Kayıt Ol

Sitemize yapılan saldırı hakkında...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Sitemize yapılan saldırı hakkında...
« : 22 Nisan 2010, 15:39:20 »
Arkadaşlar merhaba,

Dün siteye giren üyelerimizin farkettiği gibi, çirkin bir saldırıya maruz kaldık. Alakamız olmadığı ve hiç bir bağlantığımız bulunmadığı halde, hosting firmasıyla olan bir sorun yüzünden maalesef arada olan bize oldu...

Kendisini "By The KabuS" ismiyle adlandıran ve utanmadan yaptığı şeyi sanki haklıymış gibi gösterme çabasına giren bu kişi, sitemize erişimi 5 saatliğine engellemiştir. Bu saldırıyı farkettiğimiz anda hemen çalışmalara başladık ve siteyi en az zarar görmüş şekilde yeniden sizlerin hizmetine sunmayı başardık.

Konu ile ilgili olarak hosting şirketimizin bizlere yapacağı ayrıntılı bilgi sonrasında sizlerinde sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyacağız. Ne yazık ki, olayın bizimle herhangi bir alakası bulunmadığından şu anda tam olarak ne gibi bir güvenlik sorunu ile karşı karşıya olduğumuzu bilmiyoruz.

Bizimle ilişiği olmayan konunun da tekrarlanmaması ve güvenlik seviyesinin en üst düzeye çıkarılması için gerekli işlemleri yaptığımızı da belirtelim.

Bu saldırıyı yapan konusunda, firmamızın gerekli işlemleri yapacağınıda söylemiş olalım. Sitemize dün itibaryle yazılmış olan bir kaç mesaj, maalesef küçük bir veri kesintisiyle kayboldu. Neyse ki günlük yedeklemelerimiz ile bu saldırından en az şekilde etkilenerek çıktık.

Bu süre zarfında bizlerle ilgilenen ve ne olduğunu merak edip soran tüm arkadaşlara teşekkürler. Tekrar böyle bir olayın olmaması konusunda daha temkinli davranacağımızı da belirtelim.

İyi eğlenceler,
Kayıp Rıhtım
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sitemize yapılan saldırı hakkında...
« Yanıtla #1 : 22 Nisan 2010, 15:45:38 »
Ben de neden son mesajlarım ortadan kayboldu diyordum. Geçmiş olsun Hakan abi...

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Nisan 2010, 16:05:43 »
Geçmiş olsun diyorum. Yazdığına göre hosting şirketi kendisinin bulduğu açıkları iletmesine rağmen ilgilenmemiş bile, bu yüzden host değiştirmeyi düşünüyormusunuz acaba? Tekrar bunun gibi birşeyin olmasını istemem.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Nisan 2010, 16:51:20 »
Geçmiş olsun arkadaşlar hepimize.Birde yazısında kendisini nasıl böyle çirkin bir saldırıyla haklı çıkarmaya çalısıyordu anlamadım.
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Nisan 2010, 17:16:53 »
Bu olayı duyunca gerçekten endişelenmiştik.Hepimize geçmiş olsun....
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #5 : 22 Nisan 2010, 18:01:23 »
Çok kötü bir deneyimdi. Kapkaranlık gecede sessizce ilerlerken Rıhtım'ın kadim deniz fenerinden yayılan ışığı göremeyince kayboldum. Panikledim, nereye gideceğimi şaşırdım. Tam yardım istemek için çığlık atacaktım ki birdenbire bir ışık belirdi tepemde. Babam odamın lambasını açmış :)

Şaka bir yana kötü bir olaydı gerçekten de. Birkaç saatte olsa rıhtımsız bir internet boş göründü gözüme. İnşallah bir daha tekrarlanmaz. Hepimize geçmiş olsun Rıhtım Ahalisi.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Nisan 2010, 18:45:34 »
Tam Mesajlarım kısmına tıklayacaktım ki bir an da karşıma o uğursuz sayfa çıktı dün gece. Densiz insan... Birde pişkin pişkin açıklama yazıp altına Türk bayrağı koymuş. Gece gece açtım ağzımı yumdum gözümü.

Mit'in dediği gibi Rıhtım olmayınca internetten soğudum. Bütün gün düşündüm şimdi ne olacak diye. Şimdi burada olmak ve bu yorumu yazabilmek o kadar güzel ki :)

NOt: Bu terbiyesizliği kimin yaptığı biliniyor mu?

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Nisan 2010, 18:55:35 »
ben valla temelli olduysa diye çıldırdım bütün gece!

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #8 : 22 Nisan 2010, 19:25:42 »
Aynen ya... Dün bi baktım rıhtım yok, bu site de çekilmez şimdi...
May the force, be with you.

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Nisan 2010, 19:52:26 »
Berre ne diye açıklama yapmış biliyor musun? Ben görememiştim.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Nisan 2010, 20:09:28 »
Berre ne diye açıklama yapmış biliyor musun? Ben görememiştim.

İşte site sahiplerine ver serverlere duyuru diye bir başlık atarak ben hosting firmasına mesaj attım ama beni kaale almadılar ben de ''Bir musibet bin nasihatten iyidir'' diye düşündüm diye yazıyordu. Birde şimdi bu açıklığı ben bulamamış olsam başka ülkelerden insanlar yapacaklardı ve altta şanlı Türk bayrağımız yerine yabancı  bayraklar dalgalanacaktı diyerek altına Türk bayrağı koymuştu.
Sinir oldum yazdıklarına. O da bunu yapmamızı bekliyor olacak ''Bunu gördüğünüz zaman bana kızacaksınız...'' falan filan yazmış  :rr

Spoiler: Göster
Bunu anlatmam sorum olur muydu  :-\

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Nisan 2010, 22:03:39 »
Geçmiş olsun herkese. İyi ki biraz normallik sınırlarını aşalım dedik. Ya bari burada rahat verin be! Örümcekkafalılar. :elf

Çevrimdışı kusad

• 487
  • Kendimi Kaybettim!Hükümsüzdür!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Nisan 2010, 22:11:22 »
Terbiyesiz herif.Yazdıklarını bir kaç kez okuduktan sonra mantıklı bulmaya başlasamda bu böyle olmamalıdır.Fakat adamın(By Kabus) uyarıları ele alınıp güvenlik sistemimiz geliştirilmeli.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 22 Nisan 2010, 22:58:23 »
  Nesi mantıklı yaptığının bu hacker'ın ? Şirkete mail attın dönmedilerse bize mail at biz dönelim. Hem dünyadaki tüm hackerlar için için istiyorlardı bizim siteyi toptan hackleyip dikkat edin sadece ana sayfa ve foruma giriş url'sini değiştirmekten bahsetmiyorum toptan tüm forumu kaldırıp kendi ülkelerinin bayraklarını koymak için yarışıyorlardı tanrıya şükrederim ki koyulan bayrak türk bayrağı oldu! Eğer işi biliyorsan ve gerçekten birşeyler yapmaya çalışıyorsan gelip bizi uyar gir admin panelini hackle yönetim kısmına yaz ne bileyim. Ama bu kadar insanın emeğiyle oynanır mı? Ya yedek olmasaydıda bu kadar emek boşa gideydi bunun hesabını kim üstlenecekti? Okuduklarınızı yada hareketlerinizi önce özümsemeli insan.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 22 Nisan 2010, 23:10:46 »
Bu klasik Lamer bahanesidir. Güvenlik açığı buldum, söyledim düzeltmediler, ben de hackledim. Herhalde tüm lamerlar aynı şeyi yapmaya kalkmıştır, bazıları yapmıştır. Olur öyle.
try again fail again fail better