Kayıt Ol

Dresden Dosyaları Rol Yapma Oyunu

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Dresden Dosyaları Rol Yapma Oyunu
« : 23 Temmuz 2015, 18:26:16 »
  Dresden Dosyaları forumda pek çok kişinin bildiği ve sevdiği bir seri. Yazarı Jim Butcher Dresdenverse'de oyun oynamak mümkün olsun diye iki tane kural kitabı yazmış. Çoğunda evreni romanlara kıyasla özetleyici ve ayrıntılı anlatmakla beraber nasıl karakter kağıdı doldurulacağını, büyü sistemini vs de açıklamış.

Açıkçası ben bu evrende oyun oynamayı gerçekten isterim ve sizin de istekli olacağınızı umuyorum.  ;D Arzu edenlere mesajla pdfleri gönderebilirim -bu başlıkta yayınlarsam telif konusunda sorun çıkabileceğini düşündüm.

Not: GM olmak konusunda ilgim ve bilgim yoktur.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dresden Dosyaları Rol Yapma Oyunu
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2015, 19:23:37 »
Bunu bir ara ben de düşünmüştüm, gayet eğlenceli bir oyun oynanabilir. DMliği de üstlenebilirim fakat şu ara olmaz. Müsait olduğum bir an bunun oyununu açabilirim eğer talep olursa. Farklı bir deneyim olur bizler için de. Herhalde Katılımcı sayısı da az olmaz.

Teşekkürler fikir için. ^^
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dresden Dosyaları Rol Yapma Oyunu
« Yanıtla #2 : 02 Ekim 2015, 22:11:59 »
Bu başlığı görüp seriyi birazcık araştırdım sonra da tüm seriyi bir seferde aldım. Aldıktan sonra birinci kişi ağzından anlatıldığını gördüm ve yıkıldım. Neyse herhalde bu birinci kişi ağzından okuduğum ilk kitap olacak. Yazayım dedim.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"