Kayıt Ol

Kralkatili Güncesi - Patrick Rothfuss

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
Ynt: Kralkatili Güncesi // Patrick Rothfuss
« Yanıtla #60 : 23 Aralık 2011, 23:39:04 »
İlk kitabı bugün sipariş ettim, kafama takılan şey 2. kitabın 2008 yılında yayınlanmış olması, 3. kitabın durumu nedir aradan biraz zaman geçmiş çünkü. Çok umutluyum, iyi bir eser okuyacağımı sanıyorum. Genelde yeni kitap ne zaman diye tutturmam.  ;D :shrlock
Bu Pazartesi verdiğim sipariş hala gönderilmedi. İlknokta en son siparişimi de 15 günde göndermişti :( Yılbaşından önce gelecek mi merak ediyorum?

İlknokta'dan değil de yurtiçi kargodan kaynaklanıyor olabilir belki, ben ne zaman bir şey alsam yurtiçi kargoyla problem yaşıyorum.

'Hazırlanıyor' yazıyor hala diğer türlü 'Kargoya verildi' yazardı. Burası şikayet yeri değil ama üzücü.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 23 Aralık 2011, 23:44:17 »
Bana da aynısı Amerikan Tanrılarında olmuştu.Siparişi verip bir hafta bekledim.Hala hazırlanıyor.Aradım."Elimizde şu an yok 3 güne gelecek.Hemen ulaştıracağız."dediler.Sonra geldi tabi.Bir ara  istersen siparişin durumunu öğren ellerinde mi kalmamış.Ya da başka bir şey mi öğrenirsin en azından.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #62 : 27 Aralık 2011, 17:43:54 »
Bugün gidip Rüzgarın Adını aldım. Hani daha okumaya başlamadım  yorum yapmayayım ama kapağı açtığımda gördüğüm ilk şey harita oldu.

Spoiler: Göster

Sanki birebir Türkiye haritası yahu çok benziyor. [*]illüminati[/*]

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 27 Aralık 2011, 17:59:43 »
İlk kitabı bugün sipariş ettim, kafama takılan şey 2. kitabın 2008 yılında yayınlanmış olması, 3. kitabın durumu nedir aradan biraz zaman geçmiş çünkü. Çok umutluyum, iyi bir eser okuyacağımı sanıyorum. Genelde yeni kitap ne zaman diye tutturmam.  ;D :shrlock
Bu Pazartesi verdiğim sipariş hala gönderilmedi. İlknokta en son siparişimi de 15 günde göndermişti :( Yılbaşından önce gelecek mi merak ediyorum?

İlknokta'dan değil de yurtiçi kargodan kaynaklanıyor olabilir belki, ben ne zaman bir şey alsam yurtiçi kargoyla problem yaşıyorum.

'Hazırlanıyor' yazıyor hala diğer türlü 'Kargoya verildi' yazardı. Burası şikayet yeri değil ama üzücü.
Bugün İlknokta ile telefonla görüştük ve diğer aldığım kitaplarla bilrlikte kargoya verdiler. Gayet kibarlar fakat benim için uzun bir bekleyiş oldu. Yarın elimde olacak ve elimden düşmeyecek umarım.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 27 Aralık 2011, 19:46:12 »
Bugün gidip Rüzgarın Adını aldım. Hani daha okumaya başlamadım  yorum yapmayayım ama kapağı açtığımda gördüğüm ilk şey harita oldu.

Sanki birebir Türkiye haritası yahu çok benziyor. [*]illüminati[/*]

Çok saçma bir önermede olabilir benimkisi.

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #65 : 27 Aralık 2011, 19:59:46 »
Buna 'algıda seçicilik' mi dersiniz yoksa başka bir şey mi bilmiyorum ama haritayı Avrupa ile çok rahat özdeşleştirebildim. [*]İlk dikkatimi çeken Small Kingdoms oldu[/*][*]Ben komplo teorisyeni değilim bu arada :)[/*]
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 30 Aralık 2011, 05:20:11 »
200 sayfayı bitirdim, bu kitabın tek eksiği şiirsel bir anlatım ama kalemi daha da kuvvetlenecektir zamanla. İlk kitap için oldukça başarılı ve farklı.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 01 Ocak 2012, 22:37:12 »
450. sayfadayım ve hikaye içinde hikaye anlatırkan efsanevi karakterlerden bahsetse de hiç bir karakteri şişirmeden insani yönleriyle anlatıyor. Yazarın bu tarzını sevdim. Neyse buraya yazacağım son gereksiz mesaj bu olsun.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Rüzgarın Adı | %50 İndirim
« Yanıtla #68 : 03 Ocak 2012, 21:05:56 »
Eğer Rüzgarın Adı'nı merak edip, fiyatından dolayı başlamaya çekiniyorsanız güzel bir fırsat var önünüzde.

İlknokta sitesi kitap için %50 indirim başlatmış durumda. Normalde 35 TL olan kitap, şu an 17,50 TL!

Keyifli okumalar :).

Çevrimdışı Rhonin

• **
  • 115
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 03 Ocak 2012, 23:26:50 »
Eğer Rüzgarın Adı'nı merak edip, fiyatından dolayı başlamaya çekiniyorsanız güzel bir fırsat var önünüzde.

İlknokta sitesi kitap için %50 indirim başlatmış durumda. Normalde 35 TL olan kitap, şu an 17,50 TL!

Keyifli okumalar :).

Çok iyi oldu ya.Çok teşekkürler fırtınakıran! İlk fırsatta alacağım.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 05 Ocak 2012, 22:10:49 »
896 ile 913 sayfaları arası yok aldığım kitapta. Arasında önemli bir olay geçmiş sanki, ne olmuş bilmeden de anlayamadım devamını, ne yapacağım şimdi? :(

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 06 Ocak 2012, 09:44:07 »
Aldığınız yere götürüp değiştirmelerini isteyeceksiniz, bunu yapmak zorundalar.

Çevrimdışı soablacksmith

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 17 Ocak 2012, 15:06:55 »
Bilge Adam'ın Korkusunda Felurian'la ilgili olan kısım tek kelimeyle muhteşem. Felurian'ın konuşması ve Fae'nin hayalle gerçek arasında anlatılması kitabı elimden bırakamama sebep oldu. Tabi ki burada çeviremenin de hakkını vermemiz gerekiyor. Okumadıysanız Felurian'ın konuşmalarını okuyunca anlayacaksınız, şimdi yanlış birşey söyleyerek kimsenin hevesini kırmak istemiyorum. Neden bilmiyorum belki alakasız gelecek ama bana Silmarillion'da Beren ve Luthien'in Hikayesi'ni okuyormuşum hissi verdi. Silmarillion'u okuyalı yıllar oldu o yüzden birbirine hiç benzemeyen yapıları olabilir yine de içimde okurken uyanan heyecan aynı oldu.

Çevrimdışı mehhhmet

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 18 Ocak 2012, 19:42:18 »
İnternette yabancı forumlarda okuduğuma göre ilk üçlemeden sonra ikinci bir üçleme daha olacağı söyleniyor.Bu ne kadar doğru bilen var mı?İlk üçlemede Kwothenin geçmişinin anlatılacağı sonraki üçlemede de şimdiki zamana dönüleceği söyleniyor.Düşününce bana mantıklı geliyor.
2.kitabı okurken
 Yoltaşında geçen konuşmalarda chandrialıların* hala dışarda bir yerde oldukları konuşuluyordu.Belki ilk üçlemenin sonunda kwothe amyrleri bulur ve kralkatili olur sonraki üçlemede tamamen düşmanlarından intikam şeklinde olur...

Siz ne düşünüyorsunuz???

Çevrimdışı soablacksmith

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 19 Ocak 2012, 10:29:56 »
Ben de aynısını düşünüyordum. Yazar bazı konuları detaylandırmadan ilerlemek istemiyor gibi. Bu yüzden okurken hep 3.kitapta birşeyler havada kalacak diye düşünüyordum. Eğer gerçekten ikinci bir üçleme çıkacaksa şaşırmam