Kayıt Ol

Kısa Kısa Anonslar

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kısa Kısa Anonslar
« Yanıtla #210 : 28 Nisan 2015, 15:58:52 »
Gargamel'dim Kurtadam oldum. Keşke rütbemizi kendimiz yazsak :P

Aman "Tanrı"m. ;D
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #211 : 17 Mayıs 2015, 04:22:47 »
Bugüne kadar forumlarımızda editörlük görevini üstlenmiş olan Denaro Forbin, artık normal üye kimliğiyle aramızda olacak. Herhangi bir yere gittiği yok, yine haber ve inceleme yazmaya, projelere katkı sunmaya, tartışmalara katılmaya devam edecek. Fakat forum içinde gereken teknik işlerden azat etmiş olduk Bahri'yi, kendisinin de isteğiyle :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #212 : 17 Mayıs 2015, 04:33:25 »
Bir üst mesajda Hakan ağbinin de belirttiği üzere, kendi isteğim doğrultusunda yetkilerimi bir köşeye bırakıp, Elemental kimliğine bürünüyorum. Buralardayım ama. Sadece nickim biraz daha zor seçilecek, hepsi bu.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #213 : 19 Mayıs 2015, 17:53:36 »
KoyuBeyaz ile aldığımız ortak karar sonucu (oyunun DM'leri olarak), Demir Yumruk kategorisi FRP Arşivi kategorisinin altına taşınmıştır.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #214 : 21 Mayıs 2015, 14:35:50 »
Üzüldüm bu habere... Hayatımda oynadığım en güzel ve unutulmaz oyundu. Fikir babası olan Marius ve KoyuBeyaz'a ve hem harika bir oyun arkadaşı hem de çok iyi bir DM olan Fırtınakıran'a[*]O diz darbesini ve atışmaları nasıl unutabilirm ki?[/*] teşekkür ederim. Ayrıca Madcap ve Lordmuti olmak üzere oynayan herkese de ayrıca kocaman bir teşekkürler. Sizinle oynamak büyük keyifti.

Spoiler: Göster

Jackal knows who you are,
Jackal finds where you are,
Try to escape if you dare,
Do your best, I don't care...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #215 : 01 Haziran 2015, 00:35:55 »
Sizlere güzel bir haberimiz var!

Artık siteye birini davet ederken, "Peki adresi neydi?" diye sorulduğunda refleks icabı "kayiprihtim.com" dedikten hemen sonra, "Aman yani kayiprihtim.org olacaktı, pardon!" demenize gerek kalmayacak türden bir haber hem de.

Bundan sonra sitemize www.kayiprihtim.com adresinden ulaşabileceksiniz. Hatta yetmedi, www.kayiprihtim.net adresiyle de erişebileceksiniz.

Her ne kadar arama motorlarından giriş ile bu sorun en aza indirgenmiş olsa da etrafta bu alan uzantıları ile girmeye çalışanlar oluyor. Böylece siteye girişte sıkıntılarımız en aza indirgenmiş olacak.

Pek tabii .org uzantısı canımız ciğerimiz, gönlümüzde yatan aslan parçası.[*]söylemeden duramadım[/*]

"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #216 : 12 Haziran 2015, 09:53:23 »
An itibariyle uzun zamandır planladığımız şeyi hayata geçirmiş bulunuyoruz.

Bundan böyle Kayıp Rıhtım'ın sloganı, "Fantastik Edebiyatta Kaybolanlara" yerine, "Edebiyatta Kaybolanlara" olacaktır.

Son olarak bünyemize yeraltı edebiyatını katmış, kurgu edebiyatına dair açtığımız kollarımızı biraz daha genişletmiştik. Adım adım edebiyatın olduğu her alana doğru genişlemeyi sürdüreceğiz.

Bu durumun bir diğer gerekliliğiyse, polisiye vb. türde eserlere dair haberler yaptığımızda bazı takipçilerimizin oldukça şaşırması, bizi sadece fantastik üzerine ilerleyen bir site sandıklarını ifade etmeleriydi. Bu yeni sloganımızla onu da yavaş yavaş kıracağız.

Edebiyatta kaybolmaya, edebiyatta kaybolanlarla yol almaya devam edeceğiz. Elbet bir gün o Kayıp Rıhtım, başka kitap kurtları ve edebiyat tutkunlarının da önüne ansızın çıkacak, onları kıyılarına çağıracaktır.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #217 : 12 Haziran 2015, 10:37:13 »
Yolumuz açık olsun inşallah da bilimkurgu ve fantastiğe yetişmek için bile kendinizi çok zorluyorsunuz, diğer kategorilerde işin içine giriyorsa biraz daha zorlanacaksınız desenize.

Slogan bulmak ve ona uygun hareket etmek biraz kafada karmaşa yaratıyor, bu konuda ben de çok zorlanıyorum. Sonra onları kategorilere bölmek falan... Biraz karmaşadan sonra tamam bu oldu diyebilmek ama bazen de olmadığı noktaları görmek...

Mesela dizi ve film haberleri de yapılıyor bu slogandan biraz uzak bir konu, elbette bağlantısı var ama ilk bakışta öyle görünmüyor. Nasıl tepkiler gelecek merak ettim ben şimdiden :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #218 : 12 Haziran 2015, 10:43:23 »
Bizim özümüz film-dizi değil, edebiyattır :). Bunlar da sevdiğimiz türler, bunlar da kucak açtığımız sanat dalları. Onlar da portalımızda yer almaya devam edecek, forumda kategorileri olmayı sürdürecektir Ancak bir her şeyden önce biz edebiyat sitesiyiz. Projelerimiz bunun en büyük kanıtıdır. Kendimizi böyle görüyor ve bundan bir hayli keyif alıyoruz :).

Biz kendimizi safi geek sitesi olarak görmüyoruz. Tıpkı çizgi romanları da bu edebiyatın bir parçası bulduğumuz gibi. Ancak diğer keyif aldığımız şeylere de gerekli yeri ayırıyoruz.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #219 : 12 Haziran 2015, 11:13:02 »
Ooo sonunda olmuş, hayırlı olsun hepimize! Edebiyata doğru genişlemesi çok iyi olmuş sloganın. Darısı sitenin başka bölümlerinin de başına (if you know what I mean) eheh.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #220 : 12 Haziran 2015, 12:41:02 »
Bu gerçekten çok güzel oldu. "Fantastik Edebiyatta Kaybolanlara" niyeyse hep gözüme batıyordu benim. Siteyi ilk defa ziyaret edenler için de bence bir ön yargı oluşturuyordu. "Fantastik edebiyat sitesiymiş meh!" diyenler çok oluyordu bence.  :P

Edebiyatın her dalını kapsayan bir site olduğumuzu net gösteren bir slogan oldu "Edebiyatta Kaybolanlara", hayırlı uğurlu olsun. :)

Mesela dizi ve film haberleri de yapılıyor bu slogandan biraz uzak bir konu, elbette bağlantısı var ama ilk bakışta öyle görünmüyor.

Yaptığımız dizi ve film haberinin de büyük çoğunluğu kitap ve çizgi romanlardan uyarlananlar zaten, direkt bağlantılı yani. ;)

• 403
  • ☆★
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #221 : 12 Haziran 2015, 12:58:47 »
Ben de sloganın bu şekilde değiştirilmesine sevindim ama açıkçası ben Rıhtım'ı keşfettiğimde o fantastik kelimesini görmesem belki de burada olmazdım. Yine de genişlememiz ve içeriğimizi büyütmemiz tabii ki harika bir şey :).
İt was one of those March days.
When the sun shines hot,
And the wind blows cold.
When the summer in the light,
And winter in the shade.

Çevrimdışı TheWalkingIdeas

• **
  • 348
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #222 : 12 Haziran 2015, 14:37:23 »
Sloganı ortalasak ya da sola mı dayasak? Gözüme takıldı.
"Sahtekârlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir."

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #223 : 12 Haziran 2015, 18:12:30 »
Biz uzun zamandır edebiyatta kayboluyorduk zaten. Yaptığımız projeler ve haberlerimizin niteliği ile. Resmiyete dökmesi bugüneymiş. Hayırlısı olsun.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #224 : 01 Temmuz 2015, 12:46:40 »
Forumun yeni FRP oyunu NES 7.0 - Yeni Dünya için ayrı bir kategori açılmıştır.

Keyifli oyunlar!