Kayıt Ol

Vampir RP - Oyun Dışı ~ Kurallar, Karakterler...

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Vampir RP - Oyun Dışı ~ Kurallar, Karakterler...
« : 11 Haziran 2008, 23:18:17 »
Üzgünüm, biraz uzun olacak sanırım ama rp yapılıcaksa bu kurallara uyulmalı diye düşünüyorum. Lütfen bunları okuyun...

Hikaye

Yıl 1301, Londra

Benedict isyan etmeden yaklaşık bir sene önce, Londra, Benedict yönetimindedir. Aaron, yani onun kardeşi, bazı mistik olayların olması üzerine, bir grup öğrencisini Londra’nın kuzeyinde kalan boş Ausper Şatosuna gönderir. Şato, yaklaşık yüz yıl önce terk edilmiştir. Kimse neden terk edildiğini bilmediği gibi, kimse oraya sahipte olmak istememiştir.

Oyundaki göreviniz bu şatoyu keşfetmek ve orası hakkında toplayabildiğiniz kadar çok bilgi toplamanızdır.

Genel RP Kuralları

1- Kesinlikle ard arda mesaj yazmak yasaktır

2- Çok mesaj veya kalın mesaj değil, içeriği güzel mesaj atmak önemlidir.

3- Oyunun düzenini bozacak (“selamms ağalar naberinn?” gibi…) mesajlar derhal silinecektir.

Oyun Kuralları

1-Oyunu oynarken bu kurallara özellikle dikkat etmelisiniz. Mesajlar buradaki kurallara uygun olmalıdır.

2- Eğer, oynadığınız karakter, içinden düşünüyorsa, o düşüncesini italik olarak yazmalıdır. Eğer karakter konuşuyorsa ise  tırnak (“…”) işareti kullanılarak yazılmalıdır.

3- Hiçbir şekilde başka bir karakterin ne yaptığınızı söyleyemezsiniz. Sadece kendi karakterinizi yönetme hakkında sahipsiniz. NPCleri veya herhangi PC’yi kontrol etme hakkına sahip değilsiniz.

4-Eğer karakterin o durumdaki yüz ifadesini, duygusunu filan yazacaksanız, parantez içinde yazmalısınız.

Temel RP Kısaltmaları/Deyimleri

GM veya DM: Açılımları Game Master veya Dungeon Master’dır. Yani Oyunu yöneten kişidir bunlar.

PC: Player Character’dir açılımı. Yani oyuncunun kontrol ettiği karaktere denir.

Party: Birkaç PC’nin birleşiminden oluşan gruba denir. Genellikle her birinin bir görevi vardır bu grupta ve bu iş bölümü önceden yapılır.

NPC: GM’nin yönettiği karakterlerdir bunlar. Tamamen kendi görevleri vardır her birinin.

Örnek Oyun

GM: Şimdi önünde 5-6 metre uzaklıkta bir direk var. Direk haricinde sokak bomboş durumda... Ay’ın ışığı biraz sokağı aydınlatıyor. Ancak sen şu anda gölgedesin. St. Mary kilisesinin hemen karşısındasın. Sokağın tam karşısında o var. Bu sırada kızıl saçlı ve beyaz tenli bir kadının senin önünden korkuyla geçtiğini görüyorsun.

PC: Kadına doğru ilerliyorum. Bir yandan neden bu kadar korktuğunu anlamaya çalışıyorum.

(Fark ettiğiniz gibi, gittim demedi; Gidiyorum dedi. Yani bir oyuncu bu şekilde yavaş yavaş oynamalıdır.)

GM: Kadın sana bakmadı bile. Arkasına bakıp bağırmaya başladı.

PC: Kadının arkasında ne olduğuna bakıyorum. Kadının neden bu kadar korktuğunu anlamaya çalışıyorum.

GM: Bir kurt adam görüyorsun. Devasa cüssesiyle kadına doğru ilerliyor. Bu sırada kadın yere düşmüş durumda.

PC: Kılıcımı çıkarıp kurt adama saldırıyorum.

GM: (Birkaç zar atıyorum)… Çok başarılı bir hamle... Tek seferde sağ ve sol kollarını kestin kurt adamın. Yerde kıvranıyor şu anda. Kadın ise sana doğru emekliyor ve “Teşekkür ederim” diyor.

PC: (Vahşi bir yüz ifadesiyle) Ne kadar güzel bir kadın, ne kadar temiz kanı vardır! Diye düşünüyorum. Kadını boğazından tutup ısırıyorum.

GM: Kanını başarıyla içtin. Bu güç sana 10 hamle boyunca ekstra bir güç verecek. Bu sırada güneş doğmaya başlıyor.

PC: Kolumu ısırıp kanatıyorum. Kadına da ısırtıyorum ve kanımdan içmesini sağlamaya çalışıyorum.

GM: Kadını vampir yaptın ancak güneş ufukta göründü. Yanmaya başlayacaksın az sonra.

PC: Hemen kadını alıp omzuma, gölgeye kaçıyorum. Ardından bir evin kapısını kırıp içeri giriyorum.

GM: Aferin evladım… Böylelikle içerideki 3 askerle güzel bir kavgaya girmiş oluyorsun.

Karakter Yaratımı

Karakter yaratma işlemi 3 aşamalıdır. İlk aşama, karakterin hangi Soy ve sülaleye ait olacağını seçmektir. Bunun için 2 şeye bakılmalıdır. İlk olarak, hangi soyun özelliklerine daha uygun olduğun bilmeniz gerekir, sonra soyun özelliklerinin istediğinize uygun olup olmadığına bakılmalıdır.

Mesela Benedictus Sülalesinden Gabriel Soyunu seçen bir oyuncu, Kılıç eğitimi üzerine eğilmiş demektir ve görevler bu yönden ek bir getiri sağlar onlara. Ancak kendi kişiliğinize uygun olup olmadığını anlamanız için, biraz aşağıdaki Soyların kişilikleri tablosuna bakmalısınız.

A. Benedictus Sülalesi: En soylular, Aristokrat bir şekilde yaşarlar, Kesinlikle temizliğe çok önem verirler ve korkutucu olmaktansa gizli olmayı daha çok isterler.

1- Gabriel Soyu: Gabriel Soyu daha ağır başlı ve kendini daha çok gizleyen bir yapıya sahiptirler. Genellikle kızıl saçlılar bu soya katılır. Rakiplerine dehşet vermek yerine onları hızlıca öldürmeyi tercih ederler. Kılıç eğitimi alırlar. Tüm vampirler içinde en hızlı ve en iyi kılıç kullanan soy onlardır.

“Ölüm sadece bir pürüzdür, en büyük pürüzler bile zamanla düzeltilir ve ona vuran dalgalar tarafından kayganlaştırılabilir, tıpkı kuzeydeki kıyılarda olduğu gibi…”
                                                                                                                              -Gabriel Hilja

2- Aurel Soyu: Aurel soyu insanlara işkence etmeyi seven bir soydur. Genellikler kurbanlarına bilinmedik işkenceleri ederler ve ancak kurbanlar çıldırdıktan sonra soylarına katarlar. Kurbanlarını hızlıca öldürmek istemeseler de, hızlıca kaçabilmek için hız eğitimi alırlar. Bilinen en hızlı vampir soyudur.

“Biz, gölgeden bile hızlı olan biz, daima galip olacağız. Karanlıklarda saklanan ve yansıması olmayan biz, bu sıçanlara en karanlık yüzümüzü göstereceğiz…”
                                                                                                                             -Aubrey Aurel

3- Lasombra Soyu: Aurel hızlılığı seçer, Gabriel ise kılıcı, ancak Lasombra daha acımasızdır ve dayanılmaz acılar çekmeye alışmışlardır. Kara saçlara sahiptirler genellikle. Büyük birer dayanıklılık örneğidir hepsi. Kansız yaşamaya diğer tüm ırklardan daha dayanıklıdırlar. Güneşte diğer ırklardan olduğundan daha yavaş yanarlar. Aynı zamanda en güçlü soydur bu soy. Gizlilik kavramı onlarda gelişmemiştir. Kibirleri de kendileri kadar büyüktür.

“Bir zamanlar acı çekerdik ve ölümlüydük ama şimdi karanlığın denizinde yüzüyoruz, cehennem çukurunda günahlar işliyoruz. Ayrıca tek karanlık yüzümüz bu da değil…”
                                                                                                                             -Lasombra Deis

Oyunda şimdilik sadece Benedictus sülalesi var ancak zamanla diğer 2 sülale ve soylarda eklenecektir. Ancak şimdilik bu soylardan birini seçmeniz gerekli. Bunlardan seçiminizi yaptıktan sonra ikinci işiniz karakter kâğıdına karakterinizin özelliklerini koymak kalıyor. Burası biraz daha zor bir kısım çünkü bu seçimleri yapmanız bütün oyunu etkileyecek.

Şimdi ilk olarak karakterimizin adını, soyunu ve sülalesini yazıyoruz. Bunlar yazıldıktan sonra ise Karakterlerin Temel, Savaş ve Yan özelliklerini seçiyoruz. Oyuna en başta başladığınızda 15 tane Temel Özellik Puanınız var. Bunları, isteğinize göre Güç, Savunma, Çeviklik, Cüsse ve Beceriye dağıtıyorsunuz. Sonra 2 Savaş Puanınızı dağıtıyorsunuz, en sonda 1 Yan Özellik puanınızı yerleştiriyorsunuz.

Bunları yaptıktan sonra, karakter kâğıdınızı buraya ekleyin, size bir ö.m. ile oyuna katılım mesajı gelecektir.

Not: karakter kartı eklenti olarak konulmuştur.

Not2: Yardım gerekirse siffer_y@hotmail.com <= beni ekleyin, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
#rekt

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Vampir RP - Oyun Dışı ~ Kurallar, Karakterler...
« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2008, 23:18:42 »
Karakterler

Sifaus ~ GM

Eliisa Jarvinen Lasombra (vampireLLa) ~ Karakter Tamam, Oyuna hazır

Temel Özellikler   
-Güç             :   3   
-Savunma      :   2   
-Cüsse          :   3   
-Çeviklik        :   3   
-Beceri          :   4   

Savaş Özellikleri  
-Dövüş          :   1   
-Kılıç Kullanımı :   1   
-Ok Kullanımı   :   0   

Yan Özellikler     
-İkna Gücü     :   1   
-Gizlenme       :   0   

Barty Crouch Jr Aurel (BaRTy CrouCH Jr) ~ Karakter Tamam, Oyuna hazır

Temel Özellikler   
-Güç             :   5  
-Savunma      :   4  
-Cüsse          :   2   
-Çeviklik        :   2   
-Beceri          :   2   

Savaş Özellikleri  
-Dövüş          :  0    
-Kılıç Kullanımı :  1  
-Ok Kullanımı   :  1  

Yan Özellikler     
-İkna Gücü     :  0    
-Gizlenme       :  1 

Rocio Regina Aurel (Jensou) ~ Karakter Tamam, Oyuna hazır

Temel Özellikler   
-Güç             :  4   
-Savunma      :  3    
-Cüsse          :  3   
-Çeviklik        :  3    
-Beceri          :  2   

Savaş Özellikleri  
-Dövüş          :  1   
-Kılıç Kullanımı :  1   
-Ok Kullanımı   :  0   

Yan Özellikler     
-İkna Gücü     :  0   
-Gizlenme       :  1

Legolas Greenleaf Aurel (Legolas) ~ Karakter Tamam, Oyuna hazır

Temel Özellikler   
-Güç             :   3   
-Savunma      :   4  
-Cüsse          :   2  
-Çeviklik        :   3   
-Beceri          :   3  

Savaş Özellikleri 
-Dövüş          :   1   
-Kılıç Kullanımı :   0   
-Ok Kullanımı   :   1 

Yan Özellikler    
-İkna Gücü     :   0  
-Gizlenme       :   1  

Marian Rachine Gabriel (Pleasant^^) ~ Karakter Tamam, Oyuna hazır

Temel Özellikler   
-Güç             :  4   
-Savunma      :  4   
-Cüsse          :  2 
-Çeviklik        :  3     
-Beceri          :  2   

Savaş Özellikleri   
-Dövüş          :  0
-Kılıç Kullanımı :  2 
-Ok Kullanımı   :  0   

Yan Özellikler     
-İkna Gücü     :  0   
-Gizlenme       :  1

#rekt

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Haziran 2008, 23:20:06 »
buyrun benimki;

Vampire

İsim             : eliisa jarvinen
Sınıf            : vampir
Sülale           : Benedictus sülalesi
Soy              : Lasombra soyu

Temel Özellikler    (15)
-Güç             :   3    (Saldırı Gücüne +1 ekler)
-Savunma         :   2    (Alınan Saldırıları bloklama şansını %10 arttırır ve alınan hasarı %10 azaltır)
-Cüsse           :   3    (Canı 5 arttırır)
-Çeviklik        :   3    (Bir yolculuğun süresini kısaltır, alınan saldırılardan kaçma ihtimalini %10 arttırır)
-Beceri          :   4    (Beceri gerektiren hamleleri yapma ihtimalini %10 arttırır)

Savaş Özellikleri   (2)
-Dövüş           :   1    (Silahsız dövüşlerde hasar oranını %10 arttırır)
-Kılıç Kullanımı :   1    (Silahlı dövüşlerde hasar oranını %10 arttırır)
-Ok Kullanımı    :       (Okla yapılan saldırılarda hasae oranını %10 arttırır)

Yan Özellikler      (1)
-İkna Gücü       :   1    (İkna edebilme ihtimali %10 artar)
-Gizlenme        :       (Bulunmama ihtimain %10 artar)
she's back!!

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2008, 23:26:31 »
Oo süper :P ayrıca burada oyun dışı tüm konuşmalar yapılacaktır. Yani sormak istediğiniz filan bişey varsa sorun, ben cevaplayacağım =)
#rekt

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2008, 23:57:30 »
Buda Benimki . .

Vampire

İsim             : Barty Crouch Jr
Sınıf            : vampir
Sülale           : Benedictus Sülalesi
Soy              : Aurel Soyu

Temel Özellikler    (15)
-Güç             :   5    (Saldırı Gücüne +1 ekler)
-Savunma         :   4    (Alınan Saldırıları bloklama şansını %10 arttırır ve alınan hasarı %10 azaltır)
-Cüsse           :   2    (Canı 5 arttırır)
-Çeviklik        :   2    (Bir yolculuğun süresini kısaltır, alınan saldırılardan kaçma ihtimalini %10 arttırır)
-Beceri          :   2    (Beceri gerektiren hamleleri yapma ihtimalini %10 arttırır)

Savaş Özellikleri   (2)
-Dövüş           :       (Silahsız dövüşlerde hasar oranını %10 arttırır)
-Kılıç Kullanımı :   1    (Silahlı dövüşlerde hasar oranını %10 arttırır)
-Ok Kullanımı    :    1   (Okla yapılan saldırılarda hasae oranını %10 arttırır)

Yan Özellikler      (1)
-İkna Gücü       :       (İkna edebilme ihtimali %10 artar)
-Gizlenme        :     1  (Bulunmama ihtimain %10 artar)

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Haziran 2008, 00:09:15 »
tamam senided ekledim atahan, bu kadar kişi yeter fazlasına gerek yok :P :P şaka yapıyorum tabi ki, katılımınızı bekliyorum =)
#rekt

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Haziran 2008, 00:15:10 »
Bu da benim:

Vampire

İsim             : Rocio Regina
Sınıf            :  Vampir
Sülale           : Benedictus Sülalesi
Soy              : Aurel Soyu

Temel Özellikler    (15)
-Güç             :   4    (Saldırı Gücüne +1 ekler)
-Savunma         :  3     (Alınan Saldırıları bloklama şansını %10 arttırır ve alınan hasarı %10 azaltır)
-Cüsse           :   3    (Canı 5 arttırır)
-Çeviklik        :  3     (Bir yolculuğun süresini kısaltır, alınan saldırılardan kaçma ihtimalini %10 arttırır)
-Beceri          :  2    (Beceri gerektiren hamleleri yapma ihtimalini %10 arttırır)

Savaş Özellikleri   (2)
-Dövüş           :   1    (Silahsız dövüşlerde hasar oranını %10 arttırır)
-Kılıç Kullanımı :   1    (Silahlı dövüşlerde hasar oranını %10 arttırır)
-Ok Kullanımı    :       (Okla yapılan saldırılarda hasar oranını %10 arttırır)

Yan Özellikler      (1)
-İkna Gücü       :       (İkna edebilme ihtimali %10 artar)
-Gizlenme        :   1    (Bulunmama ihtimain %10 artar)

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Haziran 2008, 00:30:45 »
Senide ekledimm :D
#rekt

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Haziran 2008, 00:32:14 »
La Yiğit bilmiyomusun sen beni :P Tüh,napsam :huha Yarın akşam 8-9 gibi girer koyarım artık :hemk

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Haziran 2008, 00:33:11 »
Ya yannız yarın öğlen gibi oyunu açacağım =) ona göre koy karakteri =P sabah erken uyan =P
#rekt

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Haziran 2008, 00:35:17 »
Ciddi ciddi vampir hissediyorum. Kendi kanımı mı içsem napsam  8)

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 12 Haziran 2008, 00:37:32 »
aaa ama olmaaaz önce küçük şeylerden başla sen kendine lazımsın..her nekadar çabuk iyileşsende kendine zarar vermen senin aleyhine al bi kuş bi hamster kedi falan onlardan başla içmeye çünkü ilk başlayanlar günde 1 bardaktan fazla içemez kusar
she's back!!

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Haziran 2008, 00:43:26 »
Ehehe, dikkate alıcam :D Kedilerle başlayayım diyorum, zaten beni tanıyanların yarısı satanizme geçiş yapıp kedilerin kanını içtiğimi falan sanıyor (bkz. içi metal aşkıyla yanan insanların satanist sanılma problemi), bu düşünceleri bi işe yarasın.. :P

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 12 Haziran 2008, 00:44:57 »
her satanistte kedi kesmiyo ya neyse satanizminde kolları var :P neyse dene ama basta miden bulanabilir şaşırma -gerçi bende bulanmamıştı ama neyse-
she's back!!

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 12 Haziran 2008, 00:45:46 »
ama sen insan değilsin ya normaldir o yüzden =) ;D
#rekt