Kayıt Ol

Kan Şarkısı - Anthony Ryan

Çevrimdışı Pherus

• *
  • 8
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kan Şarkısı - Anthony Ryan
« Yanıtla #45 : 28 Nisan 2016, 09:52:08 »
2.kitapta güzeldi umarım 3. kitap fazla bekletmez

İlk kitaba göre 2. zayıf kalmış ama güzeldi. Goodreads'teki yorumlara göre 3. kitap tam bir hayal kırıklığı. Umarım saçmalıyorlardır. :)

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 06 Ağustos 2016, 22:30:13 »
Bu kitabı okumadım ama okumak isteyen arkadaşlara araştırmam doğrultusunda ufak bir öneri yapabilirim.

İlk kitap son derece iyi, iki ise berbat ötesi. Birçok okur aynı kanıda. Benden söylemesi.

Yalnız şu fantastik kitaplara manken bi dayı bulup, cosplay kıyafeti giydirip kapak yapmasınlar arkadaş ya!

Çevrimdışı frezman

• *
  • 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 10 Aralık 2016, 17:48:18 »
Bu kitabı okumadım ama okumak isteyen arkadaşlara araştırmam doğrultusunda ufak bir öneri yapabilirim.

İlk kitap son derece iyi, iki ise berbat ötesi. Birçok okur aynı kanıda. Benden söylemesi.

Yalnız şu fantastik kitaplara manken bi dayı bulup, cosplay kıyafeti giydirip kapak yapmasınlar arkadaş ya!

İkinci kitabın aslında berbat olduğu şeklinde bir kanı yok beğenmeyenler de sadece birinci kitaptan sonra pov karakterlerinin artışından ve hikayenin anlatılış tarzının değişmesinden şikayet etmiş. Kitabın yarısındayım ama bu değişiklik beni rahatsız etmedi. 

Birinci kitaba göre biraz sönük kaldığı doğru ama.

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 12 Aralık 2016, 13:28:09 »
Frezmanın görüşlerine katılıyorum.Birinci kitap kadar olmasa da ikinci kitabı da keyif alarak okudum.Yalnız not alarak okumadığım için örnek veremeyeceğim ama her iki kitapta da nişanlar ile ilgili karışıklıklar vardı. Sorun çeviriden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama okurken beni rahatsız etmişti. Son kitabı da çıkar çıkmaz okumak istiyorum.
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 23 Aralık 2016, 16:47:07 »
Ön okuma güzelmiş. Okunacaklar listesine ekledim.
Ama kapak hakikaten yakışmamış ya...

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #50 : 24 Aralık 2016, 13:14:27 »
Orijinal kapağı da pek matah değil zaten:

https://www.goodreads.com/book/show/17693064-blood-song
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 24 Aralık 2016, 17:35:41 »
Orijinal kapağı da pek matah değil zaten:

https://www.goodreads.com/book/show/17693064-blood-song

ben onu da kapsayarak söyledim zaten...
tabi burada ithakinin ne kadar sorumluluğu var onu bilemem.
Herhalde onlar da kafasına göre kapak yapmamıştır, orijinal yayınevi ya da yazarın onayı alınmıştır sanıyorum?

Çevrimdışı Hylt06

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 14 Ekim 2017, 17:43:49 »
Kitabın sıkı takipçisi ilk kitap bence efsaneydi 2. kitap iyi ama beklediğim gibi değildi 3.kitap tam anlamıyla vasat olmuş seriyi berbat etmiş yazar :( >:(
Ila justicca vei cala

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 08 Aralık 2017, 22:13:55 »
Seriye başlamak istiyordum uzun zamandır ama son iki kitap hakkında söylenenler tüm okuma isteğimi yerle bir etti. :(

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #54 : 09 Aralık 2017, 11:44:19 »
Seriye başlamayı ben de düşünmüştüm ama ön okumasına biraz bakınca Kralkatiline çok benzediğini düşündüm, yine de okuyabilirim diye düşünüyorum. Bakalım...
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 14 Aralık 2017, 09:15:00 »
Kan Şarkısı gayet iyiydi.Kule Efendisi idare eder.Ateş Kraliçesi ise kötü gerçekten.Birinci kitap güzel şeyler vadediyordu ama devamı gelmedi maalesef.Son kitap bol hareketli,her an savaş ve aksiyon var ama ilk kitabı okurken hissetiğiniz o derinlik yoktu.Sevdiğim iki karakterin sonunu görmek için okudum ama o da tatmin etmedi.Seri hakkında olumsuz çok şey yazılabilir Anthony Ryan benim için bitmiştir :))

Not: Yine bol hatalı bir İthaki kitabıydı...
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-