Kayıt Ol

Doa

Çevrimdışı HoLier

• **
  • 148
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Doa
« : 07 Nisan 2008, 17:49:43 »

[youtube]http://youtube.com/watch?v=SczwvoXjJrE[/youtube]

Türkiye'nin ilk R&B sanatçısı DOA, kendi adını taşıyacak ilk albümünü Mart ayı içinde Taşoda etiketiyle yayınlayacak. Müziğin Doa'sı adlı ilk çıkış şarkısını kendi türünün en iyi ismi CEZA ile seslendiren Doa, bestelerini kendisi yapıyor.

Doğa Üstündağ, 1984 İzmir doğumlu. Küçüklüğünden beri piyano çalan Doa, RnB ve Blues dinleyerek büyüdü. Lise yıllarında dans grubuyla şehir şehir dolaştı. Halen dans derslerine devam ediyor.

Şarkı sözlerini konuşma diliyle yazıyor. Hayatından, dolayısıyla yaşıtlarının hayatlarından onların diliyle bahsediyor.

Bestelerini kendisi yapıyor. Türkiye'de gerçek anlamda RnB müziğini icra eden tek sanatçı.

"Organize İşler" filminin soundtrack'inde "Hisset" isimli parçayla yer aldı.

Özellikle 12-18 yaş aralığındaki çocuk ve gençlere hitap eden giyimi ve tarzıyla öne çıkıyor.

Myspace profilindeki şarkılar bir ayda 6000 defa dinlendi.

ALıntı.

Çevrimdışı Mls hp

• **
  • 236
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
    • Arda Turan.<3
Ynt: Doa
« Yanıtla #1 : 08 Nisan 2008, 20:42:35 »
daha hiçbi şarkısını dnlemedm buyorumu yptktan soora dnliycm bi tanesini :P ama kndisi daha dnlemedn bi önyargı oluştrdu bnde :P pop müzik yapanlar artk sevilmiyr gtsnler istemiyoruz artk onları fln gbisnden bşe demiş bi ropörtajında.kardşm sen sewmiosan nie daha kasetn bile çkmamamış millete taş atıosun :hemk

Herkesin HayaLLeri Vardır,Ama Tanrı Sadece BazıLarımıza OnLarı GerçekLeştirecek Şansı Verir.

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • Rom: 3
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2008, 13:50:03 »
Bu insan evLadının sürüyLe röportajını okudum.Sagopa'yı hiçe sayıyor o yüzden şarkıLarını dinLemeye tenezzüL etmiyorum biLe :hemk

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2008, 16:38:33 »
Ceza yla bi düet yapmış nıyy ıyy.. tihsindim kızdan... Tipi de bi acaib zati.. :P Hiç beğenmedim şahsen... :P

Çevrimdışı Mls hp

• **
  • 236
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
    • Arda Turan.<3
« Yanıtla #4 : 14 Nisan 2008, 22:46:57 »
özenti gençlik sanki bu kız biraz :P dnledm ceza la oln şarkısını kızn sesi müzikten dyulmuyo resmn yaw  :P

Herkesin HayaLLeri Vardır,Ama Tanrı Sadece BazıLarımıza OnLarı GerçekLeştirecek Şansı Verir.

Çevrimdışı HoLier

• **
  • 148
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Nisan 2008, 18:56:34 »
Ya sarkısı böyLe yabancı müzikLer gibi oLmuş güzeL hoşuma gitti [sözLerinden eLbet ki bahsedmiyorm :P] ama bu özenti oLduğunu da gösterir.AdamakıLLı RnB yapması da hoş birşey..

FurnuncuLus

« Yanıtla #6 : 26 Nisan 2008, 18:40:41 »
Yaptığı müzik hoşuma gitti. Tam "club" tarzı.. :salla
.
Sagopa'yı hiçe sayıyor

Ama kişiliğini sevmiyorum ben de..

Çevrimdışı Berke

• **
  • 124
  • Rock'n Roll ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Nisan 2008, 14:10:47 »
Ceza ile düetleri hoşuma gitti ama konu Rap ise Sagopayı değişmem çünkü Cezanın dediklerini anlamıyorum anladığım yerler de anlamsız geliyo :D