Kayıt Ol

Kısa Kısa Anonslar

Çevrimdışı eretrusilden

• **
  • 139
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kısa Kısa Anonslar
« Yanıtla #135 : 16 Mart 2015, 14:28:31 »
İkinize de hayırlı uğurlu olsun :D

Düşünerek nereye varabilirsin ki bir ejderha karşısında!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 20 Mart 2015, 17:13:16 »
Son 2 haftada %183'lük bir hit artışıyla sizlerle olmaya devam ediyoruz :). Dileriz haberlerimizden keyif alıyorsunuzdur. Dahası, şu an hazırlık aşamasında olan yeni bir mini projemiz yolda.

Çevrimdışı TheWalkingIdeas

• **
  • 348
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 20 Mart 2015, 17:46:54 »
Son 2 haftada %183'lük bir hit artışıyla sizlerle olmaya devam ediyoruz :). Dileriz haberlerimizden keyif alıyorsunuzdur. Dahası, şu an hazırlık aşamasında olan yeni bir mini projemiz yolda.

Portaldaki canlılıktan ben de mutluyum. Ancak forumdan hâlâ memnun değilim yada hedeflediklerim fazla yüksek. Mini dediğimiz proje Doğukan'ın projesi mi acaba?
"Sahtekârlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir."

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #138 : 20 Mart 2015, 17:58:27 »
Forumdan memnun değilseniz hareket getirecek tartışma başlıkları açabilirsiniz. Sonuçta bir foruma can veren üyeleridir :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 20 Mart 2015, 18:08:49 »
Portal gerçekten bu ara bayağı aktif(sayemizde :P)de, ben forumunda bundan bir kaç ay öncesine nazaran çok daha hareketli olduğunu düşünüyorum. Mesajları zor takip eder olduk hatta. 8)

Ayrıca mit haklı. Herkes yığınla kitap okuyup film-dizi izliyor ama oturup yorum yazmaya üşeniyoruz. Ne üşengeç bir toplum olduk yahu! :D

Çevrimdışı TheWalkingIdeas

• **
  • 348
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #140 : 20 Mart 2015, 18:23:04 »
Forumdan memnun değilseniz hareket getirecek tartışma başlıkları açabilirsiniz. Sonuçta bir foruma can veren üyeleridir :)

Tabiki İhsan Ağbi, haklısınız. Hep daha iyisini hedefler isek ilerleme hızlanır. Kastettiğim buydu aslında.
"Sahtekârlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir."

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #141 : 20 Mart 2015, 18:28:40 »
Birkaç kişi ile olacak iş değil. Portaldaki hareketlilik foruma pek bir şey katmıyor. Portal ve forumun birleşik hareket etmesi için farklı bir sistem mi düşünülmeli acaba? magicalbronze çalışmaların olduğunu söyledi inşallah en yakın zamanda çalışmalar tamamlanır. Aslında üyelerden bu konuda istekleriniz nedir diye sormak da yeni fikirler edinilmesini sağlayabilir.

Birçok konuda elimden geleni yapmaya hazırım :)

• 403
  • ☆★
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #142 : 20 Mart 2015, 18:35:35 »
Forumda daha çok hareket itiyorsanız, bir başlık daha açabilirim :). Bende proje tükenmez :D!
İt was one of those March days.
When the sun shines hot,
And the wind blows cold.
When the summer in the light,
And winter in the shade.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #143 : 20 Mart 2015, 19:16:44 »
Mini dediğimiz proje Doğukan'ın projesi mi acaba?

Hayır :).

Birkaç kişi ile olacak iş değil. Portaldaki hareketlilik foruma pek bir şey katmıyor. Portal ve forumun birleşik hareket etmesi için farklı bir sistem mi düşünülmeli acaba? magicalbronze çalışmaların olduğunu söyledi inşallah en yakın zamanda çalışmalar tamamlanır. Aslında üyelerden bu konuda istekleriniz nedir diye sormak da yeni fikirler edinilmesini sağlayabilir.

Portal ve forum birbirinden ayrı ortamlardır. Kayıp Rıhtım pek çok koldan oluşan bir oluşum. Bu oluşumun hangi parçalarından faydalanılacağı üyelerimizn tercihine bağlı. Ama portal ve forumu entegre etmeyi pek düşünmüyoruz. magicalbronze'un kastı bu değildir. Bu konuyu çok kez konuştuğumuz için ne düşündüğümüzü özümsedik :).

Sistem açısından çalışmalarımız var. Bunlar zamanla olacak şeyler. Bizler burada gönüllü olarak, hiçbir kar elde etmeden yer alıyor ve katılımda bulunuyoruz. 7. yaşımızda reklam almaya başladık ve bu reklam parasına kimse dokunmuyor. Çünkü siteyi daha iyi yerlere getirmek için başka planlarımız var.

Yalnız ben sitenin bu denli eleştirilmesine bir anlam veremiyorum. Kaliteli şeyler çoklukla olmuyor.

Üyelerimiz her daim isteklerini belirtebilir. Ama biz bir şirket değiliz, o nedenle her isteği karşılayamabiliriz :). Yoksa İstekleriniz diye başlı başına bir konumuz bile var.

Lütfen bizleri bu işe gönül vermiş kişiler olarak görün. Bakın sadece istediğimiz, tutkuyla bağlı olduğumuz için şu an gördüğünüz, parçası olduğunuz her şey var. Sizler de bu tutkunun bir parçası olarak çok daha ileriye gitmemizi sağlıyorsunuz. Katkınız yadsınamaz. Ama ben bazen bir şirketmişiz gibi algılandığımızı düşünüyorum. Oysa bir şeylere aşık insanlarız :).

Forum için,

Forumun üyelerinin forumu aktif tutması gerekmez mi :)?

Çevrimdışı kargasiz

• 428
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #144 : 20 Mart 2015, 19:44:41 »
Yok yanlış bir tanımlama olmuş benimkisi, magicalbronze onu kasdetmedi, sistemde değişiklikler olacağından bahsetmişti. Portal ve forumu birleştirmekten kastım aslında uygulanıyor ama herkes gönüllü olarak çalıştığından biraz daha yavaş işliyor bazı konular sanırım.

Bu konular üzerine 7 senedir kafa yorulmuş en güzel hale getirilmeye çalışılmış. Bir forumun aktif olması için o forum insanlarını ilgilendiren konular hakkında güncellenen bir tartışma/konuşma ortamı sağlanabilmeli. Ama birçok kişinin forum dışı işleri olduğu için, burada sadece bilgilenip çıkmayı tercih ediyorlar.

İnsanları yorum bırakmaya zorlayamayız elbette, belki de bunun ufak tefek yöntemleri vardır. Mesela haberlerin sonuna bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir tarzında ifadeler eklenmesi katılımı arttırabilir. Forumdaki konusuna link verilmeli belki de. Sizlerin deneyimleri neler bu konuda?

Şahsen ben şikayetçi değilim ama gelişmesi için daha fazla ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırım. Yanlış düşüncelerim varsa ve bu kadar yazıyı okuyarak zamanınızı aldığım için kusura bakmayın :)

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #145 : 20 Mart 2015, 23:34:39 »
Açıkçası ben bu halinden çok memnunum. 6 7 yıl her Allahın günü günde 10 saatten fazla donanımhaberde takıldım. Hergün onbinlerce kişi girip yorum atıyor. Günlük atılan mesajların haddi hesabı yok. Ancak buradaki sakinliğin verdiği tat bir başka geliyor bana. Az kişi olunca daha samimi bir ortam var ve atılan mesajların denetimi daha iyi sağlandığı için çok seviyeli bir ortamımız var. Ben şimdiye kadar neden burada takılmamışım gerçekten üzülüyorum. Burayı aktif kullanmaya başladığımdan beri diğer forumlardan elimi ayağımı çektim. Trollerden ırak bir diyar bulmak çok güzel :)

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #146 : 20 Mart 2015, 23:37:18 »
Yeri gelince biz de troll oluyoruz canım. Bilir eski kurtlar...  8)
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #147 : 20 Mart 2015, 23:39:59 »
Oralarla bura bir mi hiç :) Oranınkiler sümüklü troll :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #148 : 22 Mart 2015, 18:30:49 »
Elendil_XX taze taze, gıcır gıcır Haberci rütbesini almış bulunmaktadır.

Haberleri bol olsun!

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #149 : 22 Mart 2015, 18:34:57 »
"Haberci" logosu da çok şık olmuş doğrusu. 8)

Çok teşekkürler, layık olmaya çalışacağım efenim. :)