Kayıt Ol

Dragonball Evolution

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Dragonball Evolution
« : 20 Mart 2009, 11:31:58 »
Yönetmen: James Wong
Senaryo:  Ben Ramsey, Akira Toriyama
Yapımcı: Stephen Chow, Jose Ludlow, Tim Van Rellim, Rich Thorne
Müzik: Brian Tyler
Oyuncular: 23 Nisan 2009
Website: www.dbthemovie.com

Konu:
"Dragonball" adlı animeden beyaz perdeye uyarlanan filmde Ejder Tanrısı, dünyaya mirası olan 7 ejder topunu biraraya getiren kişiye istediği bir dileği gerçekleştirme şansı tanımaktadır. "Namek" adlı gezegende mutluluğu bulamayan "Piccolo" dünyayı ziyaret ederek bu gücün farkına varacaktır fakat onun bilmediği engel "Saiyan" adlı yokolmuş bir gezegenden henüz bebekken dünyaya gönderilen ve içinde bir Saiyan savaşçısı ruhu taşıyan "Goku" nun gücünü dünyadaki ustası "Master Roshi"nin de yardımıyla keşfetmesi olacaktır.

Fragman linkleri:
Youtube
DailyMotion
İzlesene
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Ynt: Dragonball Evolution
« Yanıtla #1 : 20 Mart 2009, 14:58:58 »
fragmanını beyendim umarım filmde bu kadar güzel olur
Sizin almayı düşlediğiniz Oscar'ları biz vermeyi düşünmüyoruz..

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #2 : 20 Mart 2009, 15:04:53 »
Şiddet ile bu filme gidilmemesi taraftarıyım. Eğer , eğer başarılı olursa, hani mümkün bu çünki çok fazla "kamehame" hayranı var; anime sektörünün en büyük hakarate uğradığı gün olacaktır 2. sinin çekildiği gün. Ardından ne gelir tanrı bilir, Naruto? Tüylerim ürperiyor Goku'yu oynayan oğlanı posterde gördükçe. Korsanını alın efendim, animeyi film yapan zihniyeti çökertmek gerek.

Nette oldukça saygı gösterdiğim bir funsubber (tadashi) şu açıklamayı yapmış ki yerden göğe haklı:

"Please, for the love of everything holy, do NOT go see the Hollywood Dragonball movie. That would just encourage it. If you have to, bootleg it. I’m serious. Every ticket for that movie that is bought encourages the chance for a sequel, and then we’ll have live action Sailor Moon, Naruto, and Bleach films out the ass."

*yukarıdaki, aşağı yukarı yaptığım açıklama ile aynı.  :hömm:

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #3 : 22 Mart 2009, 18:51:03 »
Dragonball'ın 7-8 bölümünü izlemiştim. Gerçekten hoş bir animeydi. :D Posterdeki çocuğun saçları ciddi anlamda güzel olmuş. Anime tadı katmak istemişler sanırım, ucundan da tatmış gibime geldi. Yandaki bayan da oldukça sevimli duruyor. :)

İzlerim sanıyorum, ama sinemaya kadar gitmeye de zahmet edemem. :D

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Mart 2009, 20:52:21 »
Herşeyi usulüne göre yapmak gerek bence. Nihbrinle aynı görüşe sahibim ancak önüne ne konursa sindiren popüler kültür sahibi insanların bu filme gideceklerini ve güzel bir reklam sayesinde epey seyirci toplayacağını düşünüyorum.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Mart 2009, 23:45:59 »
Gençler, yapmayın böyle şeyler.

Yönetmene, yapımcılara, firamay sesleniyorum.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Mart 2009, 08:41:31 »
İlk gördüüğümde heycandan elim ayağımı titreteni, ama sonra oyunculara ve fragmana bakınca ağlamaklı olduğum film... hayallerimi yıktılar!!!
Hele o Goku'yu oynayan çocuğun saçı! ya ver ayağına bi sivriburun ayakkabı, bi de sigara tuttuştur eline, her köşe başında duracak briatinli serseriler gibi olmuş!

bilmeyen arkdaşlar, lütfen bakınız orjinal Goku şu aşağıdaki resimdir. Bu tiple uzaktan yakından alakası yoktur! karizması yeter  :dl;

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Mart 2009, 18:23:45 »
Animenin film yapıldığını düşünmeyin; dragonball'un idea sının filminin yapıldığını düşünün kehehe ;D

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #8 : 23 Mart 2009, 18:58:55 »
Filmdeki erkek çocuğunun saçlarına kafam girsin desem acaba Hakan Abi bana ne kadar kızar. Çocukluğumun çizgi filmlerinden birini bu hale getirmelerinden hoşnut değilim açıkçası. Buna bağlı olarakta izlemeyeceğim. Tabii izleyene de saygılar.  :D

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #9 : 30 Nisan 2009, 16:56:22 »
Sömür babam sömür mantığı ile yapılmış bir film daha. Bırakın Goku rahat rahat oynasın toplarıyla ne rahatsız ediyorsunuz çocuğu.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Mayıs 2009, 10:36:35 »
Arkadaşlar dün itibariyle filmi izledim. Gece  00:30 civarlarında başladım ve Beyaz Show'u izlemediğime pişman oldum.

Dragonball diye beklerken filmi saçmasapan bir film ile karşılaştım. Kaba tabirle animenin içine etmişler. İnceleme yapacağım sanırım bu film hakkında, bu bakımdan pek birşey söylemek istemiyorum lakin sakın "Dragonball" animesinin filmi çekilmiş düşüncesiyle izlemeye başlamayın, pişman olursunuz sonra.

Tek cümleyle hayal kırıklığı yaratan bir film oldu benim için.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Mayıs 2009, 10:47:04 »
Şu anda indiriyorum filmi.

Yorumunu okuyunca işte tam düşündüğüm gibi olmuş, dedim içimde.
Animeyle alakası yok, sadece anime ve karakterlerin ismini almışlar. Sıradan bir aksiyon filmi gerisi. Bir kamehame dalgası fırlattı diye DBZ mi olmuş  :dl!

O filmi götüren Bulma'yı oynayan kadın. Herkes ona şimdiden hasta :P. Onun aşkına izleniyor film. Bu daha da acı

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Mayıs 2009, 12:58:28 »
Dragonball anime yani doğal olarak japon kültürü barındırıyor (barındırıyor demek yanlış oldu tamamen japon kültürü...) ama filme bakıldığında % 10-20 si gibi bir oranda japon kültürü görebildim ve bu beni çok üzdü ...
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Temmuz 2010, 11:36:55 »
Animesiyle ilgili bir başlık bulamadığım için anime ile ilgili bir soruyu buradan sormak istiyorum. Dragonball Z ile Dragonball Z Remastered'ın farkı nedir?

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #14 : 06 Temmuz 2010, 15:04:11 »
Animedeki Goku ile Filmdeki Goku ne kadar da benzemiş! Karıştırdım birden! :o
Spoiler: Göster
Şaka olduğunu anlamışsınızdır ama yine de belirteyim; "ŞAKA". Bu kadar yeteneksiz olunuyormuş. :D