Kayıt Ol

13. Sanal Kitap Fuarı Başladı!

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
Ynt: 13. Sanal Kitap Fuarı Başladı!
« Yanıtla #30 : 18 Kasım 2015, 13:22:31 »
Flood olacak ama üsttekinin rehber ve fuar duyurusu olduğunu göz önünde bulunduralım :).

30 kitapla başladım az önce. 2 ay sürmesine bakarak, geri kalanları önümüzdeki ay sipariş etmeyi planlıyorum.

Okumadığın kitap mi kaldı allahsız... 30 kitap alacağım diyor, devamı da gelecek diyor, ağlıyor yayınevleri, dur lütfen Firtinakiran diyor,  senin hızına yetişerek kitap basamıyoruz diyor. Firtinakiran dinler mi? Dinlemiyor elbette, gene alıyor. Yayınevleri üzgün...
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 18 Kasım 2015, 13:44:08 »
Okumadığım kitap kaldı valla, vurmayın :D. Gene alıyorum, ama gene okuyorum ^^. Mesela ismini vermek istemediğim İhsan abiler gene alıyor, gene "okumuyor" :D.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #32 : 18 Kasım 2015, 14:53:47 »
Kim? Ben? Kitap almak? Ve okumamak? Yok öyle bir şey, kuru iftira u_u Tamam, İstanbul fuarından İzmir'e dönerken aldığım kitapların pek de mühim olmayan sayısı yüzünden buzdağına çarpmış Titanik misali yan yatmış bir vaziyette gitmiş olabilirim tüm yolu. Kütüphanemde kimini 2012'de aldığım ama hala kapağını açmadığım 50 küsur kitap olduğu da doğru ama... İdefix'te 20 kitaplık bir listede yapmış ola... Öf, tamam tamam, benim o :D
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 18 Kasım 2015, 15:14:06 »
Bende kararsız kaldım, idefix in geri bildirimleri gerçekten kötü herkes pişman olmuş gibi geliyor. Sizlerden biraz fikir almam gerekiyor bu konuda sanırım

Ben cevap vereyim ilk gönüllü olarak. Idefix'in Sanal Kitap Fuarı'nı her yıl takip ediyor ve çok miktarda (yukarıda yazdığı gibi) kitap alıyorum. Memnunum. Hatta her sene Sanal Fuar'ı sabırsızlıkla bekliyorum. Özellikle kitapları biriktirip bu büyük indirimlerle almayı seçiyorum.

Dün verdiğim sipariş bugün kargoya verildi. 30 kitaptan 27'si şu an kargoda. 3'ü temin edilemedi henüz. Ama adamlar tüm kitapları bekletmek yerine, temin eder etmez ettikleri kadarını kargoluyor. O 3 kitap da temin edilince 2. kargoyla yollanacak. Ek ücret de elbette alınmayacak.

Kim? Ben? Kitap almak? Ve okumamak? Yok öyle bir şey, kuru iftira u_u Tamam, İstanbul fuarından İzmir'e dönerken aldığım kitapların pek de mühim olmayan sayısı yüzünden buzdağına çarpmış Titanik misali yan yatmış bir vaziyette gitmiş olabilirim tüm yolu. Kütüphanemde kimini 2012'de aldığım ama hala kapağını açmadığım 50 küsur kitap olduğu da doğru ama... İdefix'te 20 kitaplık bir listede yapmış ola... Öf, tamam tamam, benim o :D

Sen kocaman bir çılgınsın u_u.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #34 : 18 Kasım 2015, 15:42:13 »
Arkadaş ne renkli kişilikli bir site burası ya. Yemin ederim yukarıyı okurkene sırıtmadan duramadım.

Heh; ammaa ve lakin benim de aynı şekilde, 2012-13 arası almış bulunduğum ve okuyamadığım(ey ÖSYM sözüm sana!) kitaplar var, adamlar randımanımı düşürdü, eskisi gibi olamadım; ama hâlâ almak istiyorum, kahrolsun açgözlülük, kahrolsun kapitalizm, kahrolsun üniversite hazırlık sınavları! Falan filan...

Her neyse, benim mesele şurada başlıyor, dün eklediğim dokuz kitabın fiyatı 193 lira gelince bir şaşırma geldi bana, Babil'i görünce, ki mail bana da gelmiş de önemsiz kutuma düşmüş, bir bakacağım, eğer ki fayatlar daha düşükse oradan alayım diyorum. Kitap Yurdu konusunda ne düşünüyorsunuz bu arada, bana biraz pahalı geldi orası.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 18 Kasım 2015, 17:16:32 »
Kitap Yurdu konusunda ne düşünüyorsunuz bu arada, bana biraz pahalı geldi orası.

Ben normal zamanlarda Kitapyurdu'nu tercih ediyorum. 20 TL'ye kargo bedava ve üç ay üst üste alışveriş yaptıktan sonra %5 ek indirim veriyor. Birde paketleme konusunda adamlara hayranım. Her ay aksatmadan 20-30 liralık alışverişim oluyor yani ;D
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı Maria Puder

• *
  • 9
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Bloğ
« Yanıtla #36 : 18 Kasım 2015, 17:40:47 »
Müsaadenizle, hüloooooooooğ!
Şeytan diyor at sepete, at sepete. Diyor sanki daha ucuz zamanını mı bulacan? .__.
Kasım ayını mantığımla atlatim, Aralık da hayırlısı.

Çevrimdışı NerdyArcader

• *
  • 4
  • Blank will never lose.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 19 Kasım 2015, 01:57:49 »
Bende kararsız kaldım, idefix in geri bildirimleri gerçekten kötü herkes pişman olmuş gibi geliyor. Sizlerden biraz fikir almam gerekiyor bu konuda sanırım

Ben cevap vereyim ilk gönüllü olarak. Idefix'in Sanal Kitap Fuarı'nı her yıl takip ediyor ve çok miktarda (yukarıda yazdığı gibi) kitap alıyorum. Memnunum. Hatta her sene Sanal Fuar'ı sabırsızlıkla bekliyorum. Özellikle kitapları biriktirip bu büyük indirimlerle almayı seçiyorum.

Dün verdiğim sipariş bugün kargoya verildi. 30 kitaptan 27'si şu an kargoda. 3'ü temin edilemedi henüz. Ama adamlar tüm kitapları bekletmek yerine, temin eder etmez ettikleri kadarını kargoluyor. O 3 kitap da temin edilince 2. kargoyla yollanacak. Ek ücret de elbette alınmayacak.

Öncelikle teşekkür ederim yanıtın için. Geri bildirimlere bakınca anlık bi kuşkuya düştüm de bende. Ay sonunda maaşımla baya bi alıcağım şey birikti gibi.Mini rehberiniz sayesinde. Teşekkür ederim sizlere de :)

Peki ,yeni gelicek kitaplarda direk indirimli olarak mı düşer, sonuçta 2 ay sürücek bu fuar?

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 19 Kasım 2015, 07:17:14 »
Imrendim dogrusu size. Her sene kitap alisimda sayi degil kilo hesabi yapiyorum ben. Turkiyeye senede bir kere gelip giderken ucak agirlik limiti yuzunden sizin gibi daglar dolu kitap alamiyorum.

Çevrimdışı Gunslingers

• **
  • 83
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 19 Kasım 2015, 11:48:37 »

Öncelikle teşekkür ederim yanıtın için. Geri bildirimlere bakınca anlık bi kuşkuya düştüm de bende. Ay sonunda maaşımla baya bi alıcağım şey birikti gibi.Mini rehberiniz sayesinde. Teşekkür ederim sizlere de :)

Peki ,yeni gelicek kitaplarda direk indirimli olarak mı düşer, sonuçta 2 ay sürücek bu fuar?

Merhaba,
Ben hem idefixten hemde ilknoktadan ortalama 2 ayda bir kitap alıyorum. İdefix bir keresinde beni kargo kapılarında süründürdü(kargoyu yandaki eczanenin çöpünde bulmuşlar-eczacı arayıp haber verdide aldım :) ), ilknokta ise kargomu 10 gün gibi bir süre bekletti. her iki olayda da estim gürledim bir daha sizden alışveriş yapmam diye fakat bu sitelerden şimdilik vazgeçmek mümkün değil çünkü fiyat avantajları yüksek. Arada bir insanın canını sıksalarda kitapların eninde sonunda geliyor.

Gönlünü ferah tut siparişini ver :)
KA bir tekerlektir, daima döner...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 19 Kasım 2015, 15:25:39 »

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #41 : 19 Kasım 2015, 17:36:15 »
Kapak tasarımı değişik olmuş. İlk kitabın kapağı daha güzeldi sanki.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 19 Kasım 2015, 18:01:06 »
Bu kapak konu ile feci uyumlu aslında. Tıpkı ilk kitapta olduğu gibi.

Çevrimdışı NerdyArcader

• *
  • 4
  • Blank will never lose.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 20 Kasım 2015, 05:42:32 »
uff 178 tl oldu, daha maaşımın yatmasına 10 gün var bu fiyat artıkça artar gibime geliyor...

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 22 Kasım 2015, 00:07:17 »
Sepetimde 12 kitap var ve 239 lira tutuyor. Ayın 9'una kadar bu fiyat değişirse çok üzülürüm.
İdefix ile ilgili bir şeyler sormak istiyorum. Benim sepetimde 12 kitap var ama 13 varmış gibi gözüküyor. Ne yapsam düzeltemedim. Aynı sorunla karşılaşan var mı?
Birde arama kutucuğuna Cesur Yeni Dünya yazında yeni kapak çıkıyor ama tıklayınca eski kapaklı hali görünüyor. Acaba satın alırsak hangisini yollarlar?