Kayıt Ol

Perg Efsaneleri Serisi - Barış Müstecaplıoğlu

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Perg Efsaneleri
« Yanıtla #30 : 15 Nisan 2012, 17:32:45 »
Satın aldım, en kısa zamanda okumaya başlıyorum :)

Bu ara hep Türklerden gidiyorum :D

Çevrimdışı Ulubatli

• *
  • 38
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 15 Nisan 2012, 22:11:00 »
Okuduğunuzda bize de söyler misiniz nasıl diye? Merak ettim.

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 15 Nisan 2012, 22:26:05 »
Tabi, yazarım ben buraya yorumumu.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 07 Ağustos 2012, 13:30:21 »
Türkiye'de fantastik roman yapılabileceğini gösteren öncü yazar ve öncü seri. Şöyle bir baktığımızda çok az sayıda insan tarafından bilinen ve daha az sayıda okuyucu tarafından okunmuş olan dört kitap. Fakat diğer ülkelerde, kendi ülkesinden daha çok sevilen bir seri, Çin'de çevirileceğini duydum, harika ve inanılmaz bir başarı bu, hem Yazar Müstecaplıoğlu için hem de Türk fantastik edebiyatı geleceği için. Perg Efsaneleri çevrildiği ülkelerde ''Türk yazarlar iyiymiş ya,'' dedirtebiliyorsa o ülkelere daha çok kitap vereceğiz demektir.

Yeni kapak olayına değinelim, çizimler illüstratör Ertaç Altınöz elinden çıktı. Ellerine sağlık, eskisinden daha epik/göze hitap eden kapaklara kavuşmuş oldu Perg Efsaneleri. Kitaplarda her ne kadar fantastik kurguya klişe gelen olaylar döndüyse bile Türkiye için böyle bir kapı açmış/aralamış olması bile alkışlanması gereken bir olay.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 07 Ağustos 2012, 15:00:10 »
Perg Efsaneleri'nin ilk kitabı Korkak ve Canavar Almancaya da çevriliyormuş. Seneye çıkacağını yazmıştı Facebook sayfasında. Anaakım yazarlarımızın yanında bu tarzda yurtdışında tanınmaya başlamak çok güzel :) Her ne kadar piyasadaki baskının bitip yeni kapaklarla tekrar basılmasına daha çok zaman olsa da :(

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 07 Ağustos 2012, 15:06:23 »
Türkiye'de fantastiğe kapılarını açan seridir. Ben okumasam da, edebi değerine göre oldukça ucuz. Yaklaşık 20 TL'ye dört kitabını da alabiliyoruz.

Yeni kapakları da harika. Ben o yüzden de biraz bekletiyorum. Şu an internet sitelerinde sadece ilk kitabı yeni kapakla gösteriyorlar. Yarım yamalak olmasın, tüm seri yeni kapakla ya da tüm seri eski kapakla olsun istiyorum. Bir süre daha bekleteceğim sanırım.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 07 Ağustos 2012, 15:08:58 »
İşte sorun orada :) Piyasadaki baskı bitmeden yeni kapakla basılmayacak. Hazır fiyatları da bu kadar düşmüşken almanın ve yeniden basılmasının önünü açmanın uygun olacağı fikrindeyim. Ben şahsen iki kez alacağım :)

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 20 Eylül 2012, 00:53:22 »
Kitaplar su gibi akıp gidiyor. 3 günde bitirdim neredeyse seriyi. Özgün konusu, her bir kahramanın ilerleyen olaylarla beraber geçirdikleri içsel değişimlerin güzelliği, ırklar, kadim güçler vs. Kütüphanede en değer verilen eserlerin yanına eklenmeli.
"Perg Efsaneleri, tarihin her döneminde, dünyanın dört bir yanında, ufacık bir ümit gördükleri sürece mücadeleden vazgeçmeyenlere ithaf edilmiştir."

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 20 Eylül 2012, 09:56:24 »
Ve bitti... Karşımızdakilerin bizden gerek fiziksel, gerek düşünsel farklılıklara sahip olmasının onlardan nefret etmemizi haklı çıkaramayacağını her satırında başımıza çaka çaka öğreten bir seri. Barış Müstecaplıoğlu şöyle demiş geçenlerde: "Etrafta olanlara duyduğum öfkeyi buralarda paylaşıp rahatlamaktansa, öykülerime katıp kalıcı kılmak daha anlamlı geliyor." Bunu da çok başarılı biçimde yapıyor, ellerine sağlık.

Çevrimdışı Acmert

• **
  • 268
  • Rom: 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 25 Eylül 2012, 14:19:19 »
Henüz ilk kitabın 60. sayfasındayım. İnceleme yapacağım için yavaş okuyorum. Beni Türk fantastik edebiyatı ile tanıştıran bir eser. Anlatımı bakımından biraz garip geldi diyebilirim. Bir an bir karakteri anlatırken iki satır sonra diğer karakterin düşüncelerini görmek garipti, kötü anlamda değil ama. Barış Müstecaplıoğlu bence Türkiye'nin fantastiğini yaratırken oldukça başarılı olmuş durumda. Konu ise benim ilgimi çok iyi bir şekilde çeken bir konu gibi görünüyor, şimdilik. Fiziksel görünüşün önemli olmadığını, dostluklar oluşturabileceğimizi bir şekilde gösteriyor belki de fakat Leofold ile Guorin'in bu kadar hızlı dost olması bana abartı gibi geldi. Belki de hayatını kurtarması sayesinde, bilemiyorum. Barış Müstecaplıoğlu'nun betimlemeleri çok hoşuma gitti, bana gerçek bir fantastik ürün verdiği için gayet memnun oldum. Seriyi bir an önce bitirip Şamanlar Diyarı'na başlayacağım. :)

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 25 Mart 2013, 14:06:40 »
"Perg Efsaneleri kitapları yakında İthaki Yayınları tarafından yeniden basılacak. Bulmakta zorlanan dostların haberi olsun dedim :) Hem de Şamanlar Diyarı'nın kapağını çizen Ertaç Altınöz'ün hazırladığı çok daha renkli ve Perg'i gerçekten yansıtan kapaklarla. Perg'in bu yeni macerasında da beni yalnız bırakmayacağınızı umuyorum :) Sevgilerimle..." demişti Barış abi Facebook'ta Şubat ayının ortasında. Ne de sevinmiştim, okuduğum halde. Bulamayan yeni okurlar için şahane bir fırsat olacak.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 25 Mart 2013, 18:42:53 »
"Perg Efsaneleri kitapları yakında İthaki Yayınları tarafından yeniden basılacak. Bulmakta zorlanan dostların haberi olsun dedim :) Hem de Şamanlar Diyarı'nın kapağını çizen Ertaç Altınöz'ün hazırladığı çok daha renkli ve Perg'i gerçekten yansıtan kapaklarla. Perg'in bu yeni macerasında da beni yalnız bırakmayacağınızı umuyorum :) Sevgilerimle..." demişti Barış abi Facebook'ta Şubat ayının ortasında. Ne de sevinmiştim, okuduğum halde. Bulamayan yeni okurlar için şahane bir fırsat olacak.

Bengü yayın evi cidden İthaki'mi?!?? Çok sevindim. Umarım yakın zamanda tüm kitaplar çıkar :) Ama hala İthaki konusuna takıldım. Yeni kapaklarla basmaya Metis başlamıştı bile?
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 25 Mart 2013, 19:26:04 »

Bengü yayın evi cidden İthaki'mi?!?? Çok sevindim. Umarım yakın zamanda tüm kitaplar çıkar :) Ama hala İthaki konusuna takıldım. Yeni kapaklarla basmayae Metis başlamıştı bile?

Evet Sahin :) Bu da Baris abinin twitterindan: https://mobile.twitter.com/PergEfsaneleri/status/301307806357803009

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 25 Mart 2013, 19:53:34 »
Bu hem süper bir haber İthaki gün geçtikçe daha fazla kaliteli fantastik eseri bünyesine sokuyor. Elimde eski basımlar olmasına rağmen alacağım :) . İthakinin fantastik eserlerdeki karı diğer yayınevlerini de gaza getirecektir. :D Barış Abi'nin başarılarının devamını diliyorum. :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 11 Mayıs 2013, 15:24:23 »
Perg Efsaneleri'nin yeni baskısını görebilmek için az daha bekleyeceğiz Rıhtım Ahalisi. Barış abi 40 dakika önce Facebook profilinde şöyle yazdı:
Alıntı
Dün İthaki Yayınları'yla toplantı yaptık, Perg Efsaneleri kitapları Temmuz - Ağustos gibi yeni kapakları ile yeniden raflarda olacak. Baskıları tükendiği için bulamayan dostlara duyurulur :)