Kayıt Ol

Kralkatili Güncesi - Patrick Rothfuss

Çevrimdışı Thael

• *
  • 31
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kralkatili Güncesi - Patrick Rothfuss
« Yanıtla #465 : 23 Temmuz 2016, 20:49:17 »
Üçüncü kitabı beklerken kulağınızda çınlasın,
Buyurun
Ah ah, adam akıllı anlayabilsem de orijinal dilinde okuyabilsem dedirtiyor böyle şeyler. Çeviride ister istemez kayboluyor güzelliği...

Bu şarkı hem sözleriyle hem atmosferiyle serinin atmosferini tam olarak yaşatıyor bence. Senin sayende buldum, günlerdir dinliyorum :)

Auri ile ilgili olan kısa romanı okuyan var mı? Burada bahsi geçmemiş sanırım, ben göremedim.

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #466 : 23 Temmuz 2016, 21:29:08 »
Üçüncü kitabı beklerken kulağınızda çınlasın,
Buyurun
Ah ah, adam akıllı anlayabilsem de orijinal dilinde okuyabilsem dedirtiyor böyle şeyler. Çeviride ister istemez kayboluyor güzelliği...

Herhangi bir kitabı ikinci defa okumaya erinirim ama Kralkatili Güncesini tekrar okuyacağım. Sebebi sırf bu müzik. Serinin yazarı olacak arkadaş kaba etinin üzerine oturup yazmaya başlasa iyi olacak. Ansızın kapısında bitebilirim.
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Thael

• *
  • 31
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #467 : 06 Ağustos 2016, 14:03:34 »
Reddit de ki onlarca uçuk teoriyi gördükten sonra benimde baştan okuyasım geliyor..

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #468 : 06 Ağustos 2016, 19:37:30 »
Son mesajlar kısmında bu başlığı görünce, bir umutla yeni kitapla ilgili gelişme vardır diye giriyorum. Ama yok, yine yok, yok da yok.  :-[
"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #469 : 06 Ağustos 2016, 22:35:06 »
Arkadaşlar iki sorum olacak, yardımcı olursanız sevinirim;

1-Kvothe çok mu iyi? Yani adamın elinden her iş geliyor, superkvothe mi? Yoksa gayet gerçekçi bir başkahraman mı?

2- Uzun bir fantastik seride;
Üç senede bir mükemmele yakın bir eser çıkartmak mı?
Yoksa her sene mükemmelden uzak ama tatmin edici eser çıkartmak mı?

Hadi bu da şu an aklıma geldi ekleyeyim,
3- Patrick emmi gibi uzatıp bokunu çıkartmak mı?

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #470 : 07 Ağustos 2016, 00:48:34 »
1- Evet, Kvothe çok iyi.
2- Brandon Sanderson.
3- Rothfuss? George R. R. Martin'e hakaret falan mı bu?  :ne
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #471 : 07 Ağustos 2016, 01:00:36 »
1- Evet, Kvothe çok iyi.
2- Brandon Sanderson.
3- Rothfuss? George R. R. Martin'e hakaret falan mı bu?  :ne

3-Yok canım, hepsini seviyoruz, güzel abilerimiz. Ama insanlar game of thronesun bir şekilde dizisiyle falan oyalanıyor. Şu an Rothfuss'un oyalanacak bir şeyi olmadığı için insanlar kitap boşluğu hissediyor diye şiyettim.

2-Brandon Sanderson adı o kadar büyük fontla yazılıyor ki, bir zamanlar Brandon Sanderson Serisi; 1. kitap mistborn 2. kitap stormlight archive zannediyordum, meğerse yazarın kendisiymiş. Birgün kitap yazarsam, en azından kapak sayfasına adımı koymamayı düşünüyorum, hep bu arkadaşın yüzünden.

1-Fazla iyi karakterleri de hiç sevmem. (Battal Gazi hariç)

P.S. Akılçelen her geçen gün takdirimi kazanmaya devam ediyor. Kralların yolu, basım kalitesi çok iyi, çeviri gayet başarılı. Devamını diliyoruz.

Çevrimdışı Gudvard

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #472 : 07 Ağustos 2016, 22:20:12 »
Daha ilk kitabı okudum yalnızca ama okuduğum en iyi fantastik kitap diyemeyeceğim çünkü okuduğum en iyi fantastik kitap(lar?) Centilmen Piç benim için bir numara. Ha kitap kötü müydü, asla değildi. Hatta muhtemelen Centilmen Piç'ten önce okumuş olsaydım çok çok daha sevebilirdim. Kitaba 10/10 vermek istiyorum ama Rüzgarın Adı 10/10 ise, Locke Lamora'nın Yalanları'na kaç vermem gerektiğini bilmiyorum. Kısacası kitabı beğendim, karakter gelişimi güzeldi, itiraf etmeliyim akıcılığı LLY'den çok daha iyiydi ve ikinci kitabını okuyacağım; ancak arkadaşlarımdan duyduğum üzere okuduğum en iyi fantastik kitap değildi.

PS: The Lay of Sir Savien Tallard'ı düzgünce dinleyebilsek keşke. Youtube'da birkaç bir şey var ama beni tam anlamıyla tatmin etmedi. Çok üzgünüm arkadaşlar, çok üzgünüm.

Çevrimdışı RelarKvothe

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #473 : 19 Kasım 2016, 13:21:37 »
3.kitap Türkçeye çevrilip, çıktığı ilk gün sabahtan gidip alacağım veya sipariş vereceğim

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #474 : 29 Kasım 2016, 22:05:25 »
Film ve dizi uyarlamasının yapımcılarından biri Lin-Manuel Miranda <3. Kralkatili Güncesi'ni pek sevmem ama bu haber heyecanlandırdı beni. Ayrıca, şarkı da besteleyecekmiş.
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #475 : 06 Aralık 2016, 19:05:41 »
Bir tanesi son kitabı yayınlanacak hale getirmek için (yayınlanması için değil) en azından bir yıla daha ihtiyaç duyduğu. Röportajın kasımda yapıldığını düşünürsek kitabı 2016'ya beklemek mantıklı olur diye düşünüyorum.

Ne kadar iyimser bir tahminde bulunmuşum. :) 2016 bitti ve kitabı bırak, en ufak bir haber bile çıkmadı. Her ne kadar önceden burada Rothfuss'u savunmuş olsam da epeyce sinirlenmeye başladım ben de artık. 6 yıl bir kitabın en azından çıkış tarihinin belli olması için fazlasıyla yeterli bir süre olmalı. Twitch'te yayın açtığını falan gördükçe de ister istemez uyuz oluyorum.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #476 : 06 Aralık 2016, 20:09:18 »
Şu konuyu kilitlesek mi ne yapsak. Her yeni mesaj gördüğümde kitap ile ilgili bir haber var sanıp heyecanlanıyorum  :(

Çevrimdışı Fizban

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #477 : 22 Ocak 2017, 04:46:18 »
Açık ara okuduğum en iyi kitap diyebilirim. Bu seriden sonra ne Sis Soylu ne Centilmen Piçler aynı tadı vermedi.Eğer henüz başlamadıysanız, kesinlikle, bir saniye bile durmayın

Çevrimdışı Okur

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #478 : 31 Ocak 2017, 00:11:25 »
Kitaplar iyi, ama özellikle ikinci kitap gereksiz uzatılmış. Karakter fazla abartılmış, her şeyi çok iyi beceriyor, en imkansız durumlardan bile bir şekilde hatta karlı olarak çıkmasını bilmesi gibi şeyler heyecan unsuruna zarar veriyor. Fantastik öykülerin her şeyi çok iyi beceren,zeki,yetenkli yakışıklı, kızların gönlünü çalan tiplerden kurtulması lazım artık. Doğruları, yanlışları ile kanlı canlı olan yaptıkları hataların sonuçları ile yüzleşmek zorunda kalan, iyi ile kötünün siyah ile beyaz gibi olmadığı karakterler lazım. Sadede gelecek olursam güzel öykü, okutuyor kendini ama arabesk dozu fazla bence.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Patrick Rothfuss Üçüncü Kitabı Hakkında Konuştu
« Yanıtla #479 : 05 Şubat 2017, 12:31:57 »

Patrick Rothfuss Üçüncü Kitabı Hakkında Konuştu

Kralkatili Güncesi Serisi’nin yazarı Patrick Rothfuss, üçüncü kitabı The Doors Of Stone hakkında merak edilenleri yanıtladı.

İster inanın ister inanmayın, Rüzgârın Adı yurtdışında yayınlanalı tam 10 yıl olmuş. Henüz ilk kitabı olmasına rağmen Patrick Rothfuss’un adını ustaların yanına yazdıran, tüm dünyayı Kvothe rüzgârıyla kasıp kavuran bu kitabın fantastik edebiyat severler arasındaki yeri büyüktür.

Seriyi bir o kadar özel ve hâlâ gündemde tutan bir şey varsa o da üçüncü cildinin bir türlü çıkmak bilmemesi hiç kuşkusuz… Bilge Adamın Korkusu’nun ardından derin bir sessizliğe gömülen Rothfuss, serinin son kitabı olan The Doors Of Stone’u 6 yıldır bitirebilmiş değil. Böylece sadece “büyük yazarlar” listesine değil, “ömrümüzü tüketen büyük yazarlar” listesine de girmeyi başarmış oldu bu gür sakallı, iri yarı ve sempatik hikâye anlatıcısı…

Bununla birlikte okurlarını karanlıkta bırakmıyor ve vakit buldukça sorularını yanıtlamaya çalışıyor Rothfuss. Bunlardan biri de geçen gece Twitch’te düzenlediği canlı yayındı. Worldbuilders adlı kendine ait hayır derneğinin 2 milyon dolar bağış toplaması üzerine hayranlarından gelen ve sürprizbozan içermeyen soruları cevaplayan yazar oldukça ilginç konulara değindi. Serinin dizi ve film uyarlamasıyla ilgili merak edilenleri cevaplamaktan da geri kalmadı.

İşte Tor‘da yer alan röportajdan sizler için derlediklerimiz: Okumak için buraya tıklayın.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.