Kayıt Ol

Dilek Şurubu

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Dilek Şurubu
« : 14 Eylül 2008, 17:03:13 »

Alışılmadık, tuhaf ve bir o kadar da eğlenceli bir öykü... Büyülü bir dünyaya girmek için aralanan bir kapı... Dilek Şurubu... Ama bu şurubu içmeden ve dileklerinizi sıralamaya başlamadan önce saatin kaç olduğuna çok dikkat edin... Bizden söylemesi!

Zalime Vampirsoy ile büyücü İblis Şarlatan'ın alkollü bir cehennem içkisi hazırlayıp suları zehirleyip hayvanları öldürerek bütün dünyayı yok edecek korkunç bir felaketi başlatmasına sadece yedi saat kalmıştı ve her iyi öyküde olduğu gibi onları durdurmak için iki kahraman göreve hazırdı: ancak kahramanlarımız temiz kalpli bir karga ile bir kediden ibaretti... İki usta büyücüye karşı bu iki küçük hayvan ne yapabilir, bu şurubu nasıl yararlı hale getirebilirlerdi ki?

Her şey geceyarısına kadar olup bitmeliydi, yılbaşı çanları çalıp, gelecek yıl başlamadan Dilek Şurubu hazır olmalı, dilekler dilenmeli... yoksa... yoksa sihirli şurup etkisini kaybeder, her şey tersine işlerdi...

Denir ki... Michael Ende'nin hayal dünyasına girebilen kişi, onun sihirli çekim gücüne karşı koyamazmış; üstelik hayallerin iyileştirici bir etkisi olduğu da iddia edilir. Dilek Şurubu bize bir kez daha iyilerin her zaman kötülere karşı güçlü olduğunu gösteriyor.
-İyi sihirler

Yazarın forumumuzdaki diğer eserleri:

-Bitmeyecek Öykü
-Momo

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dilek Şurubu
« Yanıtla #1 : 21 Eylül 2008, 11:35:06 »
Çocuk kitabı diye duruyor desem beni taşlar mısınız? :P Sanırım hiç okuyamayacağım

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 21 Eylül 2008, 15:06:59 »
Michael Ende için okunur bence. :)

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Eylül 2008, 18:43:49 »
Michael Ende için okunur bence. :)

Serileri bitirmeden alacağımı sanmıyorum..Ama alıcak biri çıkarsa neden okumayayım :P

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 22 Şubat 2009, 16:29:49 »
Dilek Şurubu incelememe buradan ulaşabilirsiniz. :)

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Mart 2010, 19:08:37 »
Oldukça enterasan bir öyküydü.Yani tam mıchael ende kitabıydı.Şiirlerle baştan aşağı süslenmiş eğlenceli bir öykü.Vede her zamanki gibi oldukça ilginç bir sonu var.

Çevrimdışı Moonshield

• **
  • 128
  • Rom: 4
  • flawless human being.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Haziran 2010, 16:05:24 »
Bunun çizgi filmini yok muydu yahu? Evet evet o. Hatta benim en sevdiğim kedimin adı, buradaki kedinin adıydı: Moritzio :)

Knowledge is a deadly friend, when no one sets the rules.
The fate of all mankind, I see, is in the hands of fools.

[spoiler]

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Temmuz 2012, 20:25:13 »
Çok güzel bu kitap ya, çocuk kitabı diye bakılıp bir kenara atılmamalı. Çizgi filmini severdim, sonra kitabı olduğunu öğrenince de aldım okudum. Çizgi filminde de, her bölümde bu kitaptakine benzer bir şekilde iki büyücümüz kötü bir büyü yapmaya çalışır, kedi ile karga da onları gece yarısına kadar durdurmaya çalışırdı.

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae