Kayıt Ol

Tamuli

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Rom: 1
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
Tamuli
« : 02 Haziran 2008, 20:39:16 »
TAMULİ;

Ateşden Kubbeler / Tamuli 1. Kitap

Her şey Daresia kıtasında sıradan bir kargaşa olarak başladı ve hızla tüm dünyaya yayıldı. Krallar ve İmparator, karşılarındaki düşmanın kimliği öğrenmeye çalışırken çağlar öncesinden kalma kahramanlar ve tutkular, yeniden ortaya çıkarak çevrelerine ölümün ve eski düşlerin kokularını yayıyordu.
Tanrılar, dünyanın yazgısıyla yeniden oynuyor. Yaratılmış her şeyi içine alıp sürükleyecek bir savaş. Ama Anakha ...
Sparhawk ve dostları yeniden savaş yoluna düşüyor. Bilinen ve bilinmeyen tüm güçlerin arasında, yaşama sahip çıkıp dünyaya huzuru geri getirebilmek için.

Parıldayan İnsanlar / Tamuli 2. Kitap

Her şey Daresia kıtasında sıradan bir kargaşa olarak başlayıp tüm dünyaya yayılmıştı. krallar ve İmparatorlar, düşmanlarının kimliğini öğrenmeye çalışırken yeniden ortaya çıkan çağlar öncesinin kahramanları, çevrelerine ölümün ve eski düşlerin kokularını yayıyorlardı.
Her zaman olduğugibi, arzularına kapılmış bir hain dünyanın yazgısıyla oynayan Tanrılarla anlaştı. belki de son büyük savaş için. Ama şimdi oyuna dışlanmış, eski bir ırk girecekti. Aldatılmış ve lanetlenmişlerdi; sadece dokunuşlarıyla bile var olan en korkunç ölümü insanların üzerine örtebilen Parıldayan İnsanlar...
Troll`lerin, vampirlerin, kurtadamların ve zombilerin ortalıkta cirit attığı bir dünyada barışı yeniden sağlamak için Sparhawk, kahvaltıda Tanrı yiyen Bhelliom`u, bilinmeyen derinliklerden bir kez daha yükseltti. İyilik ya da kötülük için, bunu kim bilebilirdi.

Saklı Şehir / Tamuli 3. Kitap

Pandion Şövalyeleri’nin en büyüğü Sparhawk, Mavi Gül’ün içindeki Troll Tanrıları’nı serbest bıraktığında Tanrı Cyrgon yapılmaması gereken bir şey yaptı: zamanın başlangıcında sürgüne gönderilmiş bir varlığı, Cehennemin Kralı’nı geri çağırdı. Yaratılmış her şeyi içine alan savaş iyice kızışmıştı. Kendisinden Tanrıların bile korktuğu Anakha, tüm umutların söndüğü anda inanılmaz bir taktik savaşı başlattı. Dünyaya huzuru geri getirebilmek için son zar gözlerinin önünde atılıyor.  

müthiş bir seri daha.

Yazarın forumumuzdaki diğer serileri/kitapları:

-Belgariad
-Elenium
-Althalus'un Dönüşümü *not: eşiyle birlikte yazmıştır.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tamuli
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2008, 20:53:07 »
David Eddings hayranısın galiba.. =)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2008, 20:56:05 »
Kesinlikle bayılıyorum David Eddings'e.Müthiş bir yazar bence. :D Yada şöyle söyleyim Tamuli ve Elenium serilerinin hayranıyım.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2008, 21:00:44 »
Aaa bak şimdi alındım.. :P Belgariad serisini okumamış bileyim ozaman seni yoksa onu sevmemen imkansız.. :P

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2008, 21:05:25 »
Okumamış olurmuyum aaa alındım şimdi elbette okudum .Yalnız Sör Sparhawk ın karizması daha güçlü napayımmm. :D  Malloreon ,Belgariad ve hatta Althalus'un Dönüşümü  .

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Haziran 2008, 21:08:54 »
Ben daha bunu ve Ellenium serisini okumadım ama yinede onun yeri ayrıdır bende, yani okusam bile bunları Belgariad'dan öteye geçebileceklerini sanmıyorum.. :D

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Haziran 2008, 21:13:37 »
aaaa okumadan bilemezsin.o yüzden peşin karar verme bence .Ejderha Mızrağını sevmişsen eğer buna da bayılırsın eminim.(öfff ne zormuş pazarlamacılık bir ikna edemedim gitti)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Haziran 2008, 21:18:56 »
Kimler geldi, kimler geçti beni ikna etmek için. :D Örneğin Darly, Ejderha Mızrağını okuduktan sonra aklında Belgariad falan kalmıyacak diye temin etmişti beni. Lakin Ejderha Mızrağın'a her nekadar bayılıyor olsam yeni kitaplarını okumak için hasretle yanıp tutuşuyor olsamda dediğim gibi Belgariad farklı bir yerde.. :P Ama bu serileri okuduktan sonra kimin haklı çıktığınıda bu başlık altında öğreniceğiz inş.. :D :D

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2008, 21:20:31 »
o zaman en kısa zamanda okuuu.eğer sende yoksa sana yollayabilirim.bakalım kim kazanacak.ama ben eminim ki yazarımız kazanacak.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Haziran 2008, 21:25:05 »
ama ben eminim ki yazarımız kazanacak.
İşte mükemmel bir laf ettin, süpersin.. :)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #10 : 03 Haziran 2008, 13:37:36 »
Kimler geldi, kimler geçti beni ikna etmek için. :D Örneğin Darly, Ejderha Mızrağını okuduktan sonra aklında Belgariad falan kalmıyacak diye temin etmişti beni. Lakin Ejderha Mızrağın'a her nekadar bayılıyor olsam yeni kitaplarını okumak için hasretle yanıp tutuşuyor olsamda dediğim gibi Belgariad farklı bir yerde.. :P Ama bu serileri okuduktan sonra kimin haklı çıktığınıda bu başlık altında öğreniceğiz inş.. :D :D

Kaşınma abim. :P Daha Yaz Alevini bitirmedin bile, hıh! :P

Tamuli, uzun zamandır başlamak istediğim bir seri.. Forza Eddings! :D

Çevrimdışı Acmert

• **
  • 268
  • Rom: 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Ekim 2012, 23:19:18 »
Tamuli önceki seriden tamamen bağımsız bir seri mi? Sahafta ilk iki kitabı buldum fakat, başka bir seriyle bağlantılı olabileceğini düşündüğümden almadım.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 10 Ekim 2012, 01:27:01 »
Tamuli önceki seriden tamamen bağımsız bir seri mi? Sahafta ilk iki kitabı buldum fakat, başka bir seriyle bağlantılı olabileceğini düşündüğümden almadım.

İlk üç kitabı Elenium Üçlemesi olarak geçiyor ve bildiğim kadarı ile ancak sahaflardan bulabilirsiniz.
Kitap isimleri de şöyleydi sanırım:

-Elmas Taht
-Yakut Şövalye
-Safir Gül

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Ekim 2012, 08:00:39 »
Bağımsız değil, hayır. Önce Elenium serisini okumanız gerek. Eddings'in her kitabı candır, okunması şarttır ve evet, Ejderha Mızrağı'nı da katlar. :)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 10 Ekim 2012, 09:59:02 »
ve evet, Ejderha Mızrağı'nı da katlar. :)

Oh be benimle aynı düşünen biri çıktı sonunda. Bence de katlar :) (Ulath bile başlı başına yetecek bir karakter)