Kayıt Ol

Kralkatili Güncesi - Patrick Rothfuss

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kralkatili Güncesi - Patrick Rothfuss
« Yanıtla #405 : 02 Ekim 2015, 11:01:13 »
Rothfuss'un yıllardır örnek aldığı ve özendiği kişi Martin. Bu hem dizi hem film olayıyla birlikte ustasının yolundan iyice gider diyecek diye düşünüyorum :D. O yüzden 3. kitap için bekleyeceğimiz süre bence artacak.

Kendimi şöyle avutuyorum: en azından çevrildi çevrilmedi, tüm dünya okudu biz hala bekliyoruz durumu yok. Şu an herkesle eşit durumdayız.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #406 : 02 Ekim 2015, 12:41:43 »
Aklım çıktı heyecandan, bir şey bile yazamıyorum şu anda. Film ve/veya dizi zaten olacaktı da, TELLTALE YAHU!
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Elodin

• **
  • 64
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #407 : 02 Ekim 2015, 17:29:53 »
Kitabı dizi ya da filme çevirmek çok zor olacaktır diye düşünmekteyim. Özellikle ikinci kitaptaki Felurian ile olan bölümler bariz sebeplerden dolayı ( yaklaşık 100 sayfalık bir bölümdü yanlış hatırlamıyorsam ) ve Kvothe' un Ademre'deki eğitimi ( el işaretleri ile duyguları ifade etme olayı ). Kvothe da var tabi ama beni en çok Elodin kaygılandırıyor. Tam benlik bir karakter ve mahvolduğunu görmek beni derinden yaralar. Sevinçten çok kaygı içerisindeyim şu an yani.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #408 : 02 Ekim 2015, 20:58:49 »
Umarım güzel bir iş çıkar ortaya. Film, dizi, oyun yapacağız diye işi ticarete döküp iyice batırmazlar umarım.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #409 : 02 Ekim 2015, 21:50:43 »
Rothfuss'un olayı anlatırken kendini partideki genç bir kız gibi görmesi, üstüne üstlük bir de karakalemle kendini çizmesi beni benden aldı :D (Habere ekledik görseli) Adam böylesine ciddi bir şeyden bahsederken bile rahat duramıyor ya, rahatsız :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #410 : 02 Ekim 2015, 22:09:58 »
Bence bu dizi ya da film ellerinde patlayacak, GoT'dan bile daha kötü ve seriyi basitleştiren bir şey çıkabilir ortaya. Keşke kitaplar kitap kalsa..
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #411 : 02 Ekim 2015, 22:58:49 »
Belli olmaz, bazen çok güzel işler çıkabiliyor ortaya.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #412 : 02 Ekim 2015, 23:53:59 »
Belli olmaz, bazen çok güzel işler çıkabiliyor ortaya.

Doğru ama bu dizinin/filmin genelini değil de sahnesini kaplıyor gibi yani sahne sahne güzel şeyler çıkabiliyor.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #413 : 30 Ekim 2015, 20:16:16 »
İşte okuduğum en iyi seri <3 Üzerine tanımam. Tek kusuru az karakter olması ve 3. kitaba çok konu bırakmış olması nasıl bitecek bilmem. Yüzüklerin Efendisi'ni ya da Zaman Çarkı'nı okumadım henüz ama fikrimin değişeceğini sanmıyorum çok değişik ve güzel yazıyor Rothfuss. İkinci kitaba 50 lira sökülmüştüm ama üzgün değilim yine olsa yine yaparım :D Dizi ya da film olmasına karşıyım, kitapların daha çok rağbet görmesini sağlar ama ilk kitapları okuyanlar için tam bir eziyet olur büyük ihtimalle.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #414 : 30 Ekim 2015, 20:36:28 »
İşte okuduğum en iyi seri <3 Üzerine tanımam. Tek kusuru az karakter olması ve 3. kitaba çok konu bırakmış olması nasıl bitecek bilmem. Yüzüklerin Efendisi'ni ya da Zaman Çarkı'nı okumadım henüz ama fikrimin değişeceğini sanmıyorum çok değişik ve güzel yazıyor Rothfuss. İkinci kitaba 50 lira sökülmüştüm ama üzgün değilim yine olsa yine yaparım :D Dizi ya da film olmasına karşıyım, kitapların daha çok rağbet görmesini sağlar ama ilk kitapları okuyanlar için tam bir eziyet olur büyük ihtimalle.

Ben burada bahsedilen üç seriyi de okuyup bitirmiş biri olarak söyleyebilirim ki, Zaman Çarkı'nı okuyunca fikriniz değişecek. Tabi sizin sevdiğiniz tarz belki başkadır bilemem ama, Rothfuss ve Kvothe'miz ne kadar eşsiz olsa da benim için Zaman Çarkı'nı geçebilen seri yok şu an. Belki Brandon Sanderson'ın gelecekteki çalışmaları. Belki.

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #415 : 30 Ekim 2015, 20:49:05 »

Ben burada bahsedilen üç seriyi de okuyup bitirmiş biri olarak söyleyebilirim ki, Zaman Çarkı'nı okuyunca fikriniz değişecek. Tabi sizin sevdiğiniz tarz belki başkadır bilemem ama, Rothfuss ve Kvothe'miz ne kadar eşsiz olsa da benim için Zaman Çarkı'nı geçebilen seri yok şu an. Belki Brandon Sanderson'ın gelecekteki çalışmaları. Belki.

Zaman Çarkı'nı ancak birinden ödünç alabilirsem okuyacağım tam bir fikrim olmadığı serinin ilk kitabına 50 lira vermeye pek niyetim yok açıkçası. Brandon Sanderson da merak ettiğim yazalar arasında, Steelheart'ı okuyacağım muhtemelen çok yakın zamanda. Çok yakın zaman dediğim iki ay da olabilir tabii neyse :D

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #416 : 30 Ekim 2015, 22:48:24 »

Çok da kesin konuşmamak gerek. Ben bu iki seriyi de Kralkatili'nden önce okuyup bitirdim, epeyce de fantastik eser okumuşluğum var ve arkadaşımızla aynı fikirdeyim. Sanderson konusunda da yine fikrim aynı. Şöyle söyleyeyim, Rothfuss kesinlikle en iyi hikaye anlatıcısı değil. En iyi kurguya, en orijinal dünyaya falan da sahip değil. Fakat öyle bir dili var ki, en sıkıcı şeyi bile hayranlıkla okunabilecek bir hale getiriyor. Bir incelemede "Rothfuss Kvothe'nin ekmeğine tereyağı sürmesi üzerine koca bir kitap yazabilirdi, ve yine de muhteşem olurdu" gibi bir şey yazıyordu. Bence konuyu muhteşem bir şekilde özetliyor bu cümle. :D Dolayısıyla neye daha çok önem verdiğiniz epey önemli burada. Zevk meselesi yani biraz.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #417 : 31 Ekim 2015, 02:20:43 »
Karadeniz'de geçse heyecanla okuyacağım. Kısmet ama işte, olmadı.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #418 : 02 Kasım 2015, 01:55:43 »
Aslında seri güzel, okurken çok zevk aldım; ama daha fazla aksiyon beklerdim, şidi yalan söylemek pek hoş olmaz hani. :) Patrick Rothfus'un dili harika; ancak üçüncü kitapta kapatılması gereken çok açık var ve açıkçası efsanelerin fazla basit şeylerin kulaktan kulağa yayılarak oluşmuş şeyler olması... Ne bileyim, biraz etkileyiciliğini kaybetti gözümde sanki. Ancak seriyi beğenmediğim falan düşünülmesin, çok sevdim ve 3. kitabı merakla bekliyorum.

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #419 : 09 Aralık 2015, 12:58:17 »
İkinci kitabı dün gece okudum. Kitabı kafamda ilk 700 sayfa ve sonrası olarak böldüm. İlk 700 sayfa bence çok kötüydü. Rüzgarın Adı'nda olmayan ne oldu acaba? Sadece iki tane heyecan verici olay vardı. Onun haricinde günlük şeyleri okuyormuş gibi hissettim. İlk kitapta bunu sorun etmezdim ama ikinci kitap olunca daha sağlam ve merak uyandırıcı şeyler beklemiştim. İlk kısmı sevmememin bir diğer nedeni Denna. Hayatım boyunca Denna kadar nefret ettiğim bir karakter olmadı. Egwene'i bile sevebilirim, Denna'yı sevemem. Sevmediğim bir karakterin olması sorun değil, onlarca nefret ettiğim karakter var ama Denna'nın bir amacı yok. Çıktığından beri bu kız ne işe yaradı? Bence serinin en sıkıcı kısımlarını oluşturmaktan başka bir işlevi yok.
Kitabın 700'den sonraki kısmı ise mükemmeldi.
Spoiler: Göster
Denna olmayınca zevkle okudum. Özellikle Felurian bölümleri aşırı akıcıydı.
Benden başka Ademleri, Aiellere benzeten var mı? Birebir aynı değiller ama özünde aynı ırklarmış gibi geldi. Benim merak ettiğim acaba üçüncü kitapta Kvothe'nin  hancı olmasına kadar olan olaylar anlatılıp  kitap bitecek mi yoksa hikaye bittikten sonra devam edecek mi? Ben ikincisini tercih ederim. Bast ile daha fazla vakit geçirmek güzel olur.