Kayıt Ol

Shannara Efsanesi

• **
  • 89
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Shannara Efsanesi
« Yanıtla #45 : 17 Aralık 2013, 18:02:43 »
Olabilir tabi ki, farklılık normaldir :D Herkes zevkleri konusunda özgür, burada görüşlerimizi paylaşıyoruz, kimseye okuması yada okumaması yönünde emir vermiyor, tavsiye ediyoruz. Yine görüşümce o davayı yüksek ihtimalle açarsın. Küçümsediğin Ejderha Mızrağı, Shannara'nın yanında bir destan, bir efsane kalır bence. Ryld Argith arkadaşımızda anladığım kadarıyla EM'nın piri. O nedenle yeni bir tartışma açtın gibi geliyor :D

küçümsemedim sadece fantasyanın en büyük serilerini okuduktan sonra daha derin, daha yaratıcı daha komple bir şey arıyor insan. sevenlerin büyük çoğunluğu fantasyaya başladıktan hemen sonra okuyanlar.

zamanında demişlerdi zaman çarkını en sona sakla deyu ama işte..
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!

Çevrimdışı cmkrbn

• *
  • 28
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 17 Aralık 2013, 18:33:41 »
Bak o doğrudur işte, okuma sırası önemli. Zaman Çarkını ben en sona saklıyorum :D

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 17 Aralık 2013, 19:00:26 »
Bak o doğrudur işte, okuma sırası önemli. Zaman Çarkını ben en sona saklıyorum :D

Fantastiğin sonu var mı ki? :D :D
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 17 Aralık 2013, 19:02:42 »
Yorumun için çok teşekkürler cmkrbn . :) Bundan önceki mesajımda biraz aşırı tepki vermiş olabilirim ama bunun nedeni yazdığınız mesajları tahmin ettiğinizden çok kişi okuyor. Bazıları genç tecrübesiz okurlar. Her duyduğuna inanan okurlar. Ben bana kanıtı, nedeni, gerekçesi sunulmayan hiçbir şeye inanmam inanmadım.  Doğru olanda bu. Ama yorumunuzu okuyan tecrübesiz birinin aklında seri anında yerle yeksan oluyor. Belki sizi seriden soğutan nedenler ona kendini yakın hissettirecektir. Bu yüzden özellikle nedenleri istedim. Bizim dışımızda yorumu okuyan insanlar neden serinin size kötü geldiğini bilmeden fikir sahibi olmasınlar. :)

Ayrıca hitap şeklinden zerre rahatsızlık duymadım. Forumda kendime yakın gördüğüm bir insansın. Sonuçta Gediksavaşları ve Ejderha Mızrağı'nı  okumuşsun :D .

AYRICA! Ejderha Mızrağı'nın eleştirildiğini gördüm. Konunun yeri burası değil lakin seri muhteşem bir seridir. Tüm Türkçe kitaplarını okudum (45'i aşkın) ve bitirdiğimde en ufak bir pişmanlık duymadım tabi seriyi 14-15 yaşlarımda okudum o zamanlar küçüktüm ama yeri ayrıdır. Hiçbir seri eline su dökemez! :D

Eğer seri hakkında daha fazla konuşmak istersen EmpatAİD Ejderha Mızrağı konu başlığına neden sevmediğini yaz çünkü bir kere lafını ettin ileride yorumunu okuyacak insanların nedenini bilme hakkı var. Emin ol bende savunmamla orada olurum güzel de bir tartışma çıkar :D

Ve evet hala seriyi en kısa zamanda okuma taraftarıyım. Bu tür benim için çok özel. Hayatımın anlamı diyebilirim :D İyisiyle kötüsüyle ya ben bu türü fetih edeceğim ya da bu tür beni :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı cmkrbn

• *
  • 28
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 18 Aralık 2013, 11:28:46 »
Ben teşekkür ederim, problem çözüme kavuşmuştur o zaman :D

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 12 Ocak 2016, 01:29:04 »
Bu seriyi daha önce okumaya çalışmış ama kurgu çok sıradan olduğu için bırakmıştım.Şimdi dizisini beğenince okumaya başlamak istiyorum ama ana sayfada dizinin elf taşlarından uyarlandığı yazıyor.Serinin ilk kitabı shannaranın kılıcı değil mi? Shannaranın kılıcı yerine elf taşlarından okumaya başlasam bir sorun olur mu?

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 12 Ocak 2016, 10:16:53 »
Bunu ben de sordum, Shannara'nın Kılıcı'nı öncüle çevirmişler (prequel). O yüzden Elftaşları ile başlıyor.

Çevrimdışı korayalthor

• *
  • 34
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 08 Ekim 2016, 13:31:01 »
ben bu seriyi hem merak ediyor, hemde yüzüklerin efendisine çok benzediğine dair yorumları duydukça okuma isteğim azalıyor doğrusu. arkadaşlar okumalı mıyım?

Çevrimdışı obispo

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 11 Ekim 2016, 16:36:21 »
ilk kısım yani shannara'nın kılıcı berbat bir kitap bana göre. ithaki bunu zamanında 3 kitap olarak basarak iyice tüy dikmişti. genç arkadaşlar unutmasın ki en değerli sermaye zamandır. shannara'nın elftaşları kısmen daha iyi, okunabilir. dilekşarkısı ve sonraki de vasata yakın en azından. ama ilk kitabı okuyacağınıza yüzükleri yeniden okuyabilirsiniz.

Çevrimdışı FrpMan

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 22 Şubat 2017, 15:01:51 »
İlk kitabını okumuştum yıllar önce geçenlerde dizisine baktım MTV ergenliği çekilecek gibi değildi.

Çevrimdışı Gogoo

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 14 Kasım 2017, 20:26:45 »
Arkadaşlar, shannara’nın çocuklarını bulamadım. Onu okumadan, Shannara’nın Druidini okumak gibi bir düşüncem var. Kitaplar birbiri ile bağlantılı mı? Yoksa bağımsızmı? Okuyan arkadaşlar bir el atsa çok sevinirim 🙏🌝