Kayıt Ol

Kralkatili Güncesi - Patrick Rothfuss

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kralkatili Güncesi // Patrick Rothfuss
« Yanıtla #45 : 19 Aralık 2011, 19:07:23 »
Bilge Adamın Korkusu kitaplıktan hüzünlü hüzünlü bakıp George R.R. Martin ile aramıza girmeye çalışıyor, ama sanırım biraz daha bekleyecek.

Not: Kitap devasa bir şey. Neyseki hardcover değil.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #46 : 19 Aralık 2011, 19:12:46 »
İlk kitabı bugün sipariş ettim, kafama takılan şey 2. kitabın 2008 yılında yayınlanmış olması, 3. kitabın durumu nedir aradan biraz zaman geçmiş çünkü. Çok umutluyum, iyi bir eser okuyacağımı sanıyorum. Genelde yeni kitap ne zaman diye tutturmam.  ;D :shrlock
"Bilge adam'ın korkusu" ilk olarak mart 2011'de yayınlandı...
3. kitap için henüz bir tarih yok...ama adı belli..."The Stone of Doors"...2013'den önce yayınlanmaz tahminimce...

Bu arada çevremdekiler 2. kitap hakkında çok konuştuğum için çok merak edip rüzgarın adı'nı okumaya başladılar...bu kitabı okuyun,okutturun arkadaşlar....hayatınızda pişman olmayacağınız nadir şeylerden biri olacak...;)

Genellikle kaynak aldığım sitede tarih öyle yazıyordu. Kurgu kitaplar üzerine çok geniş bir veri tabanıdır. O zaman 'don't panic'
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #47 : 19 Aralık 2011, 19:14:43 »

Ben de "Keşke ciltli olsa..." diyordum, ne garip. Böyle çok çabuk dağılacakmış gibi görünüyor gözüme. Hayır, geç buldum çabuk kaybettim demek var işin sonunda.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #48 : 19 Aralık 2011, 20:31:50 »

Ben de "Keşke ciltli olsa..." diyordum, ne garip. Böyle çok çabuk dağılacakmış gibi görünüyor gözüme. Hayır, geç buldum çabuk kaybettim demek var işin sonunda.

Ah ah evet, geçen gün DnR'da gördüm 48 lira civarı bir şeydi karton kapak yapmışlar paraya kıyıp alamadım. Zaman çarkı gibi yapsalardı halbuki ne güzel olurdu.

Çevrimdışı Bars Elsa

• **
  • 318
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 19 Aralık 2011, 22:39:28 »

Ah ah evet, geçen gün DnR'da gördüm 48 lira civarı bir şeydi karton kapak yapmışlar paraya kıyıp alamadım. Zaman çarkı gibi yapsalardı halbuki ne güzel olurdu.
48 lira karton kapaksa iyiymiş ya. idefixteki indirimler sürüyorsa kargoda pek zarar görmez o halde kitap.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 19 Aralık 2011, 23:36:48 »

48 olduğuna emin misin? Kitabın normal fiyati 49 TL zaten.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı soablacksmith

• *
  • 3
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 20 Aralık 2011, 13:36:15 »
Kadıköy Rıhtım'da Penguen Kitabevi'nde kitabı 39 TL'ye buldum. İthaki'nin yeri olduğu için birçok kitabını da daha ucuza bulmanız mümkün. Ekonomik sebeplerle bu kitaptan mahrum kalmamanız için yardımcı olacağını umuyorum.

Çevrimdışı Gregory

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 21 Aralık 2011, 00:47:50 »
Kitabı DNR'da görünce korktum:) Ama şöyle göz gezdirince dayanamadım aldım. Gerçi henüz okumaya başlayamadım.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #53 : 21 Aralık 2011, 11:56:30 »
Daha önce de belirtmiştik ama tekrar söylemekte fayda görüyorum: İthaki yayınlarından çıkan tüm kitapları www.ilknokta.com adresinden %30 indirimle satın alabilirsiniz. Kredi kartınız yoksa "kapıda nakit" seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Şu anda "Bilge Adamın Korkusu" ilknokta üzerinde 34,30 TL'ye satılmakta. http://www.ilknokta.com/kitap/130484/Patrick-Rothfuss/Bilge-Adamin-Korkusu.html

Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı anduril

• *
  • 47
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 21 Aralık 2011, 13:05:52 »
gerçekten harika bir kitap
yazarın dünya klasiklerindne beslendiğini düşünüyorum
okurken bu tadı rahatlıkla alabiliyorsunuz

Çevrimdışı anduril

• *
  • 47
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 22 Aralık 2011, 10:46:56 »
serinin ikici kitabı "bilge adamın korkusu" nu dün aldım
tüyleri diken diken edecek kadar
aklımdan geçen tek şey ise epsilon un "kralların çarpışması" nı
iki kitap olarak basmış olmasıydı. ne saçma!
böyle bir serinin böyle bir yayınevine kaptırılmış olması
zaten anlayabileceğim birşey değil

Çevrimdışı Bars Elsa

• **
  • 318
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 23 Aralık 2011, 00:15:45 »
Bugün D&R'dan kitabı 49 liraya aldım. İki tane getirtmişler kitaptan ben tabii ki en az yıprananını seçmiştim ama eve getirip kitaplığa sığdırmaya çalışırken kapağın köşesi hemen kalkıverdi, sinirim bozuldu, kötü hissettim.. Bence bu kitabı yapmışken ciltli yapıp 50 yerine 60 liraya satmalılardı. Alacak olan parasına bakmaz nasıl olsa..

ek: Hatta o kadar ki aynı rafta Susannah'nın Şarkısı ve Kule de olmasına ve zamanımı o kitapları arayarak talan etmeme rağmen Bilge Adamın Korkusu'nu aldım ki bu da benim açımdan, Stephen King'e -benim için- bir rakip çıktığına kanıttır. İthaki'nin kitaplarına biraz daha özen göstermesi lazım. Sadece güzel kapaklar ve güzel eserler basmakla olmuyor. Kitabın dayanıklı da olması gerek. :)

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 23 Aralık 2011, 02:51:55 »
İdefix sanal kitap fuarından son gün birikmiş kitaplarımla beraber aldım 34TL ye aldım  iyi ki almışım 49TL normalde , o aradaki farkla 1 kitap daha aldım :)

Valla ben kitapları cam fanusta saklar gibi sakladığım için ve aylardır beklediğim bir kitabı  fotokopi olarak çıkarsa bile alırdım heralde  :xD

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #58 : 23 Aralık 2011, 18:46:42 »
İlk kitabı bugün sipariş ettim, kafama takılan şey 2. kitabın 2008 yılında yayınlanmış olması, 3. kitabın durumu nedir aradan biraz zaman geçmiş çünkü. Çok umutluyum, iyi bir eser okuyacağımı sanıyorum. Genelde yeni kitap ne zaman diye tutturmam.  ;D :shrlock
Bu Pazartesi verdiğim sipariş hala gönderilmedi. İlknokta en son siparişimi de 15 günde göndermişti :( Yılbaşından önce gelecek mi merak ediyorum?
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #59 : 23 Aralık 2011, 23:10:31 »
Bu Pazartesi verdiğim sipariş hala gönderilmedi. İlknokta en son siparişimi de 15 günde göndermişti :( Yılbaşından önce gelecek mi merak ediyorum?

İlknokta'dan değil de yurtiçi kargodan kaynaklanıyor olabilir belki, ben ne zaman bir şey alsam yurtiçi kargoyla problem yaşıyorum.