Kayıt Ol

Ödüllü Fantastik Kısa Hikaye Yarışması - Kayıp Rıhtım, Frpnet Ortaklığı

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle

Frpnet ve Kayıp Rıhtım işbirliğiyle düzenlenen 60 kelimelik fantastik öykü yarışmasına var mısınız?

Türkiye’nin ileri gelen fantastik edebiyat sitelerinden Frpnet ile Kayıp Rıhtım işbirliğiyle düzenlenen yeni bir yarışmayla karşınızdayız. Sizlerden istediğimiz şey basit: Kısa öykü tadında, toplamda 60 kelimeyi geçmeyecek fantastik öykülerinizi bekliyoruz. Karşılığındaysa birbirinden güzel ödüller dağıtıyoruz! Üstelik dereceye giren herkese fantastik öykü dendiğinde akla ilk gelen ustalardan birinin, Ray Bradbury’nin bir hikâye kitabını da armağan edeceğiz!

Yarışmamızın kuralları şöyle:

* Öyküler daha önce internet de dahil hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır.
    * Her yazar en çok 2 öykü ile başvurabilir.
    * Yazarlar Frpnet ve Kayıp Rıhtım ekiplerinden olamaz.
    * Öyküler, yazarın kimliğini açık etmeyecek bir rumuz ile gönderilmelidir.
    * Öyküler tek bir Word dosyası halinde gönderilmelidir.
    * İsim, soyisim, adres ve telefon bilgileri farklı bir word dosyasında olacak şekilde, yine aynı mail içinde gönderilmelidir.
    * Öyküler en fazla 60 kelimeden oluşabilir.

Birbirinden fantastik ödüllerimiz ise şunlar:

1.’lik Ödülü: Bilimkurgu Klasikleri Seti+Titana Saldırı Seti+Bradbury Kitabı
2.’lik Ödülü: Silo & Vardiya + Masallar Seti + Bradbury Kitabı
3.’lük Ödülü: Ms. Marvel +Bradbury Kitabı

Yarışmaya katılan öyküler Ece Yılmaz, Hakan Tunç, Hazal Çamur, Kayra Keri Küpçü, M. İhsan Tatari ve Özay Şen’den oluşan jüri üyelerimiz tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

Son katılım tarihimiz 10.04.2016. Hikayelerinizi fantastikyarisma@yandex.com adresine yollayabilirsiniz.

Frpnet ve Kayıp Rıhtım olarak desteklerinden ötürü İthaki Yayınları’na, MonokL Kitap’a, Arkabahçe Yayıncılık’a ve Gerekli Şeyler’e çok teşekkür ediyor, katılan herkese şimdiden fantastik başarılar diliyoruz.

Çevrimdışı Bardes

• **
  • 210
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
60 kelimeye başlık da dahildir di mi? :P

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
Efenim, yüksek müsaadenizle akıl-ruh sağlığım ve bir de mesaj kutumun salahiyeti açısından ceketimin önünü ilikleyip hunimi düzelterek birkaç şeye açıklık getirmek istiyorum.

* Yarışmada yaş sınırı yoktur. Rahmetli Barış Manço'ya nazire yaparcasına 7'den 70'e katılabilirsiniz.
* Ve, ki, ile, de gibi ekler kelimeden sayılır. Ayrımcılık yapmanın âlemi yok.
* Hikâyelerin başlığı 60 kelimeye dâhil değildir. O küçükken kazana düştü.
* "Yazarlar Frpnet ve Kayıp Rıhtım ekiplerinden olamaz," derken yönetici ve editör kadrosunda olanlardan bahsediyoruz. Sizi itinayla dışlıyoruz.
* Rumuzunuzu hikâyenin en altına, imzanızı atar gibi yazınız.
* Gerçek adınızı, iletişim bilgileriniz vs ayrı bir Word dosyası olarak yollayın. Hedwig de olur.

Şimdi kalınımıza yaydığımız yerden devam ediyoruz.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Protesto ediyorum. :gobelin: Eklerin kelimeden sayılması çok yanlış. Bunlar hep kazanmamam için yapılan oyunlar.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
Alıntı
İsim, soyisim, adres ve telefon bilgileri farklı bir word dosyasında olacak şekilde, yine aynı mail içinde gönderilmelidir.

Ben bu madde eklenmeden önce yolladım, ne yapayım?
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
Protesto ediyorum. :gobelin: Eklerin kelimeden sayılması çok yanlış. Bunlar hep kazanmamam için yapılan oyunlar.

TDK'ya göre bağlaç (İsim, dil bilgisi): Eş görevli kelimeleri veya önermeleri birbirine bağlayan kelime türü, rabıt, rabıt edatı.

Reddedildi  ;D

Alıntı
İsim, soyisim, adres ve telefon bilgileri farklı bir word dosyasında olacak şekilde, yine aynı mail içinde gönderilmelidir.

Ben bu madde eklenmeden önce yolladım, ne yapayım?

Tekrar yollayabilirsin. Mailde durumu belirtirsen sıkıntı olmaz. Gerçi kazandığınız takdirde zaten mail adresinize dönüş yapılacağı için sıkıntı yok aslında, ama çok sorulunca böyle bir madde eklemek zorunda kaldık. Özür.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
O zaman karışıklık olmasın diye yeniden yollamayacağım, derece alırsak haberimiz olacak. Teşekkürler.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
60 Kelimelik Fantastik Öykü Yarışmamıza Yoğun İlgi
« Yanıtla #8 : 12 Nisan 2016, 10:24:38 »

Frpnet ve Kayıp Rıhtım işbirliğiyle düzenlediğimiz 60 Kelimelik Fantastik Öykü Yarışması’na katılım süresi sona erdi.

Her iki sitenin takipçilerinin de yoğun bir ilgi gösterdiği yarışmaya 500’den fazla e-posta geldi. Bazı adayların iki öyküyle katıldığı düşünülürse jüriye bir hayli iş düşecek demektir.

Öyküler okunacak, değerlendirilecek ve kazanan öyküler 10 Mayıs tarihinde hem Frpnet hem de Kayıp Rıhtım sitelerinde açıklanacak.

Katılan herkese çok teşekkür ederiz, herkesin kalemine sağlık. Şimdi bekleme zamanı…
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
60 kelimeyle öykü yazamayan bir ben varım sanırım, dereceye girenleri okumak keyifli olacak özellikle benim gibi bu şartları kıvıramayan biri için.
Spoiler: Göster

• **
  • 106
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
    • Emrecan Doğan
Ekler sayılıyor mu? O zaman ben baştan kaybettim :)