Kayıt Ol

The Witcher Serisi // Andrzej Sapkowski

Çevrimdışı Okur

• **
  • 73
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Witcher Serisi // Andrzej Sapkowski
« Yanıtla #45 : 27 Ocak 2017, 21:18:43 »
Fiyat çok yüksek ama neyse bir şey demeyelim. Umarım devam kitapları için fazla bekletmezler.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 27 Ocak 2017, 22:00:17 »
Hayırlısıyla ve eksiksiz biçimde seri tamamlansın.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 27 Ocak 2017, 22:25:44 »
Eee dolar yükseldi arkadaşlar olacak o kadar.

Ben çok sevindim, koşarak gidip kitabı alacağım. Oyunlar mı önce kitaplar mı önce sorusuna gelirsek ben kitapları okumadan önce oyunu oynadım. Oyundan sonra kitapların özetlerini, içlerinde geçen karakterlerin başından geçen bazı şeyleri falan okudum wikilerden. Tamamen bilmiyordum her şeyi ama genel hatlarıyla konuya hakimdim yani ikinci oyundan itibaren.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #48 : 27 Ocak 2017, 22:50:18 »
Neyse, umarım hızlı çıkarırlar diğer kitapları da. Çevirileri vs de iyi olursa tadından yenmez vallaha. :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı ysrtnrkl

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 28 Ocak 2017, 03:25:19 »
Eee dolar yükseldi arkadaşlar olacak o kadar.

Ben çok sevindim, koşarak gidip kitabı alacağım. Oyunlar mı önce kitaplar mı önce sorusuna gelirsek ben kitapları okumadan önce oyunu oynadım. Oyundan sonra kitapların özetlerini, içlerinde geçen karakterlerin başından geçen bazı şeyleri falan okudum wikilerden. Tamamen bilmiyordum her şeyi ama genel hatlarıyla konuya hakimdim yani ikinci oyundan itibaren.
Benim bildiğim oyun kitapların bittiği yerden devam ediyor CD PROJEKT hatta yazarına oyunlar hakkında soruda sormuşlar oda fazla bu konudan hoşnut değilmiş diye biliyorum.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 31 Ocak 2017, 16:36:49 »
http://www.idefix.com/Kitap/Son-Dilek/Andrzej-Sapkowski/Edebiyat/Roman/Fantastik/urunno=0001686860001

Le le ley lele lele ley lele lele ley

Ayrıca cevap vermiştim ama aynı konu tekrar konulmuş. Şu da şurada dursun :)

O halde hemen şunu sorayım, önce oyunlar mı yoksa kitaplar mı tüketilmeli.

Kitaplar.

Çünkü oyunlar 7 kitaplık serinin bittiği yerden başlıyor. Hele ki 3. oyun kitap serisinin son kitaplarına dair ciddi spoilerlar içeriyor.

Ama şu var, kitap serisi tamamlanana kadar geçecek belli bir süre var. Bu sırada oyundan mahrum kalmak istemeyeceksinizdir. E haklısınız.

Oyunları oynamış olanlar,

Kitapları okuduktan sonra 3 oyunu da tekrar oynayın. Geralt'ın ayaküstü sohbetlerinde kitaplara dair öyle göndermeler var ki :) Zamanında kitabı okuyamadığımız için o esprileri kaçırmıştık (tamam, ben İngilizcesinden okumuştum). Şimdi dönüp bakınca o satır aralarındaki tatları yakalayabilirsiniz. Oyun serisini daha çok sevmenizi sağlayacak bu da.

Oyunlar kitaptaki öykülere ya da sahnelere göndermelerle dolu.

Not: ilk 2 kitap öykü kitabı. 3'ten sonrası roman. Hepsi sırayla okunmalı.

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 01 Şubat 2017, 21:02:54 »
KitapYurdu kargoya vermiş kitabı. :uhe Cidden çok merak içindeyim. Oyunları yetersiz bilgisayarım yüzünden oynayamamıştım ama her zaman ilgimi çeken bir yapımdı. Gelir gelmez, elimde ne varsa bırakıp okumaya başlayacağım. :aww
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 02 Şubat 2017, 14:18:22 »
Ben de birazdan dışarı çıkacağım, çıkmışken kitapçıları bakarım gelmiş mi diye ama nedense Beşiktaş'a gidecek bile olsam daha ilk günden geleceğini sanmıyorum ama...

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 02 Şubat 2017, 14:26:07 »
Evime yakın BKM'ye bakma fırsatım oldu. Henüz gelmemişti.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 02 Şubat 2017, 19:32:52 »
Yarına ya da Cumartesi'ye anca sanırım.

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 03 Şubat 2017, 14:45:56 »
Kitabı okumaya başladım. Baskı kalitesi cidden iyi kitabın. Tertemiz bir iş çıkarmışlar bu konuda, ayrıca kapak resmi hiç de kötü durmuyor elinize aldığınızda. Önsözde güzelce bahsetmişler neyi, neden yapamadıklarını. Ben ikna oldum. Sevgili mit'in adını görünce iyice rahatladım. :yeho

''Yönlendirmeleri, tavsiyeleri ve The Witcher serisine karşı hissettiği inanılmaz tutkuyla bu kitaba katkıda bulunan M. İhsan Tatari de anılmayı ve teşekkürü hak ediyor.''

Kitapta sözlük de bulunuyor. Hadi bakalım. :)
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #56 : 03 Şubat 2017, 15:48:18 »
''Yönlendirmeleri, tavsiyeleri ve The Witcher serisine karşı hissettiği inanılmaz tutkuyla bu kitaba katkıda bulunan M. İhsan Tatari de anılmayı ve teşekkürü hak ediyor.''

Buna hâlâ şaşırıyorum :) Hiç beklemediğim bir hareketti, hem duygulandım hem de sevindim. İstediğim kadar katkıda bulunamadım gerçi, benim gönlümden geçen danışman editörlüğünü yapmaktı. Ama en azından birkaç tavsiyede bulunabildim. Değer verildiğini görmek, bilmek çok güzel bir his gerçekten. Kendilerine ne kadar teşekkür etsem az.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 03 Şubat 2017, 18:21:47 »
Ama ben şu an çok merak ettiiiiim! :( Dün çıktığımda bulamamıştım, internetten de bayağı sipariş verdiğim için tekrar yapmak istemiyorum, yarın bir çıkayım bakalım.

Ayrıca özenli basmalarına çok sevindim, şimdi içim daha bir rahat gidip alabilirim.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 05 Şubat 2017, 23:34:29 »
Kitabı bitirdim. Okurken gerçekten çok eğlendim, yazarın bilinen ve geleneksel masal ve mitleri kendi tarzınca işleyişi gerçekten çok hoşuma gitti.
Kitabın tadı damağımda kaldı açıkçası, daha fazla olmasını çok istedim sona yaklaşırken. Devamı olduğunu bilmesem bir şeyler eksik derdim ama neyse ki devam kitapları var ve umarım yakın bir zamanda dilimize gelirler. :)

Çevrimdışı Solaire

• *
  • 6
  • If only I could be so grossly incandescent.\`[T] /
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 07 Şubat 2017, 20:26:28 »
 Serinin oyunlarını tek tek 3-5 kez bitirip kitabı da an itibarı ile bitirmiş bulunmaktayım... Kitaba zaten bir şey demicem çünkü ağzımın suyu aka aka okudum hani... Sonundan sonra kara kara düşünüyorum acaba serinin devam kitaplarını ingilizce mi okusam yoksa bir ''umut'' Türkçe çevirisini mi beklesem? (her ne kadar ingilizce seviyem orta derecede olsa da ve geri kalan kitapların hikayelerini azda olsa wikilerden falan okumuşluğum var.) Şahsen çeviri hoşuma gitti benim göze batan bir sıkıntı görmedim hani. Neyse lafı uzatmadan demek istediğim alın okuyun yav...

Ah bide son bir sorum daha olacak. Acaba serinin diğer kitaplarının çevirisiyle ilgili bir haber var mı? Ve The Last Wish'in satışlarına göre bir hamlede mi bulunacaklar? Yoksa daha farklı bir durum söz konusu falan mı?

Bilgilendirirseniz sevinirim :)
if I'm to choose between one evil and another, then I prefer not to choose at all.”