Kayıt Ol

Wardstone Günlükleri - Joseph Delaney

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: Wardstone Günlükleri
« Yanıtla #60 : 15 Eylül 2013, 14:16:25 »
Merhaba arkadaşlar, ben bu seriye başlayalı baya oldu fakat henüz 8.kitabı alamadım.Sizden rica etsem bana biraz 8. Kitaptan bahsedin.Ben bu seriyi herkeze öneriyorum.Kitabın ilk sayfaları biraz saçma gelebilir fakat sakın ilk sayfalara kanmayın seri tam anlamı ile mükemmel. :)

Konu başlığı zaten "Diğer Fantastik Eserler" adlı bölümüzde mevcut olduğundan, mesajınız o bölüme taşınmıştır.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Wardstone’da 11. Adım, “Hayalet: Benim Adım Slither”
« Yanıtla #61 : 26 Mayıs 2014, 19:01:16 »

Çıkan her yeni kitapla birlikte, fantastik korku edebiyatı türleri arasındaki yerini sağlamlaştıran Joseph Delaney’in kaleme aldığı Wardstone Günlükleri 11. kitaba ulaştı.

Tüm dünyada hatırı sayılır bir okur kitlesine ulaşan serinin son kitabı "Hayalet: Benim Adım Slither" kısa bir süre önce raflardaki yerini aldı.

Kitabın konusu ise şöyle:

Alıntı
Yedinci oğlun yedinci oğlu Tom için zaman tükeniyor. Şeytanla son savaş yaklaşırken, Hayaletin Çırağı görevinde hiç olmadığı kadar yalnız kalıyor.

On birinci serüvenin yıldızı, insan avcısı bir Haizda Büyücüsü olan Slither. Kara dürtülerini bastırmak için kanla beslenen bu cani için her ölüm yeni bir ziyafet şöleni… Yakın çevresinde bir çiftçi ölünce, Slither’ın burnuna yeni bir avın kokusu yükseliyor. Çiftçiyle yaptıkları esrarengiz bir anlaşmanın ardından Slither kendini Taşlaşmış Ağaç Kenti’ne, yüce bir gücü içinde barındıran düşmüş yıldız taşına götürecek hareketli bir yolculuğun içinde buluyor. Yoksa Slither ile katil cadı Grimalkin’in yolları kesişecek mi?

Ayrıca başrollerini Jeff Bridges, Julianne Moore, Ben Barnes, Kit Harington gibi oyuncuların paylaştığı, ödüllü Rus yönetmen Sergey Bodrov tarafından beyazperdeye uyarlanan bir de filmi mevcut serinin. Gösterim tarihi 2015’e ertelenen filmi, serinin hayranları büyük bir merakla beklemekte.

Ensenizde hissedeceğiniz gölgenin tüm benliğinizi sarmasını istemiyorsanız lütfen geç saatlerde okumaktan şiddetle kaçının!

Kerem Işık’ın çevirisiyle Tudem Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Haber: Bahri Doğukan "Denaro Forbin" Şahin

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
“Hayalet: Benim Adım Alice” Raflarda
« Yanıtla #62 : 30 Temmuz 2014, 14:02:31 »

Çıkan her yeni kitapla birlikte, fantastik korku edebiyatı türleri arasındaki yerini sağlamlaştıran Joseph Delaney’in kaleme aldığı Wardstone Günlükleri 12. kitaba ulaştı.

Tüm dünyada hatırı sayılır bir okur kitlesine ulaşan serinin son kitabı "Hayalet: Benim Adım Alice" kısa bir süre önce raflardaki yerini aldı.

Kitabın konusu ise şöyle:

Alıntı
Dizinin on ikinci kitabı, Tom’un sadık yoldaşı, Şeytan’ı yok etmek için girişilen amansız mücadelenin kahramanlarından Alice’in hikâyesi.

Alice yıllar boyunca Hayalet ve Thomas Ward’un yanı başında kötülükle savaştı. Oysa şimdi karanlıklar diyarında bir başına. Ve üstelik oraya hapsettiği yaratıklar intikam almak için peşinde… Alice, Şeytan’ı sonsuza dek yok etmeye yarayacak bıçağı bulmak zorunda. Başarısız olursa dünya çöküşe doğru ilerleyecek. Başarılı olursa en yakın arkadaşının elinde can verecek. Karanlığın etkisinden kurtulmayı başarabilecek mi?..

“Uyarmadı demeyin, bu kitaplar gerçekten korkutucu.”
-The Times-

“’Wardstone Günlükleri’, benim son dönemde okuduğum en muhteşem seriydi. Kitapları okurken tüylerim sürekli diken diken oldu, ensemden soğuk ürpertiler geçti, nabzım hızlandı, nefesim kesildi.”
-Banu Karakiya-Bir Dolap Kitap-

Ayrıca başrollerini Jeff Bridges, Julianne Moore, Ben Barnes, Kit Harington gibi oyuncuların paylaştığı, ödüllü Rus yönetmen Sergey Bodrov tarafından beyazperdeye uyarlanan bir de filmi mevcut serinin. Gösterim tarihi 2015’e ertelenen “Seventh Son” adlı filmi, serinin hayranları büyük bir merakla beklemekte.

Ensenizde hissedeceğiniz gölgenin tüm benliğinizi sarmasını istemiyorsanız lütfen geç saatlerde okumaktan şiddetle kaçının!

Kerem Işık'ın çevirisiyle Tudem Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Haber: Bahri Doğukan "Denaro Forbin" Şahin

• *
  • 26
  • Rom: 0
  • yine koyu bir sesizlik ve uzun bir bekleyiş...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Wardstone Günlükleri - Joseph Delaney
« Yanıtla #63 : 09 Ocak 2015, 22:20:14 »
Tudem yayınlarına wardstone günlüklerinin 13. kitabını ve diskdünya 'nın yayınlanma zamanını sordum .
Verdikleri cevap;
Wardstone günlükleri 30 ocak
Diskdünya kitapları şubat  gibi çıkması planlanıyor.

Bilgilerinize.
''Yaradan’ın karşısına bunca büyük yapıtı okumamış olarak çıkmak düşüncesi, beni çileden çıkartıyor.'' Oliver Wendell Holmes

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #64 : 14 Ekim 2015, 14:47:33 »
2009 yılında serinin başlığında "O zaman bize de alıp incelemek düşer efendim." demişim. 6 yıl sonra ilk kitabı okuyabildim. Serinin diğer kitapları elimde olsa ara vermeden devam ederdim. Ne yazık ki yoklar.

Böyle minimal işleri çok seviyorum. Yarattığı dünyayı ve karakterleri sadece bilmemiz gereken kadarıyla anlatıyor. Olay odakta ve son derece keyif verici. Gençlik serisi olarak geçse de, birkaç yerde ciddi anlamda gerildiğimi, peşi sıra gelen gecelerden birinde de harika bir kâbus gördüğümü itiraf etmeliyim.

İlham verici bir başlangıç oldu. En son hangi seriye devam etmek için sabırsızlandığımı hatırlamıyorum. Bence okuyun.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #65 : 14 Ekim 2015, 17:45:25 »
2009 yılında serinin başlığında "O zaman bize de alıp incelemek düşer efendim." demişim. 6 yıl sonra ilk kitabı okuyabildim. Serinin diğer kitapları elimde olsa ara vermeden devam ederdim. Ne yazık ki yoklar.

Böyle minimal işleri çok seviyorum. Yarattığı dünyayı ve karakterleri sadece bilmemiz gereken kadarıyla anlatıyor. Olay odakta ve son derece keyif verici. Gençlik serisi olarak geçse de, birkaç yerde ciddi anlamda gerildiğimi, peşi sıra gelen gecelerden birinde de harika bir kâbus gördüğümü itiraf etmeliyim.

İlham verici bir başlangıç oldu. En son hangi seriye devam etmek için sabırsızlandığımı hatırlamıyorum. Bence okuyun.

Okumanı sağlayanlardan biri olarak bu yoruma çok sevindim. :D

Ben de çok seviyorum Wardstone Günlükleri'ni. Özellikle ilk üç kitabın damağımda bıraktığı tat ilk günkü kadar taze. Sonraki üç kitap nazarımda bir tık aşağıda kalsa da, yaratılan dünya ve karakterlerin canlılığı bana seriye devam etme isteği doğurup duruyor.

Uzun bir ara vermiş olsam da, en yakın zamanda 7. kitap ile birlikte seriye devam etmek istiyorum.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #66 : 14 Ekim 2015, 19:00:34 »
Filmini izlemiş biri olarak kitaplarını merak ediyorum. İdefix'te birkaç tane e kitap gördüm sanırım ama bütün serinin yok, anladığım kadarıyla çok da kalın değiller, en kısa sürede edinip okumak niyetindeyim.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #67 : 14 Ekim 2015, 19:07:43 »
Filmini izlemiş biri olarak kitaplarını merak ediyorum. İdefix'te birkaç tane e kitap gördüm sanırım ama bütün serinin yok, anladığım kadarıyla çok da kalın değiller, en kısa sürede edinip okumak niyetindeyim.

Filminin kitaplarla uzaktan yakından alakası yok ne yazık ki... Yani olsa olsa %10'dur, bunun %5'i de karakter isimleridir.

Kitapları okumanı büyük bir hevesle önerebilirim.

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 14 Ekim 2015, 19:26:52 »

Filmi şimdiye kadar okuduğum 5 Wardstone Günlükleri kitabının belli bir süreye sıkıştırılmış hali idi. Film başlı başına çok kötü değil ama kitapları okuyup izleyince kitapların daha da güzel olduğunu anlamış oluyorsunuz. Her kitap ayrı güzeldir. Aklımdan bu ara bu seriye devam etmek geçiyordu, sevgili Darly Opus bu konuyu güzel bir şekilde hortlatınca bir iki kitap sonra devam etmeye karar verdim. Siz de kesinlikle başlamalısınız cankutpotter.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 10 Kasım 2015, 10:50:26 »
Her şey erestruilden'in suçu. Uzun zamandır Wardstone'u öve öve bitiremiyordu. Yahu, diyordum, bu yaştan sonra çocuk kitabı mı okuyacağız? (Şaka şaka, öyle demiyordum ama şüphelerim vardı)

Wardstone Günlükleri'nde beni çeken şey, TUDEM'in sitesinde 12-15 yaş denmesine rağmen, hedef yaş grubunun dışında kalan kısım pek bir keyif almasıydı. Bir de "gerçekten ürkütüyor" diyorlardı ki, zaten korkak bir insan olarak bu durum beni şüpheye düşürüyordu.

Geçtiğimiz günlerde serinin tamamını edindim. Evet, tamamını. Yaşasın bağlantılar! Sonra da ilk kitapla başladım maceraya. Şu anda 2. kitabı bitirmek üzereyim.

İlk kitap biraz beklentimin altında kalsa da eğlendirmedi desem yalan olur. Serilerin ilk kitaplarından öte, onları aştıktan sonra gelen devam kitaplarının asıl tadı barındırdığını düşünüyorum. Bu yüzden hiç dert etmedim. Ayrıca, söylemeden olmaz, ilk kitabı pek de etkilenmeden okurken akşamında tüm gece boğuşacağım bir kabus gördüm. Delany yapmış, olmuş valla.

Bir gençlik kitabında bulmayı beklediğim türden sahneler var kitapta. Birkaç kez bunun bir gençlik kitabı olduğundan şüphe ettim. Ayrıca "seçilmiş kişi" kavramının böylesine "dışlanmış" bir unvanla gelmesi fikri de çok hoş. (Ama) Delany sözüm sana, Pratchett'tan aşırdığın yerleri de görmemek mümkün değil :D. Yakışmış doğrusu, çalmış demek haksızlık olur. Kendi dünyasına güzel uyarlamış.

Şu ara ikinci kitabı merakla okuyorum. Çok çabuk ilerledim ve bitmek üzere. Elimden düşmedi gitti. Hızlı okunan, kendini merak ettiren bir yapısı var. Tom'un hatalar yapan, öğrenen doğası saç baş yoldurmuyor. En çok buna sevindim. Bu tarz kitaplarda başkarakterin yaptığı hatalar genelde insanı çileden çıkarabiliyor. Hayalet unvanlı John Gregory'i sevmemek mümkün değil zaten. Ona değinmeye bile gerek yok.

İkinci kitaptan sonra hızla üçe geçebilirim. Seri bir oturuşta bitebilecek bir yapıya sahip. Benim de şu ara kafa dağıtacak şeylere ihtiyaç duyduğum şu günlerde doğru bir seçim oldu.

Son olarak, Kerem Işık'ın çevirisini ilk kitabın çevirmeni Ceren Aral'a göre daha çok beğendim. Okurken sık sık, Hayalet'in Tom'a "delikanlı" diye hitap etmesi gözüme batmıştı. "Evlat" dese aslında daha uygun, dile daha uyan bir çeviri olacak, diyordum. Sonra ikinci kitapta Kerem Işık buraları "evlat" diye çevirmeye başlayınca rahatladım. Çok gözüme batmıştı doğrusu.

erestruilden'e başımın etini yediği için teşekkür ederim. Keyifle, eğlenerek okuyorum. Şu aralar tam aradığım şeymiş. Ne gereksiz detaylar var, ne de devrilmesi gereken kalın ciltler. Hatta özgünlük arayışına da sokmuyor sizi. Aklıma pek gelmedi bu kavram. Saf macera, bol öcüler, bol cadılar ve bol bol ürkünçlü şeyler var. Ardındaysa sağlam bir kurgu var doğrusu. Onun hakkının yememek gerek. Kurulan düzen yavaş yavaş açıldıkça insan daha bir eğleniyor. Yazarın okura adım adım gelen kötülüğü/yaratığı/canavarı hissettiriş şekli de takdire değer doğrusu.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #70 : 10 Ağustos 2016, 01:32:51 »
Eh, geçen Ekim ayında alıp okumak istediğimi yazdığımdan beri pek bir şey değişmedi, başlığı gördüğüm her an "yaa ben bunu alacaktım arkadaş!" deyip duruyorum.
Yalnız ufak bir sorum var, bildiğim kadarıyla serinin kitapları bayağı ince, on üç kitabı ayrı ayrı almak hem pahalı gelebilir hem de beklemek istemiyorum. Toplu halde edinebileceğim bir yer var mı, yoksa yavaş yavaş toparlayacağım.
İnsan, hayalleriyle vardır.