Kayıt Ol

Duman

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Duman
« : 01 Ocak 2008, 02:27:55 »
Doksanlı yıllarin başlarında müzik yaşantilarına başlayan grup elemanlarından Kaan Tangöze (Vokal) ögrenim görmek amacı ile gittiği Seattle'da müzik yaşamına devam etti ve oradayken Türkiye'de çıkarmak istediği albüm için parçalarını hazırladı. Türkiye'de bulunan grubu Mad Madame ile Saettle ve Los Angeles'da yayınlanan toplama albümlerde yer aldi. Türkiye'ye döndüğünde Blue Blues Band ile beraber çalışan Batuhan Mutlugil'i (Gitar) ve Ari Barokas (Bas Gitar) ile beraber çaldıklari Mad Madame grubuna dahil ederek DUMAN isminde şimdiki gruplarini kurdular.

Böylece DUMAN "Eski Köprünün Altında" isimli albümleri ile büyük bir dinleyici kitlesinede ulaşmayı başardı. Çoğunlukla davulcu sorunu yaşayan grup bir çok isimle beraber çalıştı ama çoğunlukla albüm ve konserlerinde Türkiye'nin en basarili isimlerinden Alen Konakoğlu (Davul) eşlik etti. Özellikle "Belki Alışman Lazım" isimli albümden sonra stüdyo ve konser çalışmaların Alen Konakoğlu DUMAN grubunun 4. ismi oldu.

DUMAN hayranlari büyük bir sabırsızlıkla beklediği, ve grubun tam bir titizlikle hazırladıkları "Belki Alışman Lazım" isimli albüm, "Eski Köprünün Altında" isimli ilk albüme göre biraz daha melankolik bir albüm. İlk albümde bulunan daha eğlenceli parçalar yerini tamamen daha hüzünlü ifadeler ve Kaan'ın sesiyle bütünleşti. Aşk, umutsuzluk ve hüzün temasi disinda "Masal" isimli parçada Adnan Menderes ve Deniz Gezmiş'in asılmalarına eleştirili bir yaklaşimda bulunmuş.

Sezen Aksu'nun daha önce seslendirdiği "Her Seyi Yak" isimli parça ise Kaan'ın yorumu ile birkez daha alışılmış bir DUMAN tadı verdi ve çıkış parçası oldu. Umarız bir sonraki albümlerini daha kısa zaman içerisinde çıkararak hayranlarını yeni bir albümle sevindirebilirler.
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
Ynt: Duman
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2008, 15:44:42 »
dumaan =) cok severım :D
köprüaltı,senı kendıme sakladım,ah,bal,oje,manası yok,elımdekı saz yeter canıma vs.  favorı sarkılarımdır :D
saoL pyLsm ıcın  ;)

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2008, 18:33:20 »
evet arkadaşlar bende katılıyorum sıze duman bana gore bır numara en guzel sarkısı aman aman  :D :D :D
İÇİNDEKİ SIR SENIN ESERİNDİR; EĞER ACIĞA VURURSAN ESİRİ OLURSUN

Çevrimdışı Belgarion

• **
  • 286
  • Rom: 1
  • Life is only joke maybe we make it!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2008, 20:41:04 »
İlk olarak okul servisinde fırlama biri tarafından dinlediğim dumanın ondan sonra hayatımdaki yeri sürekli arttı
Kendine özgü tarzlarıyla süper şarkı sözleri yazan bir grup gerçekten
Dumanın ilk albümü gerçekten tam bi şaheser :)

En sevdiğim parçalarını yazmak uzun sürer hemen hemen hepsini çok seviyorum :D

Allein

« Yanıtla #4 : 05 Ocak 2008, 14:58:45 »
Ah şarkısı çok güsel xP Hep onu dinlerim, başka da dinleyesim gelmio xP Depresyona sokuo beni...

Çevrimdışı little_witch

• **
  • 118
  • Savaşa Devam...!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Ocak 2008, 17:16:03 »
duman ve bir kaç kişiden başka hiçbişey dinlemem.Genellikle duman dinlerim yani.Hastasıyım.Hele içerim ben bu akşam şarkısı süper  ;D

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Ocak 2008, 21:24:18 »
biz sonradan doğduk
batının koynunda
alıştık sormadık
sürüyle yol aldık sessizce
siz o gün doğdunuz
votkayla coştunuz
sarhoşluk geçince
viskiye döndünüz sessizce

sözleri ile iyi bir görüşe ve alkolik birer bünyeye sahip olduklarını yansıtmış grup.
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Rüya

• **
  • 226
  • ~ röya. *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Ocak 2008, 16:19:48 »
Solistine hayranlığım ve gitaristliğine bayılmalarımdan (:P) dolayı yakından ilgilendiğim bir gruptur.
Müzik öğretmenim yaptıkları şarkıları böğürme diye nitelendirse de ( çile bülbülüm şarkısını okumaları ardındanki yorumu ) çok güzel bir grup olduğunu var sayıp, sınıfın altını üstüne getirmek için şarkı sözlerini kullandığımız bir grup. :D
Hep hüzünlenip hem neşelenmeye birebir. :P
En çok sevdiğim parçaları Geçmiş Olsun ve Hayatı Yaşa'dır :D

• 1512
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Ocak 2008, 10:51:46 »
Duman sevdiğim grupLardandır yani son zamanLar daha çok sevmeye başLadım ;D ÖzeLLikLe :
Duman - BaL
Duman - Yanıbaşımdan
Bu şarkıLarı favoriLerim ;D ;D

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Ocak 2008, 23:41:08 »
Hele bal demi Gülnur :P Bizim şarkımız demi :D
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Ocak 2008, 14:09:27 »
Dinleyip efkar dağıttığım bir gruptur.. Eskiden hiç sevmezdim, ufak ufak dinlemeye başladım ama şimdi ;D :D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Ocak 2008, 17:12:08 »
Duman dumaaaaaaaaaaan aman aman :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 11 Mart 2008, 23:21:48 »
Yanıbaşımdan,yürekten,bal,ah,manası yok..

Böyle şarkıları bulmak zor(= Kendini bulabildiğin türden..Severiz dinleriz dinletiriz :P

yeşilboncuk

« Yanıtla #13 : 14 Mart 2008, 11:23:26 »
dinlemekten zevk aldığım şarkıları olan bi grup benm için...

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 16 Mart 2008, 19:50:04 »
Duman..Tek kelimeyle harika bir grup..Türk Rock'da Şebnem Ferah'tan sonraki favorim..Kaan'daki sess..Off abi müthiş ya...İnsan şarkılarında kendisini buluyo.Her kesim dinliyo vallaha =)

Evanna Lynch ile ilgili resimler,haberler vs için kulübümüz : Tık

Emma Watson ile ilgili her türlü paylaşım için kulübümüz : Tık

Helena Bonham Carter ile ilgili her türlü paylaşım için kulübümüz : Tık