Kayıt Ol

Kralkatili Güncesi - Patrick Rothfuss

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kralkatili Güncesi - Patrick Rothfuss
« Yanıtla #255 : 02 Mart 2014, 02:45:45 »
Şu an demek istemiştim, fazla bekletmemek için diğerlerini hazır mı ediyor diye. :) Benim için kendisi yazarsa kafi, sonrası olur, öncesi olur. :) Birkaç hikayesi çıkacak sanırım ama bütün vaktini de o öykülere vermemiştir herhalde. Aslında vermiş olabilir, bekletmek fantastik yazarların kaçınamayacağı bir zorunluluk diye düşünüyorum. Kitabı tekrar okuyasım var ama Buz ve Ateşin Şarkısı - Malloryan - İblis Döngüsü duruyor önümde. Bitene kadar çıkarsa çok güzel olur. Tek zaafım oldu bu seri.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #256 : 15 Mart 2014, 02:59:43 »
Biraz fazla olacak belki ama: Okuduğum en iyi şey. Öncesi, sonrası, arası, devamı ne yazıyorsa bir şeyler yazsın şu adam da okuyalım artık. Beklemekten aklımı çıldıracağım, bundan sonra okuduğum kitaplardan tat alamaz oldum resmen.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

• *
  • 33
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #257 : 15 Mart 2014, 23:17:27 »
Aynen öyle. Bana serinin daha bitmemiş olduğunu söylemişlerdi de olsun demiştim. Pişmanım. Peki bu hatayı yaptıktan sonra bitmemiş serileri kenara mı koyuyorum, hayır. İnsanlara başlamaları için tanıtımını yapmaya devam etmiyor muyum, ediyorum. Ama bunların sabır çizgimi çok üst bir noktaya taşıdığını çok rahat söyleyebilirim o halde, yani bu da bir şeydir :P Neyseki her eserin bazıları kadar olmasa da kendi tadı var da okumaktan soğumuyorum.
 Okuyun, okutun sevgili kitap öğütücü dostlarım.
''think about it''

Çevrimdışı demov2

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #258 : 16 Mart 2014, 00:21:07 »
iblis döngüsünü okudum 3. kitap daha çevrilmedi
buz ve ateşin şarkısında 6. kitap henüz yayınlanmadı bile
olimpos kahramanlarından da 5. kitabı bekliyorum
Bu seride de böyle bir durumla karşılaşır mıyım veyahut okumalı mıyım bu seriyi ?

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #259 : 16 Mart 2014, 01:51:34 »
Şöyle söyleyelim: Daha üçüncü kitabın - ya da seriyle ilgili başka herhangi bir şeyin- ne zaman çıkacağı bile belli değil. Dolayısıyla çıldırtma potansiyeli epey yüksek bir seri. İkinci soruna gelince, kesinlikle -ama kesinlikle!- okumalısın. Bunların hiçbiri okumamak için bir sebep olamaz. Belki beklemeyi tercih edebilirsin,  ben okumuş olduğum için beklemeyi tahayyül edemiyorum ama şimdi okursan daha sonra keşke bekleseydim diyebilirsin. :P  Tarif edip neden okuman gerektiğini falan anlatmaya çalışmayacağım, çünkü bu kadar güzel bir şeyin hakkını vermem mümkün değil. Okuyun, okutun. O kadar.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #260 : 16 Mart 2014, 15:44:09 »
Kitabı geçen sene almıştım ama nedense bitirme fırsatı bulamadım, şimdi de önümde başlayıp bitiremediğim seriler yığını duruyor. :) 3. kitaptan da haber yokken, bunu biraz daha bekletebilirim sanırım ama okuduğum kadarıyla gayet güzel bir kitaptı Rüzgâr'ın Adı. Tavsiye ederim.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #261 : 16 Mart 2014, 19:19:39 »
Yazar goodreads te yorum yazmıştı son kitap çoktan bitti diye.En az 3-4  sene evvel  bitirmiş son kitabı.Şuanda da diger projeleri üzerinde çalışıyormuş.O projelerde belirli bir aşamaya gelinceye kadarda kitap yayınlanmayacakmış.Yani bunlar biraz da pazarlama taktigi arkadaşlar.Adamda bundan para kazanıyor ve ona göre bir plan yapıyorlar.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #262 : 16 Mart 2014, 20:48:41 »
İlk kitap yayınlandığında seriyi tamamen bitirmişti zaten çok önceden. Fakat yapılan eklemeler ve düzeltmeler bu kadar büyük kitaplar için yeni bir kitap yazacak kadar zaman alabiliyor, çok doğal. Özellikle de kitapları yazmasıyla yayınlatması arasında bu kadar uzun zaman geçmiş bir yazar için.

#hayır

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #263 : 29 Mart 2014, 00:13:53 »
Duyduk duymadık demeyin;
"Kral Katili serisi" dünyasından "The Slow Regard of Silent Things" adlı novella Kasım 2014'de çıkıyormuş.
Harika bir haber bence. Novella olduğundan dolayı çabucak çevrilir, biz de bir an önce okuma şansını elde ederiz... :D

Haber kaynağı;
http://www.tor.com/blogs/2014/03/a-new-novella-from-patrick-rothfuss-kingkiller-chronicles-series-arrives-november-2014

• *
  • 33
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #264 : 29 Mart 2014, 10:14:07 »
Ben de bir yerde bu Bast ve Auriyi merkezine alan kısa romanların 22000-25000 kelime arası olduğunu gördüm diye hatırlıyorum. Kaç sayfaya denk gelir tam bilmiyorum ama yine de 4 senede bir kitap çıkarmaya değmeyecek kadar kısa gibi duruyor :hemk .
''think about it''

Çevrimdışı SPAWN-TheUndead

• **
  • 52
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #265 : 29 Mart 2014, 14:27:38 »
Suikast sonucu hakkı rahmetine kavuşması en muhtemel yazarlardan ,XD
O ÇOCUKLARI BAĞIRTTI, BENDE ONU BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM VE GENE BAĞIRTTIM!!!

MEİJİ FANSUB

Çevrimdışı demov2

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #266 : 30 Mart 2014, 00:44:36 »
okuduklarıma bakarsak serinin devam kitabı için herkes yanıp tutuşuyor...Şahsen bende iblis döngüsünün 3. kitabı için yanıp tutuşuyorum...Kitabı ağırdan mı okuyayım,istesem mi başka kitap mı istesem başlasam mı, bilemiyorum ayrıca kitapta böyle fantastik unsurlar var mı ve aksiyon seviyesi nasıl bir noktada bilmek istiyorum.Bana yardım eder misiniz ?
Ayrıca iblis döngüsünde de bu seridede iki kitap yayınlanmış durumda;iki seriyide okuyanlar bana fikirlerini sunabilir mi ? sizce hangisi daha iyi ???Birde seri toplam kaç kitaptan oluşacak ?

• *
  • 33
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #267 : 30 Mart 2014, 11:56:08 »
okuduklarıma bakarsak serinin devam kitabı için herkes yanıp tutuşuyor...Şahsen bende iblis döngüsünün 3. kitabı için yanıp tutuşuyorum...Kitabı ağırdan mı okuyayım,istesem mi başka kitap mı istesem başlasam mı, bilemiyorum ayrıca kitapta böyle fantastik unsurlar var mı ve aksiyon seviyesi nasıl bir noktada bilmek istiyorum.Bana yardım eder misiniz ?
Ayrıca iblis döngüsünde de bu seridede iki kitap yayınlanmış durumda;iki seriyide okuyanlar bana fikirlerini sunabilir mi ? sizce hangisi daha iyi ???Birde seri toplam kaç kitaptan oluşacak ?

Şöyle başlayayım ki iblis döngüsü bana göre çok etkileyici bir seri ve iyi oturtulmuş bir konusu var. Ama kralkatili guncesiyle karşılaştırılması onu bir alt kademede bırakıyor. Kralkatili Güncesi, Buz ve Ateşin Şarkısı, Zaman Çarkı, Yüzüklerin Efendisi gibi serileri kendi aralarinda, geri kalanları kendi aralarında karşılaştırmak gerek. Kralkatilini diğer kitaplardan bence kendine haslığı ayırıyor -duyguları yansıtma biçimi, müziği, dünyası, fantastik unsurları vs.- ama eğer fantastik öğeleri daha çok öne çıkan, aksiyonu tatmin eden bir seri okumak istiyorsan hemen buna başlama. Aksiyon beklentini tatmin etmeden okursan biraz yazık edersin bu seriye. Bu yüzden aksiyon olarak sana Unutulmuş Diyarlar, Ejderha Mızrağı gibi serilerin ilk birkaç kitabını önerebilirim.
''think about it''

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #268 : 30 Mart 2014, 13:29:42 »
Novellayı çevirmezlerse hepinizi ithaki'yi bombalamaya davet ediyorum. Hep birlikte yapalım bunu. Cidden.

#hayır

• *
  • 33
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #269 : 30 Mart 2014, 13:49:02 »
Hahahhah sevdim bunu :D . Aslında çevrilmesini en çok isteyeceğimiz kitapları hemen çevirmeleri için toplanıp teşvik ücreti koyalım derseniz varımı yoğumu koyarım.

Kısa not: Aynı parayı ucu sivri aletler gerekirse de verebilirim :P
''think about it''