Kayıt Ol

Ulysses Moore Serisi

Çevrimdışı eleanor rigby

• *
  • 48
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ulysses Moore Serisi
« Yanıtla #30 : 27 Nisan 2010, 23:08:48 »
ehehe 2-3 yıl önce falan bu seriyi okuyup o kilmore koyunu bulmayı hayal ederdik, hatta bi kitapta -neydi kasabanın adı- işte neyse, o kasabanın altında sonu hiçbir yere varmayan tüneller bulunduğunu okumuştuk, çılgın şeylerdi.
Spoiler: Göster
bir de şey, o nick miydi rick miydi, cidden unuttum çocuğun adını, o kızıl saçlı olan, neyse, onunla julia'nın olayı nedir ya, çok sıkıcılar. :P

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 27 Nisan 2010, 23:12:09 »

Alıntı
ehehe 2-3 yıl önce falan bu seriyi okuyup o kilmore koyunu bulmayı hayal ederdik, hatta bi kitapta -neydi kasabanın adı- işte neyse, o kasabanın altında sonu hiçbir yere varmayan tüneller bulunduğunu okumuştuk, çılgın şeylerdi.

Valla aynen hatta biz Google Earth ten girip bakmıştık.Oranın olduğu yer boşluktu.Onu görünce 2-3 gün uyuyamamıştım.Küçüklük işte.:D
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 28 Nisan 2010, 17:11:14 »
LegalMc ye katılıyorum zaten birlikte aramıştık.Ama insana bayağı gerçekmiş havası veriyordu.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı KYLE

• **
  • 76
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 21 Mayıs 2010, 20:52:51 »
1.yi 2 saatte okudum (ama 8. baskı yani daha kısa  [200sayfa]) 2.nin yarısındayım ama o da 8. baskı off ya ne şanssızım
Şunuda unutma ; Rıhtımda kalanı değil , Çekip gideni vurur fırtına !..

Çevrimdışı Berker

• **
  • 55
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 17 Haziran 2010, 16:28:29 »
9. kitabın Türkiye'ye gelmesini bekliyorum..

« Yanıtla #35 : 23 Temmuz 2010, 18:32:13 »
bi kere ulysses moore un kitaplarının kapakları tahtadan değil
hangi çılgın bunu söyledi????? ve ulysses moore un 9. ve 10. kitabı gelecek

we ulysses moore gerçekte nestor bunu herkes biliooooooo!!!!!!!!

arkadaşlar size bir gerçeği söyleyeyim mi bu kitaplar gerçek  öykü de değil gerçekk!!! çünkü kapağının başına (yani kitapın kapağını açınca eski yazılar ve fotoğraflar görüyorsunuz )bu gerçek fotoğraflar hiç dikkatinizi çekmedi mi?

Çevrimdışı edi

• **
  • 51
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 24 Temmuz 2010, 11:33:42 »
Ben 8 kitabın hepsini okudum.9. kitabın ismi Gölge Labirenti.10. kitabın ismi Buz Ülkesi.11. kitabın ismi de galiba Kül Bahçesi.Ama emi değilim.Seri toplam 12 kitapmış :)
Sadece susmak ıstıyorum;
Yalan ınsanları kaale almadan..
Haklıyken haksız gözuksem bıle kendımı savunmadan..
HUZUR bulmak ıstıyorum,gözlerımı kapayıp,kımseyı anmadan...
Sessızlığı dınlemek ıstıyorum,herseyı yasamıs gıbı yaparak...
[/size][/i]

Çevrimdışı Berker

• **
  • 55
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 23 Ağustos 2010, 00:14:13 »
Seriyi bende okudum gelsin artık 9.kitap.Ve seri 12 'den çok daha fazla olmalı :D

Çevrimdışı edi

• **
  • 51
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 23 Ağustos 2010, 10:48:34 »
12 kitap mı? Yoksa 23 kitap mı tartışmaları dolanıyor ortalarda
Sadece susmak ıstıyorum;
Yalan ınsanları kaale almadan..
Haklıyken haksız gözuksem bıle kendımı savunmadan..
HUZUR bulmak ıstıyorum,gözlerımı kapayıp,kımseyı anmadan...
Sessızlığı dınlemek ıstıyorum,herseyı yasamıs gıbı yaparak...
[/size][/i]

Çevrimdışı SéDa ERéN

• **
  • 83
  • *WaiT Mé iN !NFéRNo~' Not Mé u'll waiT! ParasITé
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 24 Ağustos 2010, 19:10:59 »
Aynen çok hoş bi seri herkese tavsiye ederim..Yanlız Saklı Şehir ve Yıldırımların Efendisi de çıktı yazmayı unutmuşsun arkadaşım ben okudum onlarda çok güzel ama bence serinin en güzel kitabı İlk Anahtar..

hayır arkadaşım hikaye gerçek falan değil aslında ulyses moore diye biride yok bu serinin yazarı Pierdomenico Baccalario dur..Bende gerçek olduğunu düşünüyordum, düşünürken gerçekten güzeldi.. :D Ve keşke gerçek olsaydı..

NoBody BUt ME caN NOT PlaY WIth My BRAIn ANYMORE!..

Çevrimdışı lessie

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 13 Eylül 2010, 16:47:47 »
kayıp rıhtımdan başka  bir kaç siteye daha üye olmuştum bazıları 23 kitap var diyo bazıları 12 bazıları 11
ve geçen sene uıysses moore 'un yazarı gelmişti türkiyeye giden varmı

Çevrimdışı umbengin

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 18 Eylül 2010, 14:08:16 »
ya ben 8 kitabıda okudum ve hepsi 1.baskı . çok süper bir seri hiç bitmesin  devam edecek sanırım ulysses moore serisi 12 den sonrada . ayrıca bir dizi yapılcakımş.röportajında okudum. pierdomenico ile facebook ta arkadaşız fake hesabı yapılmamış filmi düşünmüyorlarmış şimdi. ama dizi kesin.büyük ihtimalle disney channel da olley.7-8.kitapların sırt tarafında 7-8 yazıyo resim yok çünkü bence o ayrı bir macera 1-6 arası oblivia serüveni şimdi ise kundakçılar.ulysses ın dedesi keşke daha erken ölseydi hem torununa bağlanmsı gerekirken ondan nefret ediyor.Hemde kundakkçılar kulübünü kuruyor bu da yetmiyor çok karamsar biri oluyor.

7.kitapta leonardın bir çevirmene vermiş ya ulyssesın günlüklerini - daha gerçekçi olmuş ilk başta anita gelirken şöyle düşündüm : anita 2010 yılında yaşayan bir kız ve zaman kapısından geçerek geçmişe dönüyor zannediyordum yani ulysses julia, rick, jason geçmişte yaşıyorlar falan ama meğerse aynı zamandalarmış.tek anlamadığım şey anita bir köprüden geçti zar zor. julia ve jason ve ailesi hiç sıkıntı çekmedi. bu gariP ? sanki bu aile seçilmiş ??

Düzelti: Noktalama işareti kullanmak güzeldir.-Fırtınakıran

Çevrimdışı umbengin

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 18 Eylül 2010, 14:18:16 »
DİZİ OLMASI saçma çünkü maceraları  devam ediyor sürekli ilk kitap aslında bi günü kapsıyor.bir günü dizi nasıl yapacaklar film daha iyi olur ama 23 kitap olursa bu seri 23 film değişik olur.bir kitap okumuştum michael ende nin BİTMEYECEK ÖYKÜ neyse şimdi trt çocuk ta çizgifilmini gördüm kitapta olanlar meğerse bir günmüş.konusu hayal dünnyasında yaşayan bir çocuk ciddi çocukların egemen olduğu dünya ki bu gerçekmiş kitaba göre.neyse çizgi filminde bir macera bitiyo hop eve dönüyor zırt pırt eve dönüyor kitapta ise bir kere geri dönüyordu o zaman kitap bitiyordu. böyle olursa ulysses moore da da çok tutarsız olur :) değil mi

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 18 Eylül 2010, 23:30:31 »
Değil.
Bakın şöyle bir şey var.[spoiler]Kitabı okumayanlar sizin yazdığınız kitap hakkında bilgi veren şeylere bakmasınlar diye.[spoiler]Eğer bunu kullanırsanız çok iyi olur.
[/spoiler][/spoiler]
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı silademircan

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 31 Ocak 2011, 20:24:19 »
seri bir harika adam uğraşmış bazıları kötü yorum yapıyor onları kınıyalım :fight: