Kayıt Ol

Kralkatili Güncesi - Patrick Rothfuss

Çevrimdışı BlackOut

• **
  • 71
  • Rom: 1
  • Mantık kontrolü eline aldığında insanlık ölür.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kralkatili Güncesi - Patrick Rothfuss
« Yanıtla #450 : 12 Nisan 2016, 21:41:05 »
Üçüncü kitabı beklerken kulağınızda çınlasın,
Buyurun
Ah ah, adam akıllı anlayabilsem de orijinal dilinde okuyabilsem dedirtiyor böyle şeyler. Çeviride ister istemez kayboluyor güzelliği...
“What is history but a fable agreed upon?”
-Napoléon Bonaparte

"He saw it in her eyes. The anguish, the frustration. The terrible nothing that clawed inside and sought to smother her. She knew. It was there, inside. She had been broken.

Then she smiled. Oh, storms. She smiled anyway.

It was the single most beautiful thing he’d seen in his entire life."

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #451 : 13 Nisan 2016, 10:19:44 »
Çeviriyle daha bile güzelleşmiş diyebilirim aslında bu seri için. Ana dilinde okumanın keyfini başka bir şey hiçbir zaman vermez zaten. Böyle başarılı bir çeviri olunca da keyif katlanıyor iyice. İngilizce de okudum ilk kitabı, Türkçesi gibi olmuyor. Elbette bazı şeyler kayboluyor ama çok fazla bir kaybınız yok, emin olun.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Gunslingers

• **
  • 83
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #452 : 13 Nisan 2016, 12:20:04 »
3. Kitabın yayın tarihi...pardon yayın yılı ile ilgili güncel bir bilgi varmı?
2023 ten önce görürmüyüz kitapçılarda?!
KA bir tekerlektir, daima döner...

Çevrimdışı SPAWN-TheUndead

• **
  • 52
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #453 : 19 Haziran 2016, 19:32:35 »
3. Kitabın yayın tarihi...pardon yayın yılı ile ilgili güncel bir bilgi varmı?
2023 ten önce görürmüyüz kitapçılarda?!

3. kitabı unut derim :)
O ÇOCUKLARI BAĞIRTTI, BENDE ONU BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM VE GENE BAĞIRTTIM!!!

MEİJİ FANSUB

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #454 : 23 Haziran 2016, 17:28:43 »
Hof şu seriye kitapların haberleri anasayfada yayınlandığında başladım, hala bekliyorum üçüncü kitabı. Patrick henüz 43 yaşında, muhtemelen hani 50-60 yaşında yazarlıktan "emekli" olunca paranın suyu kesilmesin falan diye yazdıklarını uzun aralıklarla yayınlayacak. Bu hep böyle olarak 80 yaşında öldüğünde bile yayınlanmamış 10 kitabı falan olacak muhtemelen.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #455 : 23 Haziran 2016, 19:20:38 »
Hof şu seriye kitapların haberleri anasayfada yayınlandığında başladım, hala bekliyorum üçüncü kitabı. Patrick henüz 43 yaşında, muhtemelen hani 50-60 yaşında yazarlıktan "emekli" olunca paranın suyu kesilmesin falan diye yazdıklarını uzun aralıklarla yayınlayacak. Bu hep böyle olarak 80 yaşında öldüğünde bile yayınlanmamış 10 kitabı falan olacak muhtemelen.

Dizi anlaşması yaptı yakın zamanda, hatta film ve oyunlarla birlikte bir anlaşma yaptı. Bu saatten sonra paranın suyu kesilmez. Sanmıyorum derdi bu olsun.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #456 : 23 Haziran 2016, 19:21:46 »
Derdi ne peki bu adamın?

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #457 : 23 Haziran 2016, 19:24:03 »
Mükemmeliyetçilik. Ayrıca odaklanma sorunu yaşadığından da şüpheleniyorum. Sürekli çeşit çeşit etkinlikle falan karşımıza çıkıyor. Hızına hayran kaldığımız yazarların hepsi disiplinle yapıyor bunu, ne olursa olsun günde şu kadar yazacağım diye. Rothfuss pek böyle yapmıyor sanırım. Eh, okuduğumuz diğer yazarlara göre çok çok daha fazla revizyon yaptığını da düşünürsek normal. Kitapların durumundan da bu revizyonlar anlaşılıyor zaten. Yapmasa böyle olmazdı.

#hayır

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #458 : 23 Haziran 2016, 19:51:51 »
Peki 3. kitapla seri bitecek mi kesin olarak sizce?

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #459 : 23 Haziran 2016, 20:13:04 »
Hiç sanmıyorum. Eğer diyorsa ki üçüncü kitap ikincisinden ince olacak, macera tek bir kitapta bitemez, çok zor.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı lotrozan

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #460 : 23 Haziran 2016, 20:15:22 »
Peki 3. kitapla seri bitecek mi kesin olarak sizce?

Allah aşkına bitsin. Bir bekleme sürecini daha kimsenin kalbi kaldırmaz. Bir gün torunumun kalkıp da "Dede kitap seneye(?) çıkıyormuş!" demesini istemiyorum.
Don't pretend to have cancer in an attempt to get an early look at my next book.

Patrick Rothfuss
https://twitter.com/PatrickRothfuss/status/693581817694126080

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #461 : 23 Haziran 2016, 20:42:36 »
Film, dizi, oyun anlaşmalarını biliyorum ama ne bileyim bu serinin filminin, dizisinin, oyununun layığıyla olacağını düşünmüyorum çünkü çok duygu ve zihinsel öge var. Yani beynini odalara ayırmasını nasıl anlatacaklar çocuk gözlerini kapatıp kendini mi sıkacak yani ne bileyim tutmaz. İddia ediyorum bu adam 5-6 kitap yazmıştır sadece yayınlamıyordur. Bu adam biraz farklı, yani adam en basitinden televizyonsuz büyümüş biri bana kalırsa sırf televizyon izledik diye bile cezalandırıyor olabilir bizi.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #462 : 23 Haziran 2016, 21:47:46 »
Her ayrıntıyı gösteremezler elbette, göstermeyecekler de zaten. Sözlü olarak anlatırlar en fazla, kitapta da bundan fazlası olmadığına göre. Uyarlama kelimesi kelimesine birebir yapılan bir şey değildir sonuçta. Ama başında Rothfuss olduğu için çok hayal kırıklığı beklemiyorum. Adam çok daha büyük stüdyoları ve paraları reddetti de en son bu anlaşmayı yaptı. Cidden büyük bir gönül bağı var bu kitaplarla, samimiyetine güveniyorum ben bu konuda. Yazıp bitirip yayınlamama gibi bir durum olduğunu da zannetmiyorum. Bence gerçekten yalnızca aşırı derecede takıntılı.

3. kitapta hikayenin bağlanmasını ama tamamen bitmemesini umuyorum ben. Tahminim -ve isteğim- son kitapla Kote olduğu yere bağlanacağı ve ilerde oradan devam edeceği yönünde. Fakat bizi fena halde şaşırtabilir de, ne olacağını kestirmek zor.

#hayır

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #463 : 23 Haziran 2016, 22:41:49 »
Bence de eskiden yaşadığı olayları anlatıp şimdiye bağlayacak. Belki de olayları bağlamada sorun yaşadığı için bu kadar çok bekliyoruz. Çünkü kitapların çok yavaş ilerlediğini biliyoruz. Handaki Kvotheye kadarki kısmı bitirebilir. Bitiremeyedebilir. Daha farklı şeylerle de karşılaşabiliriz. Ama bu kadar çok beklediğimize göre güzel bir şeyler bizi bekliyor olacak. Ama yazarın açısından bir sorun var. Beklentileri çok yükseltti arayı bu kadar açarak. Ben de dahil çoğu kişi mükemmel bir kitap bekliyor. Gerçi ben yine efsane bir kitap olacağına eminim ama istediği etkiyi yaratamayabilir.

Ek: Dizi ve film çalışmalarını da bekliyor olabilir. George Martin vakası olabilir yani.

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #464 : 23 Haziran 2016, 23:39:10 »
Grayswandir ile aynı düşüncedeyim, Üçleme, Kralkatili Güncesi sonuçta, güncenin yazımı bittiğinde handaki tarihten sonrasını konu edinecek bir üçleme daha gelir diye düşünüyorum. Zira anlaşıldığı üzere Chandrialı Yedili henüz yok edilmiş değil. Onların avıyla ilgili bir kitap serisi bekliyorum ben.
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”