Kayıt Ol

Dollhouse

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Dollhouse
« : 11 Haziran 2009, 19:27:27 »
Dollhouse

Oyuncular: Eliza Dushku, Tahmoh Penikett, Olivia Williams, Harry Lennix, Dichen Lachman, Enver Gjokaj, Fran Kranz
Yönetmen: David Solomon
Yazar: Joss Whedon
Yapımcı: Joss Whedon
Tür: Gerilim, Dram, Bilim Kurgu
Yıl: 2009
Ülke: ABD
Dil: İngilizce

Kısa Tanıtım

Buffy The Vampire Slayer ve Firefly/Serenity'nin yazarı Josh Whedon yeni dizisi Dollhouse'ta, hafızaları silinip yerine kendilerine verilen göreve uygun kopya kişilikler yüklenen ve "aktif (active)" veya "kukla (doll)" olarak bilinen bir grup insanın yaşadıklarını anlatıyor.

Faaliyetleri yasal olmayan Dollhouse adındaki futuristik bir laboratuar/kuruluş tarafından müşterilerinin suç, fantezi veya basit bir eskortluk gibi çeşitli ihtiyaçları için görevlendirilebilen kuklalardan biri de Echo (Eliza Dushku)'dur. Echo kendisine yüklenen kopya kişilikler sayesinde görevlerini yerine getirmeye çalışırken, Dollhouse hakkında istihbarat toplayan federal ajan Paul Ballard'ta bu kuruluşu açığa çıkarmaya çalışacaktır.

~

Joss Whedon'ı "Buffy the Vampire Slayer" ın da yazarı olduğu için ayrı olarak seviyordum. Ayrıca yine "Buffy the Vampire Slayer" da Faith görevini üstelenen Eliza Dushku, diziye beni fazlasıyla çeken etmenler arasında. Uzun yaz tatilim boyunca izlemeyi umduklarımdan.

Çevrimdışı Lola Black

• *
  • 39
  • Rom: 3
  • Walter Bishop...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dollhouse
« Yanıtla #1 : 25 Temmuz 2009, 14:52:08 »
Geçtiğimiz sezonda kaçırmadan takip ettiğim dizilerden biriydi.
Joss Whedon'un Buffy The Vampire Slayer'la birlikte favori oyuncularından birine dönüşen Eliza Dushku başrollerde elbetteki...
Konu Whedon'un vampirli, iblisli(bkz.BTVS ve Angel), mistik güçlü(Bkz Tru Calling) ya da uzaylı(bkz. Firefly ve Serenity) dizi ve filmlerinden farklı bu kez. Bilim ve teknolojik açıdan ilerlemş bir grubun elindeki Dollhouse adlı evde dönenleri anlatan dizi, Echo ve pek tabii Alfa gibi sağlam karakterler içermekte...
Fox, serinin 2. sezonu için yeşil ışık yakarak bizleri sevindirdi. Sonuçta Tru Calling'i sezonun ortasında yarıda kesen bir kanal Fox. Whedon'u ikinci kez ortada bırakacaklarını düşünmüyor değildim... Fakat Fox, dizinin 2. sezonunu yayınlamaya karar verdi. Tabii yeni sezonu, ilk sezon için ayrılan bütçenin neredeyse yarısı kadar bir bütçeyle çekmesi şartıyla...
Bakalım yeni sezon nasıl olacak...
İnsan her şeyi elinde tutamaz hiç bir zaman
Ne gücünü, ne güçsüzlüğünü, ne de yüreğini
Ve açtım derken kollarını bir haç olur gölgesi
Ve sarıldım derken mutluluğuna parçalar o şeyi
Hayatı garip ve acı dolu bir ayrılıktır her an
Mutlu aşk yoktur...

Çevrimdışı pasithee

• *
  • 5
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Temmuz 2009, 00:21:16 »
İlk bölümleri fazla sıkıcı gelmişti ama sezon sonuna yaklaştıkça güzelleşti, en azından temposu yükseldi. Yine de Whedon'dan daha farklı birşeyler beklerdim, ikinci sezon daha sürükleyici olur umarım.

Çevrimdışı Lola Black

• *
  • 39
  • Rom: 3
  • Walter Bishop...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Temmuz 2009, 19:08:33 »
Bu arada comic con 2009'daki Dollhouse panelinde Joss Whedon, Buffy The Vampire Slayer ve Angel'ın Wesley'in olarak tanıdığımız Alexis Denisof'un dizinin 2. sezonunda yer alacağı dedikodularını da resmen onayladı.

Wesley'cilere duyrulur...

İkinci sezon oldukça iyi olacak gibi geliyor bana...
İnsan her şeyi elinde tutamaz hiç bir zaman
Ne gücünü, ne güçsüzlüğünü, ne de yüreğini
Ve açtım derken kollarını bir haç olur gölgesi
Ve sarıldım derken mutluluğuna parçalar o şeyi
Hayatı garip ve acı dolu bir ayrılıktır her an
Mutlu aşk yoktur...

VampirellaBuffy

« Yanıtla #4 : 07 Ağustos 2009, 21:42:45 »
ismini duymuştum sanırsam ama duyup geçmemle kaldı denebilir,konusunu yönetmenini oyuncularını falan hiçbirini duymamıştım...kaçırmadan izlemeye çalışacağım (gerçi kaçırmışım kaçıracağım kadar ama =( )

tanıtım için teşekkürler =)