Kayıt Ol

Kan Şarkısı - Anthony Ryan

Çevrimdışı Tinuviel

• *
  • 24
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kan Şarkısı - Anthony Ryan
« Yanıtla #15 : 02 Haziran 2014, 19:22:53 »
Bu tarz kapakları hiç sevmiyorum ya. Okurken karakterin tipini kendim hayal edeceğime ister istemez kapaktaki kişiyle özdeştiriyorum :/

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 02 Haziran 2014, 23:52:07 »
Güzel bir kitap olsa da beklentimin altında kaldı. Sanırım burada yine gereğinden fazla abartılan kitap vakasıyla karşı karşıyayız. Özellikle bir çok yerde Kralkatili'nin sözünün geçtiğini görünce beklentim iyice yükselmişti. O yüzden biraz hayal kırıklığına uğradım denebilir. Yine de okumaya değer.

Edit: Kitabı bitiremeyişimden sonra fikrim biraz değişti. Okumaya değer mi bilemiyorum da pek iyi olduğunu söyleyemem. Tavsiye edeceğim bir kitap değil.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 02 Haziran 2014, 23:59:19 »
Katılıyorum, Rüzgarın Adı ve Taht Oyunları gibi kitapların arasına giremez ama bu serilerin devamlarını bekleyenler okuyabilirler, keyif alırlar. Ancak ne BvAŞ'ındaki entrikaları ne de Rüzgarın Adı'ndaki derinliği beklemeyin. Ama sonu için okunur. Serinin devam kitaplarından ümitliyim açıkçası.

Çevrimdışı demov2

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 20 Ağustos 2014, 23:04:21 »
Bu tarz kapakları hiç sevmiyorum ya. Okurken karakterin tipini kendim hayal edeceğime ister istemez kapaktaki kişiyle özdeştiriyorum :/
evt  bendede o oldu anladığım kadarıyla karakter gerçekten de insanın içine işliyor ve kapaktaki adamın yüzü olarak kafamda canlandırıyorum ithaki keşke orjinal kapağı kullansaydı :(

Çevrimdışı oguzkaan

• **
  • 92
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 19 Eylül 2014, 01:52:16 »
Öncelikle kapak tercihini bu yönde kullanan yayınevini kınıyorum. İğrenç bir kapak olmuş. Başka bir kapakla da basılmayacağını düşünürsek açıkcası yazık oldu. :inca

Kitaba gelince, öncelikle geleneksel bir epik fantastik bir eserdi. Indie olarak başlaması ve çöplüğe dönmüş bir türde bu derece iyi bir eser olması ile nadide bir parça olduğunu gösteriyor.

Anlatımı akıcı -çevirisininde iyi olması ile- , hikaye aksiyon ve gizem dolu idi. Aynı zamanda bunların dozunu da kaçırmaması ile sayfa çevirten bir kitaptı. Kanımca, bu tarz tuğlamsı kalınlığa sahip kitapların düştüğü en büyük hata bazen hikaye veya karakter gelişimi ile hiç alakası olmayan, uzun, gereksiz kısımlar bulundurmalarıdır. Kan Şarkısı'nda ise bu neredeyse yok denecek kadar azdı. Uzun sayılabilecek bir zaman aralığını konu edinse de bölümler arasında bağlantı iyi kurulmuştu. Karakter üzerine süregelen bir hikayeye sahipti. Ana ve yan karakterler üzerinde iyice düşünüldüğü de belliydi.

Kan Şarkısı, büyü, kılıç, savaşlar, ihanetler, entrikalar ile dolu, hızlı hikaye ilerleyişine sahip, harika karakterleri ile şiddetle tavsiye ettiğim bir kitaptır.

Çevrimdışı kahlan1299

• *
  • 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 26 Kasım 2014, 23:23:52 »
2. kitap ne zaman gelecek.biri bilginiz var mı?

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 27 Kasım 2014, 00:45:31 »
Arkadaşlar, buraya yılbaşından beri yaklaşık 20 soru gelmiş. Toparladım ve yayınevine ilettim. Soruları ve cevapları aşağıdadır. Cevapsız sorular ise olumsuz ya da belirsiz olduğundan öyle kalmıştır.

3) Kuzgunun gölgesinin ikinci kitabını ne zaman çevirmeye başlarsınız ?
Kuzgunun Gölgesi ikinci kitabını nisan ayında yayımlamayı planlıyoruz.

Çevrimdışı Kvothe90

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 24 Aralık 2014, 22:33:11 »
Millet yakışıklı adam görünce ne biçim sinirlenmiş ya akslsjsjskah hassasiyete bak bi dahakine arka kapağa da iki manzara koysunlar bari bob ross tarzı :D  adam çok yakışıklıymış kimlerdendir bu yiğit bilen varsa sölesin:D yazar iskoç olduğu için baştan sempati duydum. Kitap piyasadaki fantastik kitap açlığını gideriyo zaten tamamen Rüzgarın adı ve Tanrının Sol eli serisinin mixerlenmiş hali. Devam kitabı beklerken bunu da okudum pişman mıyım hayır. İyi kitap.. Özentilik olur o kadar. Ne demişler dünyada görülmemiş bir şey yok. Yeni bişey de olmıycak

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 24 Aralık 2014, 23:21:01 »
Yakışıklı adam görünce sinirlendik evet. Bütün olay bu. Ne güzel anlamışsınız anlatmak istediğimiz şeyi.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 24 Aralık 2014, 23:30:33 »
Bu adamı kapağında görsem normal karşılayacağım kitaplar var ama bu kitap öyle bir kitap değil .  İyiki de o kitaplardan değil . Sadece orjinalinde olduğu gibi adamın zırhına ve kılıcına odaklanan bir kapak olsaymış . Arka kapağada Bob ross koysalar emin ol kitabın kalitesi artar . Kitap kapağıyla , öyküsüyle , içindeki yazı fontuyla hatta puntosuyla bile  bir bütündür bence . Kapak yapmak da bir sanattır , kapak tasarımcısı vs diye boşuna mı yazıyorlar tabii hassas oluruz.

Çevrimdışı Kvothe90

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 25 Aralık 2014, 12:00:56 »
orijinal kapağından tek farkı adamın yüzünün gözükmesi; ki bu da hayalgücünüzü baltalamış kahramanı istediğiniz tipte hayal edememişsiniz vs. vs. doğrudur elbet ama yazarda zaten kendisine benzeterek betimlemiş yani bir nevi kendi tipinde yazmış. Olmazsa onu canlandırırsınız hahah  dahası ya filmi çekilseydi o zamanda oynayan kişinin fotoğrafı olan bir kapak daha berbat olurdu. Bu aralar bu tarz kapaklar moda bkz:cüceler. Fanmade bi kapak yapın üretken olun madem sadece eleştireceğinize. bir sürü alternatif çizimler tasarımlar oluyor bkz: deviantart

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 25 Aralık 2014, 12:49:35 »
orijinal kapağından tek farkı adamın yüzünün gözükmesi; ki bu da hayalgücünüzü baltalamış kahramanı istediğiniz tipte hayal edememişsiniz vs. vs. doğrudur elbet ama yazarda zaten kendisine benzeterek betimlemiş yani bir nevi kendi tipinde yazmış. Olmazsa onu canlandırırsınız hahah  dahası ya filmi çekilseydi o zamanda oynayan kişinin fotoğrafı olan bir kapak daha berbat olurdu. Bu aralar bu tarz kapaklar moda bkz:cüceler. Fanmade bi kapak yapın üretken olun madem sadece eleştireceğinize. bir sürü alternatif çizimler tasarımlar oluyor bkz: deviantart

Arkadaşım amaç ne anlamadım ?  fanmade kapak yapıp kitaba yeni baskımı yaptıracağız . Burda eleştiri yapıyoruz ki görülsün daha dikkatli  olunsun bundan sonra . Eleştiri yapmakta üretkenliktir .Ayrıca film posteriyle kitap kapağını nasıl kıyasladın ya ?

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 25 Aralık 2014, 15:01:08 »
Aklımda böyle bir proje var aslında, hem de kitap çıktığından beri. Boş bir zaman bulduğumda bir deneme yapıp ekleyeceğim.

Çevrimdışı Kvothe90

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 25 Aralık 2014, 18:08:18 »
daha dikkatli? ben kitap kapağını oldukça güzel özenli ve fevkalade "dikkatli"ce hazırlanmış  buldum. yabancı baskılarla kıyaslanınca Türkiye'deki kitap kapakları kat kat başarılıdır zaten genelde. ayrıca zarf mı mazruf mu önemli cevap belli o yüzden çok da tartışmamak lazım.

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 25 Aralık 2014, 18:23:12 »
Haksızlık etmeyelim yabancı yayınlarda basılan kapaklardan bir tanesi kötü. Bazıları eşit derecede bazıları ise açık ara daha iyi. Zarfda mazruf kadar önemlidir çünkü kapak bizi sınırlandırıyor. Mesela yazarın kendisini tasvir ettiğini sizden duydum. Okuma esnasında bunu bilmiyordum ve kapak hariç beni sınırlandıran başka birşey olmamıştı. Bu aşırı savunmacılık gereksiz bence, bana göre güzel değildir size göre güzeldir. Üstte belirttiğim görüşler de şahsidir.