Kayıt Ol

Kralkatili Güncesi - Patrick Rothfuss

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kralkatili Güncesi - Patrick Rothfuss
« Yanıtla #360 : 06 Nisan 2015, 16:50:47 »
Ursula K. Le Guin, George R. R. Martin gibi yazarların övgüyle bahsettiği bir seri elbette ki fantastik edebiyata giriş tadında değil. :D İçiniz rahat olsun. Pişman olmazsınız.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #361 : 08 Nisan 2015, 17:42:04 »
"Sessizliğin Müziği" ön siparişe gelmiş nihayet. Fiyatı da çok uygun.
Yalnız beğenmediğim kapak resmini tercih etmişler buna üzüldüm, keşke imzam da ki görseli kullansalardı. :P

Spoiler: Göster

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #362 : 08 Nisan 2015, 20:02:48 »
Kapak resmi hoşuma gitmedi. Keşke Elendil'in dediği gibi diğer resmi kullansalarmış.
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #363 : 08 Nisan 2015, 23:17:31 »
Kapağın böyle olmasına üzüldüm. Eğreti duracak diğerlerinin yanında, ben ne zaman bu kadar şekilci oldum bilmiyorum ama böyle güzel bir seri daha iyilerini hakediyor.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #364 : 08 Nisan 2015, 23:31:34 »
Sanırım taşlanacağım ama ben bu kapağı daha çok beğendim :D . Hem de az değil ciddi ciddi hayran kaldım :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı mithrandir21

• **
  • 62
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #365 : 09 Nisan 2015, 10:08:08 »
Fiyatı çok uygun gerçekten ama sayfa sayısından ötürü tabikii. Sayfa sayısı çok çok az geldi, diğer 2 kitabın yanına biraz kötü duracak gibime geldi nedense. Biran yayınevi hiç yapmamış olmasına rağmen kitabı böldü mü diye düşündüm ama Amazon' dan baktım orjinali de 172 sayfaymış moralim bozuldu gerçekten.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #366 : 09 Nisan 2015, 18:01:57 »
SONUNDA BE!!11!

Huh. Sakinim. Kapak konusunda Elendil'e katılıyorum, madem yabancı kapaklardan biri kullanılacaktı, keşke İngiltere yerine Fransa kapağı(Elendil'in imzasındaki kapak) olsaydı bu. Ama kitabın çıkmasına o kadar sevindim ki üzülemiyorum buna şu anda. :D

Bu arada bu bir novella olduğundan sayfa sayısı normal aslında, hatta uzun bile sayılır.

Edit: Ayrıca keşke ciltli olsaymış yahu, zaten ince kitap, her türlü uygun olacaktı fiyatı. Ciltisizini 10 liraya almaktansa ciltlisine 15-20 lira vermeyi tercih ederdim.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #367 : 09 Nisan 2015, 18:26:37 »
Acaba sırt kısmı ve kitabın ölçüleri nasıl olcak malum ana seriyi büyük bastılar uysun onlara

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #368 : 09 Nisan 2015, 18:31:44 »
Yazıyor idefix'te: 13 x 21 cm. Karşılaştırırsak Rüzgarın Adı'nın ölçüleri 14 x 20 cm. Neden bir santimi kaydırmışlar bilmiyorum ama aşağı yukarı aynı. :D

#hayır

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #369 : 09 Nisan 2015, 18:34:27 »
Cmler iyi kaymış :D Neyse zaten çıkış sırasına göre dizmez novellayı sona atarız :D

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Patrick Rothfuss ile Scott Lynch Arasında Tatlı Atışma
« Yanıtla #370 : 27 Nisan 2015, 14:04:15 »

Patrick Rothfuss ile Scott Lynch Arasında Tatlı Atışma

Twitter üzerinden Patrick Rothfuss’a sataşan yazarlar furyasına Scott Lynch de katıldı.

Daha önce Brandon Sanderson başta olmak üzere pek çok ünlü fantastik ve bilimkurgu yazarının Patrick Rothfuss’a esprili bir dille sataştığına bol bol şahit olmuştuk. Hatta en son Scalzi ve Rothfuss’un arasındaki atışma sayesinde bir hayli eğlenmiştik hatırlarsanız. Ama şimdi sahnede yepyeni bir isim var: Centilmen Piç Serisi’nin yazarı Scott Lynch!

Lynch bu sabah Twitter hesabından paylaştığı bir görselle Rothfuss’un çok beklenen Kralkatili 3. Gün kitabı “The Doors Of Stone” (Taş Kapılar) için kapak görselini sızdırdığını iddia etti.

Peki "kapak" görselinde ne var? Rothfuss'un buna cevabı ne oldu? Hayranları neler dedi? Locke Lamora'nın Kvothe'u dolandırdığı doğru mu? Hepsi olmasa da çoğu haberimizde!
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #371 : 12 Mayıs 2015, 15:13:03 »
Buradaki yorumların da etkisiyle KKG yi aldım, bu aralar başlayacam. Hazır almışken Sessizliğin Müziği'ni de aldım. Ama burda hiç okuyucu yorumları yok. Okuyan yok mu henüz, yoksa beğenilmedi mi?
"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #372 : 12 Mayıs 2015, 15:17:23 »
Buradaki yorumların da etkisiyle KKG yi aldım, bu aralar başlayacam. Hazır almışken Sessizliğin Müziği'ni de aldım. Ama burda hiç okuyucu yorumları yok. Okuyan yok mu henüz, yoksa beğenilmedi mi?

Portalda kapsamlı bir incelemesi var. Oradan fikir edinebilirsiniz.

Sessizliğin Müziği ile seriye başlamayın sakın. Önce Rüzgarın Adı ve Bilge Adamın Korkusu'nu okuyun, sonra o gelsin.

Bu arada Sessizliğin Müziği serinin ana kitaplarından biçim olarak da oldukça farklı. Seriye dair fikir edinmenize de yardımcı olmaz :). Kendine has bir türü var kitabın desem yeridir.

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #373 : 12 Mayıs 2015, 15:28:08 »
Cevabınız ve uyarınız için çok teşekkürler. İncelemeyi okumuştum, oldukça iyi incelemeler yapılıyor zaten burada ve bu da onlardan biri. Ama burda başka yorum göremeyince merak ettim, okuyanlar da kitap hakkında ne düşünüyor diye :)
"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #374 : 12 Mayıs 2015, 15:30:36 »
Teşekkürler ^^.

Gördüğüm kadarıyla sitemizdeki diğer arkadaşlar kitabı okumaya başladı. Vikitap'tan takip ettiklerim için en azından durum bu :). Yakın zamanda foruma da yorumlar gelmeye başlar. Birazcık daha beklemeniz gerekecek sanırım :).