusu savaş okulunda ölümcül sınavlarla boğuşurken, dövüşmenin yanı sıra kardeşliği, sadakati, karanlığı, ihaneti ve hayatta kalmayı öğrenir. Diyardaki kardeşleri ise onun tek ailesidir. On yaşında o kapıdan adım atan çocuk, genç bir adam olduğunda, Diyar’ının en tanınmış figürlerinden biri haline gelmiştir. Krallarla pazarlık yapar, ordular yönetir ve Diyar’ın kâbuslarından Karanlık’la başa çıkmaya çalışır. Artık sadece Diyar’ının değil, tüm dünyanın kaderi onun ellerindedir. Her şeyden öte, Vaelin’in zorlu hayatında böylesine yükselmesini sağlayan gizli ve karanlık bir gücü vardır: Kan Şarkısı.

Alıntı
    “Eğer Rothfuss veya Sanderson tarzı fantastik kurgu seviyorsanız, Kan Şarkısı sizin için biçilmiş kaftan.”
    -Felicia Day-

“Cesur bir kurgu, kadim büyüler, amansız entrikalar ve kanlı bir macera…”
    -Publishers Weekly-

Çevirmenliğini Barış Tanyeri’nin üstlendiği eserin editörlüğü Alican Saygı Ortanca tarafından yapılmış. Kitabın künye bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Haber: Hazal "Fırtınakıran" Çamur

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kan Şarkısı Raflarda!
« Yanıtla #1 : 12 Mayıs 2014, 11:02:23 »
İthakiden bitmiş ve daha uzun serileri çevirmesini de bekliyoruz.Zaman çarkıyla bizi buna alıştırdılar :) tabi ki bu kitabı da heyecanla bekliyoruz..
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kan Şarkısı - Anthony Ryan
« Yanıtla #2 : 12 Mayıs 2014, 16:54:07 »
Süper bir seri ama bu kapak nedir arkadaş :(

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #3 : 12 Mayıs 2014, 17:19:50 »
Süper bir seri ama bu kapak nedir arkadaş :(

Katılıyorum. Artemis ve Pegasus kapakları gibi olmuş. Nerede o eski epik İthaki kapakları?

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Mayıs 2014, 17:27:14 »
Kitap hakkında yabancı sitelerden okuduğum yorumlar beni heyecanlandırdı açıkçası. Yeni bir "Rüzgarın Adı" vakasıyla mı karşı karşıyayız acaba diye de düşünmeden edemedim. Yakın zaman da alıp okumayı düşünüyorum, umarım o 660 sayfa'nın çoğu gereksiz betimlemelerle dolu değildir de biz de "yeni ve özgün" bir hikaye okuyor olmanın keyfine varırız.. :fight:

Bu arada kapak tasarımını ilk gördüğümde bende pegasus'tan çıkacak bir kitap zannetim.
Halbuki orjinal kapağı çok daha hoş, keşke değişiklik yapma gereği duymasalardı. :P

Çevrimdışı Tenekeci

• **
  • 79
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Mayıs 2014, 18:00:20 »
Kapak iğrenç...
Seriyi daha okumadığım için yorum yapamam ama kapak hakikatten iğrenç.

Tanıtımı ve reklamı güzel yapılmış, içi boş, sanatsallık ve derinlikten eseri olmayan kitap kapaklarına benzemiş. Bir WoT kapağı, bir Hobbit'in arka kapağı falan ne güzeldi halbuki İthaki'nin. Böyle bir şey beklemezdim, para için yazılmış vampir serileri gibi duruyor.

Kitap hakkında güzel yorumlar yapmak isterdim ancak kapağına bakınca sadece insanın aklından bunlar geçiyor. Maalesef... Kitap kapağına çok önem veren bir okur olarak kapaktan iğrendim.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Mayıs 2014, 18:12:16 »
Ön okuması için BURAYA tıklayabilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Mayıs 2014, 18:14:47 »
Seriyi bilemeyeceğim ama yazmadan geçemedim, kapak gerçekten de felaket kötüymüş ya. Bu nedir...
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Mayıs 2014, 19:11:13 »
Kapak EF-SA-NE olmuş. Harika

Spoiler: Göster
Şaka lan şaka. Kıçım gibi olmuş o ne öyle.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Mayıs 2014, 13:39:29 »
Hikaye güzel anlatım fena değil ama bazı hatalar var kitapta çeviriden mi kaynaklanıyor yoksa orjinali mi böyle bilmiyorum..
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #10 : 20 Mayıs 2014, 15:36:03 »
Ön okuması Yerdeniz ve Rüzgârın Adı'nı andırıyor sanki.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Mayıs 2014, 16:36:42 »
Yerdenizi okumadım ama evet rüzgarın adına benziyor. Farkı bilim yada ilim değil savaşmayı öğreniyorlar..

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Mayıs 2014, 17:09:08 »
Kapak EF-SA-NE olmuş. Harika

Spoiler: Göster
Şaka lan şaka. Kıçım gibi olmuş o ne öyle.

Sırf bu yüzden ön okumasını okumadım.Kötü kapaklar insanı kitaptan öyle bir soğutuyor ki, bir daha tenezzül bile edemiyoruz..
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı mert

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Mayıs 2014, 18:12:37 »
Kapak tasarımı gerçekten kötü ancak içerik berbat değil aksine gayet başarılı. Tarz olarak Roofless'a benzese de bence Patt derinlik yaratma konusunda çok daha başarılı.Bunun haricinde Kan Şarkısı başlayınca elimden bırakmadığım eserler arasına girdi.Bitirmem 2 akşamımı aldı.Bence Kral katili serisini LOTR  üçlemesini seven herkes bu kitabı da beğenir. Bakalım 2. kitap ne zaman gelecek
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

Çevrimdışı raz158

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 24 Mayıs 2014, 19:22:02 »
Soluksuz okudum gerçekten çok güzel bi kitaptı. 2. Kitabı merakla bekliyorum...