Kayıt Ol

Wardstone Günlükleri - Joseph Delaney

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Wardstone Günlükleri
« Yanıtla #15 : 19 Temmuz 2012, 20:35:31 »
İlk 5 kitabını okuduğum, muhteşem bir seridir. Oldukça sade ve kolay anlaşılır bir dili var Delaney amcamızın. Fantastik okurlarının kaçırmaması gereken bir kitap.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
WardStone Günlükleri
« Yanıtla #16 : 04 Ağustos 2012, 23:36:37 »
    Thomas Ward yedinci oğlun yedinci oğludur ve  her yedinci oğlun yedinci oğluna  bazı özel yetenekler gelir.Karanlığın içinde saklanan kötü yaratıkları farkedebilirler.Bir cadıyı gümüş zincirle bağlayıp çukura hapsedebilirler ya da bir öcüyü sezerek hapsedebilirler.Her yedinci oğlun yedinci oğlu bu dönemde çıraklığa dayanamazlar  dayananlarda ya çok korkak ya da beceriksizdi.Hayalet, eyalet adındaki ülkesini karanlık varlıklardan korumakla görevlidir.Thomas'ın annesi herzaman onun bir hayalet olmasını istemiştir ve Thomas annesiyle ilgili büyük bir sır keşfedecektir fakat kitabı okuyacak olanların huzurunu kaçırmamak adına söylemiyorum.
    Thomas ,iyi tarafı seçmiş  olan cadı Alice tarafından bir kez kandırılmasına rağmen ondan hoşlanır ve Alice'de aynı duyguları ona karşı beslemektedir.Hayalet, onu sürekli  sıkı eğitimde tutar ve karanlıkla nasıl mücadele edeceğini öğretir.Annesi de ona  bu konuda çok büyük katkılarda bulunmuştur.
     Herkesin okumasını diliyorum gerçekten çok açıklayabileceğim bir şey değil ,belki de beceremiyorum ama kitabın çok rahat bir şekilde çok akıcı olduğunu söyleyebilirim.Henüz dördüncü kitabındayım.Fantastik severlerin  tüylerini tatlı bir şekilde ürpertecek bir seri. ;D

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: WardStone Günlükleri
« Yanıtla #17 : 05 Ağustos 2012, 00:09:30 »
Hemen üç beş konu altta şöyle bir konu var. Bakarsan, görürsün.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 06 Ağustos 2012, 01:28:51 »
Çerez bir seri gibi görünse de yeryer okuyucuyu öyle gerer ki, okurken kalp atışlarınız hızlanır hatta üzerinize -bir hayalet- oturmuş gibi hissedersiniz, gece okumanızda fayda vardır, korku kitabı değildir fakat dediğim gibi okuyucuyu germektedir, gerilim-fantezi diyebiliriz. Zayıf bir konu üzerine kurulu olmasına rağmen gerçekten severek, zevk alarak okuyacağız serilerden biridir, tavsiye ederim ama şiddetle önermem.

''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 06 Ağustos 2012, 09:11:39 »
Kesinlikle öyle.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 06 Ağustos 2012, 12:30:31 »
İnternetimin olmadığı zamanlarda okumuştum seriyi. Hatta 5 kitabı 2 günde mi 3 günde mi ne bitirmiştim. Çok severim bu seriyi o ayrı.

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 08 Ağustos 2012, 13:53:36 »
Filmi çekiliyormuş, adı ''Yedinci Oğul'' olacakmış. Buyrun birkaç fotoğraf çekimlerden.
Spoiler: Göster

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 08 Ağustos 2012, 14:05:48 »
Filmi çekiliyormuş, adı ''Yedinci Oğul'' olacakmış. Buyrun birkaç fotoğraf çekimlerden.

Spoiler: Göster

Şu ana kadar aldığım en iyi haberlerden birisi. Umarım çok kötü olmaz film.

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 08 Ağustos 2012, 14:08:13 »
Haberi okuduğum sitede kahramanımızın Ben Barnes'a benzediğini öne sürüyorlar, fakat ben sanmıyorum. O değildir.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 31 Ağustos 2012, 08:58:40 »
''İ am Grimalkin'' adlı trailer  benzeri videosuna buradan ulaşabilirsiniz
http://www.youtube.com/watch?v=eX41xNx0diI

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 31 Ağustos 2012, 15:04:00 »
http://www.imdb.com/title/tt1121096/
IMDb? Kit Harington? Ben Barnes?
İnanamıyorum.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 31 Ağustos 2012, 22:16:58 »
Benim paylaştığım galiba çıkmayacak bir filmin trailerı ayrıca senin bize bahsettiğin şu ''YedinciOğul'' güzel film olacak galiba.Severek izleyeceğiz.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #27 : 21 Eylül 2012, 03:40:01 »
Wardstone Günlükleri'ni birçok kişi "çerez seri" olarak adlandırsa da, ben öyle düşünmüyorum. Türkiye'de çıkmış olan 6 kitabını da okuduğum ve 7.kitabını dört gözle beklediğim gayet hoş ve eğlenceli bir seridir. 1.tekil şahısla yazılmış kitaplara olan ön yargımı Joseph Delaney sayesinde bu seriyle kırmiş oldum.

Tom Ward'ın çıraklık maceraları oldukça gerilimli. Hayalet Gregory'nin sempatikliğiyse ayrı bir olay tabii. Tom'un Alice'le birbirlerine karşı olan sevgilerinin derinden işlenişi de seride sevdiğim diğer bir unsur.

Bana olaylar hep kasvetli bir ortamda geçiyormuş gibi geliyor nedense. Karanlık bir hava hakim serinin üzerine.

Fantastik Edebiyat'a giriş açısından çok, çok ideal bir seri Wardstone Günlükleri. Okumanızı önerir, sıkılmayacağınızı temin ederim.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 21 Eylül 2012, 21:34:02 »
Yarı yarıya gerilim kitabıdır fakat  büyük kitlelerin beğenisini kazanmış fantastik edebiyat kitaplarının yanında biraz çerez kalıyor zannımca.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 21 Eylül 2012, 21:42:30 »
Yarı yarıya gerilim kitabıdır fakat  büyük kitlelerin beğenisini kazanmış fantastik edebiyat kitaplarının yanında biraz çerez kalıyor zannımca.

Gerilim kısmına katılmıyorum. Tamam arkasında "Karanlık Bastıktan Sonra Okumayın" gibi bir şey yazıyor doğru, fakat o sadece insanların ilgisini çekmesi için yazılmış bir şey. Ben gecenin üçünde okuduğumu da hatırlarım bu seriyi, ve hiçbir şekilde korkutucu, gerilimli bir kitap değil. Stephen King'in "O"sundan ölümüne korkardım mesela eskiden. Ancak bu seriden değil.