Kayıt Ol

4 Hikaye ironisi

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
4 Hikaye ironisi
« : 09 Temmuz 2012, 01:06:33 »
Irony is a rhetorical device, literary technique, or situation in which there is a sharp incongruity or discordance that goes beyond the simple and evident intention of words or actions.

-   Wikipedia

And it makes people feel like they are a piece of shit

-   Raisor

Hikaye 1

Adam bir yandan balık avlayıp bir yandan da yüzüyordu. Bunun imkansız olduğunu düşünmeyiniz. Pekâlâ, insanlar yüzerken balık da tutabilir. Tabi ellerinde bir tüfek varsa.

Ve bu adam tüm bunları yaparken yanında en yakın arkadaşı vardı. Ama o sadece yüzüyordu. Çok uzaklardan kendilerine doğru hızla yüzen bir yavru köpekbalığı gördüklerinde, balık tutmayan adam hızla ters yöne yüzmeye başladı ve bir yandan da balığı vurması için arkadaşına işaret veriyordu.

“Ne bu acele!” ifadesine büründü balık tutan adam. “Balık kaçmıyor ya!”

Bu sırada balık kaçtı.

Hikaye 2

Bir restoranın tuvalet kuyruğunda, önündeki yedi kişinin işemesini bekliyordu adamın biri. Kendisi sekizinciydi ve henüz arkasına biri gelmemişti. Ama çok geçmeden biri geldi. O, dokuzuncuydu. Sekizinci olana bakarak;

“Afedersiniz, önünüze geçebilir miyim? Çok sıkıştım da?”

Sekizinci adam, ki bu sırada tuvaletten biri çıktığı için yedinciydi artık, hemen arkasındaki adama dönerek;

“Ne bu acele!” dedi. “Çişiniz bir yere kaçmıyor ya!”

Bu sırada artık sekizinci sırada olan adam altına yaptı.

Hikaye 4

Sadece erkeklerin gidebildiği bir barda, yalnızca dört kişi vardı. Hepsi de barın önündeki tezgâhta oturmuş, barmenin siparişlerini almasını bekliyorlardı.

Barmen geldi. Önce en soldakinden başlayarak hepsinin siparişlerini aldı ve hemen ardından siparişlerini hazırlayarak adamlara verdi. Sadece üçüncü sıradakini atlamıştı. Üçüncü sıradaki adam, kendisini yok sayarak dördüncü sıradaki adamın içkisini veren barmene seslenerek,

“Beyefendi, beni neden atladınız?” diye sordu.

“Ne bu acele!” dedi barmen. “İçkiler bir yere kaçmıyor ya!”

O gün, üçüncü sıradaki adam hiç içki içememişti.

* * *

Şimdi hikayeleri okuyup, “Üçüncü hikaye nerde lan?” diye düşünen okuyucularıma seslenmek istiyorum:

“Ne bu acele! Hikaye bir yere kaçmıyor ya!”

İşin ilginç yanı, hiçbiriniz üçüncü hikayenin ne olduğunu asla öğrenemeyeceksiniz.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
Ynt: 4 Hikaye ironisi
« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2012, 14:11:19 »
Ahahaha komik buldum gerçekten bunu :D

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Ynt: 4 Hikaye ironisi
« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2012, 16:32:43 »
Ahahaha komik buldum gerçekten bunu :D

Teşekkürler. ^^ Amaç kesinlikle güldürmekti zaten. :D
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.