Kayıt Ol

Darren Shan Serisi

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
Darren Shan Serisi
« : 22 Ocak 2013, 16:24:14 »
Darren shan serisiyle ilgili konu bulamadım sadece yazar hakkında konu vardı bundan dolayı bu konuyu açmak istedim.eğer konu varsa özür dilerim şimdiden

ucubeler sirki: Darren Shan yalnızca sıradan bir öğrenciydi; ta ki Ucubeler Sirki’ni ziyaret etmek için bir bilet kazanana… Madam Octa ile karşılaşana… gecenin karanlığından çıkan bir yaratıkla yüz yüze gelene kadar…

vampirin asistanı : Darren Shan yalnızca sıradan bir öğrenciydi; ta ki Ucubeler Sirki’ne gidene kadar. Şimdi yeni hayatını bir vampirin asistanı olarak sürdürürken onu hayatta tutacak tek bir şey vardı: Kan… Ve o buna çaresizce direniyordu. Ama Kurtadam’la tüyler ürperten bir karşılaşma her şeyi değiştirecek miydi?

kan tünelleri : Vampirin asistanı Darren Shan, Evra ve Bay Crepsley ile Ucubeler Sirki’nden ayrılınca şehir hayatına adım atar.Geceleri Vampir gizli işler çevirirken gündüzleri Darren, özgürlüğün tadını çıkarır. Ancak sonra cesetler ortaya çıkmaya başlar…Kanı emilmiş cesetler…

Katil avı başlamıştır ve Darren’ın bağlılığı, korkularının doruğunda sınanmaktadır. Tek bir hatası herkesi kan tünellerinde boğacaktır…

vampirler dağı : Darren Shan ve Bay Crepsley, vampirler dünyasının kalbine doğru tehlikeli bir yolculuğa çıkıyorlar. Fakat Vampirler Dağı’nda onları soğuktan daha fazlası bekliyor; vampanzeler oraya daha önce varmışlar…

Vampir Prenslerinin huzuruna çıkan Darren yeniden insan mı olacak, yoksa rotasını tamamen karanlığa doğru mu çevirecek? Kesin olan tek şey var: Darren’ın vampir kabilesine kabulü, aklının ucundan geçmeyecek kadar ölümcül olacak.

ölümcül sınav : Serinin beşinci kitabında Darren Shan, kendisini vampir kavmine kanıtlamak için dehşet verici beş testten geçmek zorunda; başarısızlık, Ölüm Salonu’ndaki kazıklarında tadına bakmak demek.

Fakat Vampirler Dağı’nda bilinmeyen tehlikeler kol geziyor. Sinsi ve karanlık güçler, kuytu köşelerde bir araya geliyorlar. Kanın oluk gibi aktığı bu ihanet dünyasında ölüm belki de bir lütuf…

bu kadarını yazabildim ayrıntılı bilgi için http://www.kayiprihtim.org/portal/seri/darren-shan-serisi

Gerçekten okurken sizi heyecanlandıracak bir seri.seriyi okuyup da sorusu olan varsa sorabilir.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
Ynt: Darren shan serisi
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2013, 18:40:21 »

Korku ve vampir edebiyatının çağdaş ustası Darren Shan’ın ‘Saga’ olarak adlandırdığı on iki kitaplık vampir serisinin son halkası olan ve tüm dünyada okurları tarafından büyük bir heyecanla beklenen “Kaderin Çocukları” raflardaki yerini aldı. Yazarın müdavimlerini kalbinden vuracak heyecan dolu bir maceraya hazır olun!

Tüm dünyada onlarca farklı dile çevrilen, milyonlarla ifade edilebilecek bir hayran kitlesine ulaşan ve 2009 yılında beyazperdeye de uyarlanarak tüm dikkatleri üzerine çeken Darren Shan serisi on ikinci kitabıyla büyük finale hazır.

Serinin son kitabında heyecanın dozu doruk noktasına ulaşıyor. Darren yine iki arada: Kaybederse ölüm, kazanırsa lanet peşini bırakmayacak. Ezeli düşmanı Steve Leopard ile yüzleşme zamanı gelip çattı: İkisinden biri ölecek. Hayatta kalansa Gölgelerin Hükümadarı’na dönüşerek Dünya’yı mahvedecek. Darren’ın kaderi yazıldı mı? Yoksa Darren kaderini kendi çizebilecek mi?..
Nefes kesici bir maceraya hazır olun!

Vampir Prensi Darren Shan’ın dehşet dolu bir dünyada ölümle son randevusu…

Gördüğümde şok oldum gerçekten.Umarım güzel bir final olur.Serinin bir hayranı olarak Darren shan dan başka kitaplar da bekliyorum.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: Darren Shan Serisi
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2013, 21:40:56 »
"Kaderin Çocukları" Raflarda

Korku ve vampir edebiyatının çağdaş ustası Darren Shan’ın ’Saga’ olarak adlandırdığı on iki kitaplık vampir serisinin son halkası olan ve tüm dünyada okurları tarafından büyük bir heyecanla beklenen "Kaderin Çocukları" raflardaki yerini aldı. Yazarın müdavimlerini kalbinden vuracak heyecan dolu bir maceraya hazır olun!

Tüm dünyada onlarca farklı dile çevrilen, milyonlarla ifade edilebilecek bir hayran kitlesine ulaşan ve 2009 yılında beyazperdeye de uyarlanarak tüm dikkatleri üzerine çeken Darren Shan serisi on ikinci kitabıyla büyük finale hazır.

Darren Shan sıradan bir öğrenciydi; ta ki yakın arkadaşı Steve’le birlikte Ucubeler Sirki’ne gidip orada bir vampirle karşılaşana kadar… Hayatları sonsuza dek değişecekti çünkü aynı gece Darren, “karanlığın çocuğu” olarak yeniden doğmuştu... Serinin ilk altı kitabı, Darren’ın Vampir Prensi’ne dönüşmeden önceki hayatından kesitler sunarken, dizinin diğer kitapları ise bir prens olan Darren’ın hayatla ve Vampanez Lordu’yla olan amansız mücadelesini anlatıyor.

Alıntı
Vampirler diyarındaki nefes kesici son perde...

Serinin son kitabında heyecanın dozu doruk noktasına ulaşıyor. Darren yine iki arada: Kaybederse ölüm, kazanırsa lanet peşini bırakmayacak. Ezeli düşmanı Steve Leopard ile yüzleşme zamanı gelip çattı: İkisinden biri ölecek. Hayatta kalansa Gölgelerin Hükümadarı’na dönüşerek Dünya’yı mahvedecek. Darren’ın kaderi yazıldı mı? Yoksa Darren kaderini kendi çizebilecek mi?

Nefes kesici bir maceraya hazır olun!

Vampir Prensi Darren Shan’ın dehşet dolu bir dünyada ölümle son randevusu…

Arif Cem Ünver in çevirisiyle Tudem Yayınları'ndan çıkan kitabın tanıtım ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

Ve böylelikle on iki kitaptan oluşan fantastik bir serinin daha sonuna geldik. Serinin yazarı Darren Shan'in farklı kitaplarla karşımıza çıkması dileğiyle.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2013, 21:57:48 »
Serinin sıkı takipçisi olarak serinin bitmesine çok üzüldüğümü söylemek istiyorum.Serinin son kitabında Darren Shan beni yine şaşırttı.Harika bir sonla ismini beynime kazımayı başardı.
Bundan sonra çıkıcak olan seriyide merakla bekliyorum.

Spoiler: Göster
Sağ ol Darren Shan :svampire: :svampire: :svampire:

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #4 : 22 Mart 2014, 14:21:31 »

33 ülkede, 30 dile çevrilen Ucubeler Sirki dizisi ile dünya çapında büyük başarı yakalayan, korku ve vampir edebiyatının çağdaş ustası Darren Shan'dan kalp atışlarınızı hızlandıracak yepyeni bir dizi: Larten Crepsley Efsanesi.

On iki kitaplık Ucubeler Sirki'ne doyamadınız mı? Öyleyse zamanda yolculuk ederek geçmişe gitmeye ne dersiniz? Ucubeler Sirki'nden çooook önceleri, daha vampanezlerle savaşmaya başlamamışken, hatta henüz bir vampir bile değilken, Larten Crepsley de bir çocuktu…

19. yüzyılın başlarına dümen kırdığımız Bir Katilin Doğuşu'nda; kalabalık ve yoksul bir alieye doğan Larten Crepsley, kuzeni Vur Horston'la birlikte bir ipekböceği fabrikasında çocuk işçi olarak çalışır. Zorlu koşullarda yaşamaya ve çalışmaya alışmış olsa da, küçük Crepsley hayatını altüst edecek kaçınılmaz gerçekle henüz tanışmamıştır… Ta ki, çalıştığı fabrikanın sadist ustabaşısı, diğer çocuklara gözdağı vermek için kuzeni Vur'u öldürene dek. Larten için intikam zamanıdır ve ilk cinayet daima en zoru olmuştur…

Dört kitaplık Larten Crepsley Efsanesi'nin ilk halkası olan Bir Katilin Doğuşu, vampir edebiyatına ilgi duyan her yaştan okurun kalbini fethedecek ilklerle dolu çarpıcı bir tanışma kitabı…

Unutmayın: Her vampir için son… aslında sadece bir başlangıçtır.

"Zekice kurgulanmış, dehşetli bir hikâye…"
-Guardian-

"Diziye merak uyandıran bir başlangıç ve Darren Shan hayranlarının mutlaka okuması gereken bir kitap."
-Books Quarterly-

"Stephen King'i unutun: bu yazar çocukları korkutma konusunda bir dâhi!"
-The Big Issue in Scotland-

Biraz fazla geciktim galiba.Kitabın çıktığını yeni fark ettim en kısa sürede alıp yorumumu yazacağım.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #5 : 16 Ağustos 2014, 12:02:52 »
“Darren Shan hayranlarının kaçırmaması gereken bir dizi.”
Books Quarterly

"Stephen King’i unutun: bu yazar çocukları korkutma konusunda bir dâhi!”
The Big Issue in Scotland

On iki kitaplık Ucubeler Sirki’ne doyamadınız mı? Öyleyse zamanda yolculuk ederek geçmişe gitmeye ne dersiniz?

33 ülkede, 30 dile çevrilen Ucubeler Sirki dizisi ile dünya çapında büyük başarı yakalayan, korku edebiyatının çağdaş ustası Darren Shan’ın kalp atışlarınızı hızlandıran muhteşem serisi Larten Crepsley Efsanesi devam ediyor…

Ucubeler Sirki'nden önce... Darren Shan'dan çok önce... Larten Crepsley'nin henüz genç bir adam olduğu fırtınalı bir dönem vardı. Yeni macerasında, çocukluğunu geride bırakan Larten bir an önce gelecekte nasıl bir vampir olacağına karar vermek zorunda. Üstelik evinden uzakta, hasta ve yalnız… İlkelerinden ödün vermeyerek efendisine ve kavmine sadık mı kalacak, yoksa dönüşü olmayan, kana bulanmış korkunç bir yolda mı ilerleyecek?

Arayış ve hastalığın yarattığı buhranın etkisiyle çıktığı deniz yolculuğunda kendisine büyük bir tutkuyla bağlı ve belki de âşık olabileceği tek kadının -Malaro’nun- öldürülmesi üzerine, geminin tüm yolcu ve mürettebatını katleden Larten, içinde nasıl bir vahşet saklıyor olabilir?

Her macerasında dehşet ve heyecan dozunu biraz daha arttıran dört kitaplık Larten Crepsley Efsanesi’nin ikinci halkası Kan Denizi, vampir edebiyatına ilgi duyan her yaştan okurun ilgisini çekecek özellikte ustaca kurgulanmış bir devam kitabı…

Unutmayın: Her vampir için son… aslında sadece bir başlangıçtır.

Bir katilin doğuşu kitabını geç de olsa aldım ve diğer seriye göre olaylar atlanarak ilerlemiş ve hızlı bir ilerleme var.Bu da serinin fazla uzun olmayacağını söylüyor.Yine de ilk seri gibi akıcı ve güzel yazılmış.İkinci kitabı yani kan denizini de en kısa sürede almaya çalışacağım.