Kayıt Ol

The Witcher Serisi // Andrzej Sapkowski

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • Rom: 0
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Witcher Serisi // Andrzej Sapkowski
« Yanıtla #30 : 27 Ocak 2017, 09:56:08 »
Umarım çeviride ciddi sıkıntılar olmaz. Mesela ben ismin Son Dilek değil de Son Arzu olmasını yeğlerdim. Dilek işi biraz daha romantikleştirmiş gibi geldi.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 27 Ocak 2017, 10:06:03 »
Ama olay "dilek", arzu değil :)

Arka kapaktaki o 3 dilek hakkı ile bir bağlantısı var.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #32 : 27 Ocak 2017, 10:09:11 »
Arzu olması için isminin Last Desire olması gerekirdi. Buradaki Wish'in Dilek olarak çevrilmesi öykünün içeriği açısından da çok önemli. Çünkü Geralt'ın Yennefer'la tanışmasını konu alan öykü bu ve içinde bir lamba cini ve üç dilek hakkıyla ilgili şeyler var. Yani Son Dilek doğru. Peşin hüküm vermemekte fayda var.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 27 Ocak 2017, 12:40:55 »
Arayı çok açmazlar inşallah, seriyi hızlıca yalayıp yutarız. Başlarda Gece Nöbeti gibi hızlı hızlı basıp bir anda arayı açarsa yayınevi, basarım mekanlarını. Şimdi Malazan için bastırma zamanı.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Tobizume

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 27 Ocak 2017, 14:23:51 »
  Daha önce Witcher 2 oyununu oynayıp oyunun senaryosunu çok beğenmiştim ama oyun Open World olmadığı için bir zaman sonra sıkılıp bırakmıştım.Witcher 3 oyununda istediğim özellik sonunda gelmişti ama benim külüstür bilgisayarın kaldıracağından daha iyi bir oyun yapmışlar,düşük kalitede oynayıp da oyunu heba etmek istemedim.

Tam da bu sıralarda bu kitabın Türkçe olarak basılması çok güzel bir gelişme oldu benim için.Kitap çıktından sonra hemen kitabı alıp okumayı planlıyorum.Umarım çeviri yönünden bir sıkıntı yaşamamda bu serinin her kitabını okurum.

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 27 Ocak 2017, 16:34:35 »
O halde hemen şunu sorayım, önce oyunlar mı yoksa kitaplar mı tüketilmeli.
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 27 Ocak 2017, 16:36:20 »
Kişiden kişiye değişir bence. Ben daha farklı bir şey yapıp hem kitabı okuyacağım hem de oyunu oynayacağım. Bakalım nasıl olacak.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 27 Ocak 2017, 16:38:58 »
http://www.kitapyurdu.com/kitap/son-dilek-the-witcher/415412.html&&page=2

Liste fiyatı 35 tl girilmiş ve şuan %35lik indirim ile 22 tl .

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 27 Ocak 2017, 17:08:59 »

Kitaplar.

Çünkü oyunlar 7 kitaplık serinin bittiği yerden başlıyor. Hele ki 3. oyun kitap serisinin son kitaplarına dair ciddi spoilerlar içeriyor.

Ama şu var, kitap serisi tamamlanana kadar geçecek belli bir süre var. Bu sırada oyundan mahrum kalmak istemeyeceksinizdir. E haklısınız.

Oyunları oynamış olanlar,

Kitapları okuduktan sonra 3 oyunu da tekrar oynayın. Geralt'ın ayaküstü sohbetlerinde kitaplara dair öyle göndermeler var ki :) Zamanında kitabı okuyamadığımız için o esprileri kaçırmıştık (tamam, ben İngilizcesinden okumuştum). Şimdi dönüp bakınca o satır aralarındaki tatları yakalayabilirsiniz. Oyun serisini daha çok sevmenizi sağlayacak bu da.

Oyunlar kitaptaki öykülere ya da sahnelere göndermelerle dolu.

Not: ilk 2 kitap öykü kitabı. 3'ten sonrası roman. Hepsi sırayla okunmalı.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #40 : 27 Ocak 2017, 17:29:55 »
Fantastik kitapların fantastik kapakları olması taraftarıyım, ama bu keşke bu kadar oyun kapağı gibi durmasaydı dedim. Oyunu hiç oynamadım ama kitabı okuyacağım.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 27 Ocak 2017, 18:50:27 »

Hazal'ın dediğinin aynısı :) Ben seriyle oyunlar aracılığıyla tanışıp kitapları sonra okudum. Oyunlardan keyif aldım mı? Çok. Ama kitapları okuduktan sonra ilk oyunda bile ne göndermeler kaçırdığımı fark etmek güzel bir deneyimdi :) Özellikle üçüncü oyun Ciri ve Yennefer başta olmak üzere tüm seri için spoiler gibi. Beklemek istemiyorsanız en azından ilk iki oyunu oynayıp üçü sona bırakın derim.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 27 Ocak 2017, 18:58:56 »
Arzu olması için isminin Last Desire olması gerekirdi. Buradaki Wish'in Dilek olarak çevrilmesi öykünün içeriği açısından da çok önemli. Çünkü Geralt'ın Yennefer'la tanışmasını konu alan öykü bu ve içinde bir lamba cini ve üç dilek hakkıyla ilgili şeyler var. Yani Son Dilek doğru. Peşin hüküm vermemekte fayda var.

Ben ipe gidenin son arzusu.. gibi düşündüm, o zaman dediğiniz doğru. Ama zaten fiyat ve kapak konusunda peşin hükümlüyüm. Her halükarda alıcaz, ben de merak ediyorum kitabı, ama sırf bunun için 35 tl yapmak biraz ağır olmuş. Rüzgarın adının fiyatı o kadar, 700 sflık kitap...
Kapak konusunda da OZ'la aynı fikirdeyim, bu kadar oyun kapağı olmamalıydı.
Her neyse, umarız çeviri güzeldir de, seriyi ve witcher evrenini sevenlerin hevesi kursağında kalmaz.

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 27 Ocak 2017, 20:04:26 »
Teşekkürler bilgilendirmeleriniz için, o halde gözlerim çapaklanana kadar, elimden geldiğince e-kitaplardan ingilizce olarak okumaya çalışayım seriyi.

Witcher hep oynamak istediğim bir seri idi, lakin sistemim yeterli değildi oynamaya. Şimdi aldığım ekran kartıyla oynayabilecek gibiyim ama 3. oyun için tavsiyelerinize uyup bekleyeceğim.
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #44 : 27 Ocak 2017, 20:28:20 »
Oyun konusunda bir şey dyemem ama 35 lira hakikaten nedir yahu, dört yüz sayfa için hem de... Neyse, hadi bakalım...
İnsan, hayalleriyle vardır.