Kayıt Ol

12. Sanal Kitap Fuarı Başladı!

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: 12. Sanal Kitap Fuarı Başladı!
« Yanıtla #15 : 25 Kasım 2014, 13:49:54 »
Ooo... neler var listenizde efenim? Size 1 özel mesaj kadar yakınım ;D Ben de sepetime 9 kitap ekleyip almış gibi yaptım, sonra da apar topar çıktım sayfadan :P Şimdilik dayanıyorum ama Steam tecrübelerime dayanarak çok fazla süreceğini sanmıyorum bu azmimin.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 25 Kasım 2014, 15:45:28 »
Bugün Bitmemiş Öyküler %50 indirimde

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Kasım 2014, 16:27:20 »
Cuma sipariş verdim, hafta içi yollanmasını rica ettim ve pazartesi sabahı iş yerinde masamda buldum. Yarın yollayın desem muhtemelen 2 saate elimde olacaktı. Bu kez hızıyla şaşırttı kargo şirketleri ve idefix. Bu arada indirimler Nutellalı ekmek gibi. Aldıkça alasım geliyor. Ama Mit'le aynı kaderi paylaşıyorum. "Var ama okumadım. Var ama okumadım." Bu aralar İkea'ya gidip kütüphane almam lazım :)
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 26 Kasım 2014, 12:45:34 »
Pazartesi günü verdiğim siparişim bugün (Çarşamba) elime ulaştı. Kargoyu 45 dakika kadar önce teslim aldım.

15 kitaptan sadece bir tanesinin durumuna burun kıvırdım. Onun nedeni de kitabın altında kalan sayfalarının kirlenmiş olması. Koliyle geldikleri için koli de boyamış olabilir diye düşünüyorum (sildim ama geçmedi henüz).

İstanbul'da olanlar için ortalama süre muhtemelen bu kadar olacaktır. 1. gün siparişlerin hazırlanması, 2. gün kargoya verilmesi ve 3.gün size en yakın şubeye ulaşmasıyla size teslim şeklinde geçiyor. Cuma verilen siparişlerde de Cumartesi günü kargo şirketinin ana dağıtımına gideceği için, Pazartesi günü sizin elinizde olacaktır. Malum, Pazar günleri kargo şirketleri çalışmıyor.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 26 Kasım 2014, 14:01:26 »
Şimdilik yalnızca 2 kitap ekledim sepetime, henüz neler alacağıma karar vermeye çalışıyorum. Çok da para harcamasam iyi aslında ama herhalde dayanamam gibi. :D Son güne kadar almayacağım ama sanırım çok çekici bir günlük fırsat falan olmazsa. :P

Bu arada Ankara'da olup ilk kez sipariş verecek olan varsa, normal zamanda genellikle verdikten 3-4 gün sonra elinizde oluyor. Fuardan dolayı gecikme olur mu bilemem ama olmuyor gibi İstanbul'daki duruma bakılırsa.

Not: "Şunu kesin al" diyen varsa da mesaj atabilir, önerilere açığım. Mesela Yaşlı Adamın Savaşı serisini mi alayım, Enginlik serisini mi, ona karar vermeye çalışıyorum şu anda. Bekliyorum fikirleri. :P
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 26 Kasım 2014, 16:23:24 »
Komediyle karışık bilimkurguyu mu tercih edersin yoksa ciddi bir uzay macerasını mı? :) Yaşlı Adamın Savaşı çok sade bir dille anlatılan, kimi zaman düşündüren, çoğu zaman güldüren bir kitap. Baş karakter Perry'nin ağzından anlatılıyor. İlkini okuyunca diğerlerini balıklama alıyorsun zaten.

Leviathan ve Caliban ise daha ciddi, bayağı sürükleyici ve merak uyandırıcı. Karakterlerini çok sevmiştim. Ama en iyisi sizi şöyle alalım:

Leviathan Uyanıyor İncelemesi:
http://www.kayiprihtim.org/portal/inceleme/bir-uzay-operasi-geliyor-bu-yana/

Yaşlı Adamın Savaşı incelemeleri:
http://www.kayiprihtim.org/portal/inceleme/yetmis-besinde-bir-asker/

http://www.kayiprihtim.org/portal/inceleme/yasli-adamlar-evrensel-savaslar/

Ön okumaları:
http://www.kayiprihtim.org/portal/on-okumalar/leviathan-uyaniyor-on-okuma/

http://www.kayiprihtim.org/portal/on-okumalar/yasli-adamin-savasi-on-okuma/

Kısacası bizim forumumuz bu konuda bayağı donanımlı ve zengin ;) Araştırın, karıştırın, bakın ne cevherler var.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 26 Kasım 2014, 16:52:50 »
Biraz incelemiştim ama sorayım dedim yine de. Galiba Scalzi'nin serisini alacağım, Kırmızı Üniformalılar'da epey eğlenmiştim, eğlenceli bir şeylere daha çok ihtiyacım var şu aralar. Teşekkürler. :D

Bu arada bir şey daha sorayım: Forumda bir yerlerde bununla ilgili bir şeyler okumuştum sanki ama bulamadım şu anda, Zoe'nin Öyküsü almaya değer mi?
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 26 Kasım 2014, 17:56:05 »
Yaşlı Adamın Savaşı konusunda ona dair yorumlar da var. Serinin son kitabı olduğu için ait olduğu serinin başlığında :).

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #23 : 26 Kasım 2014, 18:17:41 »
Bugün de "John Fowles"un "Büyücü"sü %40 indirimde diyor ve kaçıyorum. :P

http://www.idefix.com/kitap/buyucu-john-fowles/tanim.asp?sid=D4GD4MUAG6044DI062BB

He kaçmadan ufak da bir not bırakıyorum: Kendisi kutsal kitaplarımdan biridir, her yerde, her zaman, her koşulda, sınırsız bir şekilde överim. Eleştirileri ise görmezden gelirim.

Ve kaçtım.

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 26 Kasım 2014, 18:48:08 »
Doğu Yücel'in kitaplarında gördüğüm %35 indirimi buraya da yazayım hemencecik. Bütün kitaplarını okuduğum, fuarda çıkan son kitabı Güneş Hırsızları'nın da yarısında olduğum yazardır kendisi. Okuyun, seversiniz.

http://www.idefix.com/vitrin/urun_liste.asp?kid=42849&query=0&f=1

Edit: Bir diğer çok sevdiğim yazar Hamit Çağlar Özdağ'ın kitapları da %45 indirimdeymiş. Göz atmalısınız. :)

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 26 Kasım 2014, 19:34:27 »
Sanal Kitap Fuarının Steam sonbahar indirimleriyle aynı zamana denk gelmesi hiç iyi olmadı.

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 26 Kasım 2014, 21:16:17 »
Anladığım kadarıyla herkesin kargoya ilişkin şüpheleri var. Şöyle diyeyim o zaman pazar günü verdiğim dört kitaplık sipariş bugün elime ulaştı. Ben Ankara'da ikamet ediyorum gerisini siz kendinize göre hesap edin artık... Kitaplarda hiçbir sorun yok, gayet güzel paketlenmişlerdi. Hatta kocaman bir referans kitabı da siparişe dahil olduğundan gayet başarılı bulduğumu söyleyebilirim. İdefix el değiştirdiğinden beri 5. ya da 6 . alışverişim ve hepsinden memnun kaldım, bence gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Herhangi bir sorunda mesuliyet kabul etmem ama ;D
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 11 Kasım 2015, 10:52:45 »
Bu seneki başlamadı, ben başka bir şey demeye geldim. Sanal Kitap Fuarı'nın akıbetiyle ilgili bir korkumu paylaşacağım.

İdefix son 2 aydır belli yayınevlerine güzel indirimler yapıyor. Son olarak Dedalus'un kitaplarına %45 uygulamaya başladı ki, bunu yine sadece belli yayınevlerini kapsayan bir toplu indirimden sonra yaptı. Korkuyorum efenim. Korkuyorum, çünkü bu Sanal Kitap Fuarı olmayacağına mı işaret? Bu ara üst üste toplu indirim yaptılar malum. Adeta küçük sanal fuarlar yapıp duruyor. Aklıma geldikçe canım sıkılıyor doğrusu. Çünkü (mesela) Kitapyurdu'nun sanal fuarındaki indirimler benim işime pek yaramıyor. İdefix'in ilgilendiğim yayınevlerindeki indirimleri genelde daha iyi oluyor.

Bilmiyorum bu endişeyi paylaşan başka biri buralarda mevcut mu? Sitemizle alakası olmayıp bu sanal fuarı bekleyen kişiler arasında benimle aynı endişeyi taşıyanlar bulunuyor. Geçen sene 21 Kasım günü başlamış. Haftaya göreceğiz sanırım. İlle aynı gün başlayacak değil ama yine bu tarihlerde olur diye bekliyorum. (2013'te aralık ayında başlamış)

Gel Sanal Kitap Fuarı, gel. Liste 48 kitap oldu, daha da artıyor, acil gel.

« Yanıtla #28 : 16 Kasım 2015, 20:21:24 »
Merhaba, sırf bu konuyla ilgili konuşmak için üye oldum rıhtım'a, mevzu o kadar önemli, anlayın.

Neyse, şu an idefix'e girdiğimizde yayınevi düzeyinde indirimler var. (Can %35, Panama %37, DeliDolu %37 vs). Aşağı yukarı her yayınevinde var az-çok bir indirim ama idefix'in anasayfasında bunun 13. Sanal Kitap Fuarı olduğu yazmıyor. Bir bilgisi olan var mı konu hakkında, forumda herhangi bir mesaj göremedim.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 16 Kasım 2015, 21:31:22 »
Hayır, şu anki sanal fuar değil. Hepimiz üstünde "Don't panic" yazan havlumuza sarılmış, besleyici kısmını emerek merakla bekliyoruz ne olacağını.
Try to hide if you dare.