Kayıt Ol

Temeraire Serisi - Naomi Novik

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Majestelerinin Ejderhası /Temeraire Serisi 1/Naomi Novik
« Yanıtla #15 : 17 Nisan 2011, 20:53:50 »
Bu Serinin ikinci kitabı çıkmış bulunmakta. D&R da gezerken gördüm ve çok sevindim. İlgilenen arkadaşlara duyrulur. Fiyatı 20TLydi.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 18 Nisan 2011, 18:18:02 »
Bu Serinin ikinci kitabı çıkmış bulunmakta. D&R da gezerken gördüm ve çok sevindim. İlgilenen arkadaşlara duyrulur. Fiyatı 20TLydi.

Aslında TÜYAP sırasında çıkmıştı kitap. Yine de hala alıp okuyamadım o ayrı.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 18 Nisan 2011, 18:37:32 »
Kitap taa Ekim 2010'da çıktı. Hatta biz sitede duyurmuştuk da. Açıkçası yeni haber alınmasına üzüldüm. Portalı takip edin arkadaşlar. Portala koyduğumuz her haberi foruma taşıyamayabiliyoruz bazen. Site sadece forumdan oluşmuyor :/.

Künye bilgileri de şurada hatta. Hem birinci hem de ikinci kitap için.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 18 Nisan 2011, 19:46:14 »
portalı boşver desen hadi çok haber geldi göremedik desen ama ben her kitapçıya gittiğimde raflara da özellikle bu kitap için bakıyorum o tarihten beri görememiş olmam garip. Hatta imkansıza yakın... Bir şanssızlık var bende ama hadi hayırlısı.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 19 Nisan 2011, 23:19:41 »
Uzun zamandır almayı planlıyordum, daha yeni alabildim. İlkini alırken rastlamıştım ikinci kitaba, onu da aldım. Neyse.

Benim merak ettiğim, serinin üçüncü kitabının çıkıp çıkmayacağı. İkinci kitaba henüz bakmadım, o yüzden fikir sahibi değilim.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Nisan 2011, 16:16:23 »
Uzun zamandır almayı planlıyordum, daha yeni alabildim. İlkini alırken rastlamıştım ikinci kitaba, onu da aldım. Neyse.

Benim merak ettiğim, serinin üçüncü kitabının çıkıp çıkmayacağı. İkinci kitaba henüz bakmadım, o yüzden fikir sahibi değilim.

Üçüncü kitap çıkacak büyük ihtimalle. Yeşim Taht'ın en arkasına bakarsan yeni kitabın ismini görebilirsin. 'Barut'lu bir şeyler sanırım.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #21 : 20 Nisan 2011, 20:09:27 »
Üçüncü kitap Osmanlı'da geçiyormuş... Tarihle fantastiği harmanlayan bir yazar, okunacaklar arasında ama liste uzun  :mlk
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Elijah

• 627
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 21 Nisan 2011, 23:46:43 »
Umarım Pegasus fazla gecikmez.

Ayrıca, duyduğum habere göre serinin filmi yapılabilirmiş. Film hakları çoktan alınmış, hem de tanıdık bir isim tarafından: Peter Jackson.

Bu serinin ve Jackson'ın yanyana gelmesi aklımın ucundan bile geçmezdi, güzel bir film yakışır bu ikiliye.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 22 Nisan 2011, 01:11:39 »
Umarım Pegasus fazla gecikmez.

Ayrıca, duyduğum habere göre serinin filmi yapılabilirmiş. Film hakları çoktan alınmış, hem de tanıdık bir isim tarafından: Peter Jackson.

Bu serinin ve Jackson'ın yanyana gelmesi aklımın ucundan bile geçmezdi, güzel bir film yakışır bu ikiliye.

İkinci Kitabın Arkasından Alıntı:

''Bu kitapları okurken olaylar zihnimde birer birer canlandı. Romanlar yürekli muhteşem kahramanlarla dolu, çok güzel yazılmış, yenilikçi, akıcı ver orjinal.''  Peter Jackson

Ben bu cümleyi okur okumaz aha da filmi geliyor bu serinin demiştim :)

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 08 Şubat 2012, 23:17:03 »
http://www.youtube.com/watch?v=u1oxlsCdGnk

3. kitap bu ay çıkıyor...uzun zamandır bekleniyordu çok iyi oldu... :)

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
“Fildişi İmparatorluğu” Raflarda
« Yanıtla #25 : 01 Mayıs 2014, 16:07:50 »

Temeraire Serisi, dördüncü kitap "Fildişi İmparatorluğu" ile yoluna devam ediyor. Napolyon’a karşı cesurca savaşan ejderhalar, salgına yenik mi düşecek?

Alıntı
Temeraire ve Laurence Bu Sefer Sadece Zafer İçin Değil, Dostları İçin de Tehlikeye Atılıyor…

İngiltere kıyılarını Napolyon Bonapart’ın ordularından koruyan ejderhalar ile kaptanları bir trajediyle karşı karşıyadır. Kaynağı ve tedavisi bilinmeyen bir salgın, asil ejderhaları öldürmekte, hayatta kalanlarıysa karantinaya mahkûm etmektedir. Fransızların giderek cüretkârlaşan hamlelerine, sadece hastalığa kapılmamış Temeraire ve bir avuç yabani ejderha karşılık verebilmektedir.

Bonapart’ın ejderhaları, İngiliz gemilerini çoktan alt etmeye başlamıştır. Tek çözüm yolu, Temeraire ve kaptanı Will Laurence’ın, bu ölümcül ve gizemli salgının tedavisini barındırdığını düşündükleri Afrika sahillerine gitmesinden geçmektedir. Kaybedecek zaman yoktur ve ufkun ötesinde nelerle karşılaşılacağı bilinmediği gibi, cephede savaşmak zorunda kalan hasta ejderhaların da geleceği belirsizdir…

Alıntı
    “Temeraire, korkunç derecede eğlenceli bir fantastik seri.”
    -Stephen King-

“Bu kitapları okurken olaylar zihnimde birer birer canlandı. Romanlar yürekli muhteşem kahramanlarla dolu, çok güzel yazılmış, yenilikçi, akıcı ve orijinal.”
    -Peter Jackson-

Çevirisini Selim Yeniçeri‘nin üstlendiği kitabın editörlüğünü İlker Sönmez yapıyor. Tanıtım ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
Ynt: Temeraire Serisi - Naomi Novik
« Yanıtla #26 : 04 Ağustos 2014, 19:50:34 »
Yorumları okuyunca heyecan yaptım, derhal okumalıyım ama bir sürü kitap var okunacak.
Bir de seri 4 kitap mı yoksa devamı gelecek mi?
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #27 : 05 Ağustos 2014, 12:48:58 »
Yurt dışında şimdilik sekiz kitabı yayınlanmış, dokuzuncusu da yazım aşamasında. Bunların haricinde bir tane de kısa hikaye kitabı var.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Duke

• *
  • 13
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 16 Şubat 2016, 12:28:55 »
Acaba bu seri devam edecek mi? Dört kitap çevirildi ama geri kalanlardan hala ses seda yok. :(
"I pledge my service and my loyalty, body and soul, to my Lord.

When the clarion call is sounded, I will ride out and fight in the name of liege and Lady.

Whilst I draw breath, the lands bequeathed unto me will remain untainted by evil.

Honour is all. Chivalry is all. This I swear on my blood and my breath."

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Naomi Novik’le Temeraire Serisi Üzerine
« Yanıtla #29 : 05 Mart 2016, 15:41:39 »

Temeraire Serisi’nin sevilen yazarı Naomi Novik hayranlarından gelen soruları yanıtladı.

Ülkemizde Pegasus Yayınları tarafından basılan ve şimdiye dek dört kitabı yayınlanan Temeraire Serisi, yurtdışında bu yıl çıkacak dokuzuncu cildiyle sona erecek.

Serinin yazarı Naomi Novik de geçtiğimiz hafta bir Reddit AMA (Ask Me Anything) etkinliği kapsamında internet üzerinden hayranlarıyla buluşarak kitaplarıyla ilgili merak edilen konulardan tutun da yazarlık ipuçlarına dek pek çok soruya cevap verdi ve ortaya oldukça ilginç detaylar çıktı.

İşte sizler için derlediklerimiz: http://www.kayiprihtim.org/portal/2016/03/05/naomi-novikle-temeraire-serisi-uzerine/
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.