Kayıt Ol

İstanbul Kitap Fuarı 2016 - Kayıp Rıhtım Buluşması

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: İstanbul Kitap Fuarı 2016 - Kayıp Rıhtım Buluşması
« Yanıtla #45 : 06 Kasım 2016, 14:14:12 »
Bu sene whatsapp grubu kurmaya karar verdim :) Hepimiz rahatça haberleşiriz.

Bana özel mesajla telefon numaralraınızı gönderin arkadaşlar (Fuara gelecekler)

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • Rom: 0
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 06 Kasım 2016, 16:51:49 »
indirim olayı güzelmiş

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 07 Kasım 2016, 09:51:17 »
Numaralar gelmeye başladı :)

Özel mesajlarınıza cevap vermiyorum diye endişeniz olmasın, haftaya whatsapp grubunu kuracağım. Mesajlarınız bana ulaşıyor. Şimdilik biriktiriyorum :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 15 Kasım 2016, 08:38:25 »
Whatsapp grubumuz an itibariyle kurulmuştur. Öte yandan, geleceğim deyip de numarasını yollamamış olanlar var. Buluşma yer ve saatimizi burada da ilan edeceğiz, yine de gruba dahil olmanız avantajınıza olacaktır.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 20 Kasım 2016, 19:59:56 »
En keyifli fuar buluşmalarından biri bu oldu ^^!

Hem derbi nedeniyle hiç görmediğim kadar boş bir fuardı, hem de güzel insanlarla tanışıp, güzel sohbetler ettim. Elbette hepsinin bütçesine, cebindeki son kuruşa kadar çöküp bir yığın kitap aldırdım :) Onsuz fuar olur mu hiç? Ayrıca bu sene gerçekten Kayıp Rıhtım'a özel indirimler de doyurucuydu. Bizlere kucak açan her yayınevine sonsuz teşekkürler.

İyi ki geldiniz :) Rozetlerimizle göğsümüzü gere gere, normal haline göre şoke edici biçimde rahat gezilen ve bana yepyeni insanlar katan bir fuardı. Herkesin ayaklarına sağlık! Harika bir gündü.

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 20 Kasım 2016, 20:32:49 »
Çok hoştu sahiden de, çok eğlendim şahsen. Emukiye de eğlenmiş, öyle dedi bana. Geç gelen sipariş yüzünden bir saat daha beklemek durumunda kalsak da gocunmadım bundan pek, çok hoş bir muhabbet oldu zira. Seneye tekrar yapalım :D
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #51 : 20 Kasım 2016, 21:18:00 »
Çok keyifliydi, hepinizi görmüş olmak mutluluk vericiydi. İndirimler de güzeldi.

Kitap alımıysa Hazal ablanın tavsiyeleri üzerine 5 kitaplık kotayı 7' ye çıkartarak tamamlandı. Bakın neler almışım;

Ben, robot
İçeriden ölmek
Ölümsüz
Şehir ve şehir
Adalet
İkna ulusu
Diskdünya 1- Büyünün Rengi

Kitaplar nasıl biter hiç bir fikrim yok. Sınav dönemine denk gelmeleri de ayrı trajedi.

Seneye görüşmek üzere  :)

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 20 Kasım 2016, 21:39:18 »
Çok keyifliydi, hepinizi görmüş olmak mutluluk vericiydi. İndirimler de güzeldi.

Kitap alımıysa Hazal ablanın tavsiyeleri üzerine 5 kitaplık kotayı 7' ye çıkartarak tamamlandı. Bakın neler almışım;

Ben, robot
İçeriden ölmek
Ölümsüz
Şehir ve şehir
Adalet
İkna ulusu
Diskdünya 1- Büyünün Rengi

Kitaplar nasıl biter hiç bir fikrim yok. Sınav dönemine denk gelmeleri de ayrı trajedi.

Seneye görüşmek üzere  :)

Kitapyurdu'na baktığımda Büyünün Rengi tükenmiş gözüküyordu. Üzülmüştüm. Şimdi senin bu kitabı aldığını görünce bu sefer İdefix'e bakayım dedim. Orada varmış. Yarın büyük ihtimalle alacağım :D

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 21 Kasım 2016, 18:37:31 »
Dün yorgunluktan yazamadım bugün rapor veriyorum :D

Gün epey maceralı başladı. Ucu ucuna yetişmeyi planladıktan sonra metronun Ayrılık Çeşmesi'nde rötar yapması üzerine beş dakikadan az bir süreyle Kayıp Rıhtım ahalisini kaçırdım. Bir saat sonraki vapura bindikten sonra haliyle bir saat sonra fuara varabildim. Orada da Hazal ablayla telefonlaşıp söylediği standı bulayım derken kendimi köşe kapmacanın içinde bulunca talihsiz bir güne başladığım belli olmuştu. Bir süre sonra site halkıyla buluşmayı başarınca Pegasus standına gittik ben hala nefes nefeseyim orada Gece Nöbeti %40 indirimde lafını duyunca kedi görmüş köpek gibi enerji geliyor :D Ama mutlu sona kavuşamıyoruz çünkü Gece Nöbeti stoğu bitmiş o.o Ondan sonra elimde artan kitaplarla her Pegasus standının yakınından geçtiğimizde yanaşıp Gece Nöbeti sormayı kendime görev ediniyorum lakin zamanın azizliğine uğramışım :inca Böylece fuardan hem Gece Nöbeti hem de Agatha Christie kitabı eksik olarak biraz buruk bir kalple -ama o kadar da değil canım tamam yalan söylemiyorum :D

-Canavarın Çağrısı
-Fantastik Işık
-Kurma Kız
-Sürgün Gezegeni
-Şehir ve Şehir
-Pazartesi Cumartesiden Başlar
-Kudret
-Dune

Şimdi söyler misiniz bu ganimetler varken ve çoğunu yıl içinde okuyamayacakken nasıl kalbim -iki kitap için- buruk olsun??? Üstelik Dinerle birlikte dolaşırken :hug

Edit: Bu arada rozetleri o kadar beğendim ki rozet görmemiş gibi her gün bir başkasını takıyorum ;D
Ve başka bir husus - günün fuardan fazlasını yolda geçirdim ama yine olsa yine giderim 8)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #54 : 21 Kasım 2016, 18:43:03 »
Ne kadar istesem de gelememiş olmak üzüntü verici. Maalesef şartlar el vermedi ve evden çıkamadım dün, yine de hepiniz adına mutlu oldum, seneye umarım.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 21 Kasım 2016, 20:04:05 »
Evet. Yok mu yayınevlerinin yeni yıl surprizleri. Paylaşırsanız sevinirim.😃

Çevrimdışı night watcher

• **
  • 52
  • Wind in my hair, I feel part of everywhere.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 21 Kasım 2016, 20:58:04 »
Selamlar. Ben gelemedim sizinle ama iyi kitaplar topladım ve biraz bütçemi aştım.

Zaman Çarkı'nın baskısı olmayan ciltleri tekrar basılmış, fakat Yeni Bahar (sıfırıncı kitap) maalesef hala planlarında yok.

Aldığım kitapları şöyle listeliyorum:

Sarı Kral Öyküleri (ithaki)
Zaman Çarkı 5, 6, 7 ve 9 (8. kitabı ikinci el almıştım) (ithaki)
Virginia Woolf - Bir yazarın günlüğü (everest)
Henry David Thoreau - Doğa ve Yürüyüş Üzerine (everest)
August Strindberg - Açık Deniz Kenarında (everest)
Oğuz Atay - Tehlikeli oyunlar (İletişim)

Bu arada Oğuz Atay bir dizi ile tekrar popüler hale gelmiş. Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Çünkü kitaplarını okumak herkese göre değil. Belli bir birikim gerekiyor. Umarım bir kenara atmazlar ve hepsini okurlar.
In one of the days in this year is hidden your death anniversary.

The sun does not need you to believe in it to rise in the morning.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 21 Kasım 2016, 21:10:46 »
Gerçekten de dört dörtlük bir fuar ziyaretiydi. Kısmen erken saatlerde gitmiş olmanın ve akşamki maçın da etkisiyle rahat rahat gezebildik, kimseye yapışmak zorunda kalmadan alışveriş yapabildik -ki sırf bu yüzden bile en iyi fuar ziyaretlerimde başa oynar-. Rozetler epey sükse yaptı gerçekten, hem nice indirime vesile oldular hem de yakalarımızı ve çantalarımızı süslediler. Hazal abla da sağolsun bizi tam anlamıyla her konuda tavsiyeye doyurdu, özel rehberimiz olsa böyle gezemezdik :D

Geçen senelere oranla kısa süren fakat dolu dolu geçen ve son zamanlarda biraz uzak kaldığım forum kısmında aktif olan çok değerli arkadaşları da tanımama vesile olan on numara bir fuar ziyaretiydi. Gelen herkese teşekkürler, gelemeyenleri de gelecek senelerde aramızda görmeyi bekleriz ^^
Spoiler: Göster

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 21 Kasım 2016, 21:50:27 »
An itibariyle net sorunumu çözdüm galiba, o yüzden arada sırada foruma girebilirim gibi gözüküyor. Bunun şerefine hemen buluşmanın ne ka güzel geçtiğini, bi kez de ben dillendireyim dedim.

Hazal sağolsun herkes hesap ettiğinden bi iki kitap fazla aldı galiba, o yüzden Hazal'a ne ka teşekkür etsek az bence. Herkes gözü dönmüş bi şekilde "Ne yüzde elli mi? Hemen bi şeyler almalıyım!" diye telaşlanmaya bile fırsat bulamadan, herkesi tatlı tatlı yönlendirmesi de cabası oldu. Hazal sayesinde insanlar ağız tadıyla bi ikirciklenme bile yaşayamadı ;D (Gerçi bu iltifat mı oldu ben pek çıkaramadım o yüzden iltifat olduğunun altını çizmemde fayda görüyorum) Zaten herkes forum üyeleriyle, gerçek anlamıyla muhabbet edebildikleri için gayet heecanlıydı. O yüzden bu husus daha da bi önem kazandı galiba. Umarım bu heyecanı her sene değil de daha sık yaşama şansı bulabiliriz. Gelemeyenler için çekindiğimiz fotoğrafları da biri buraya ışınlarsa çok güzel olur bence. Ben yapardım ama teknoloji ile alakalı sorunlarımı tam anlamıyla çözemedim ;D Bir sonraki buluşmada görüşmek üzere efem...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı Bozhermes

• **
  • 94
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 21 Kasım 2016, 21:55:02 »
İlk kez katıldığım Kayıp Rıhtım Tüyap etkinliği dolu dolu, verimli ve harika insanlar tanımakla geçti. Sanki yıllardır birbirimizi tanıyormuşuz gibi sıcak, samimi ve rahattı. Aldığımız kitaplar ve dahi indirimler tadından yenmezdi. Gerçi bütçeyi zorladık ama değdi ne yapalım. :) Hele o harika rozetler... :) Katıldığım yazı şiir atölyesinden kitabı çıkan arkadaşlar ve hocamız da bayıldı. V.I.P. kimlik kartı gibiydi. Gerçi iki kere parmaklarımı delmeyi başardım ama o da bizi unutma demek içindi sanırım. :) Ama Böşranın eksikliğini derinden hissetmedim değil, bu yüzden biraz burukluğum oldu. Ve Sekize Kırk Beş kala diye bir cinimizin doğacağını öğrenmenin dayanılmaz mutluluğu ve huzuru içindeyim. :)

Gelen, katılan, samimiyetle kitap delisi olarak birlikte dolaştığımız arkadaşlara binler teşekkür. :) Umarım seneye de eğlenceli, yararlı ve güzel bir etkinlikte gene buluşuruz.

Hazal Hanım'a yaptığı fedakarlıklar için, emeği için cidden çok çok teşekkür ediyorum. Bizlere ve foruma verdiği değer, edebiyata, okumaya ve kitaplara olan tutkusu hepimize de yardımcı oldu.

Selam ve sevgiler. :)