Kayıt Ol

Editors

Çevrimdışı Edoras

• **
  • 317
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Editors
« : 01 Ocak 2008, 20:30:36 »
Tom Smith(vokal, gitar)

Chris Urbanowicz(gitar)

Russell Leetch (bas gitar)

Ed Lay (davul)

2003 senesinde Birmingham’da kurulan İngiliz indie rock grubu Editors, kadrosunda Tom Smith (vokal, gitar), Chris Urbanowicz (gitar), Russell Leetch (bas gitar) ve Ed Lay (davul)’i bulunduruyor. Staffordshire Üniversitesi Müzik Bölümü’nde tanışan grup üyeleri, 2004 senesinin sonunda doğru Kitchenware Records ile anlaşma sağladı.

2005 senesinin başında “Bullets” adlı ilk single’ını yayımlayan Editors, parçanın radyolarda sıkça yer almasıyla ismini yavaşça müzik çevresinde duyurmaya başladı. Senenin sonuna doğru “The Back Room” adlı ilk albümünü Jim Abbiss ve Jacknife Lee prodüktörlüğünde piyasaya süren grup, albümün soundunda Joy Division, Echo And The Bunnymen ve U2 gibi  grupların tarzını benimsedi. Albümle İngiltere listelerinde 2 numara olmayı başaran topluluk, Amerika listelerinde ise 14 numaraya kadar yükseldi. Albümden ayrıca “Munich”, “Blood” ve “All Sparks” parçalarını single olarak yayımlayan dörtlü, “Munich” ile İngiltere listelerinde 10 numaradaydı. Albüm birçok müzik eleştirmeninden oldukça başarılı yorumlar toplarken, grup 2006 senesinde Amerika’ya geçerek Lollapalooza ve Coachella gibi festivallerde sahne aldı. Aynı sene Mercury Ödülü’ne aday olarak gösterilen grup, seneyi Avrupa ve Japonya’da gerçekleştirdiği konserlerle tamamladı.

25 Haziran 2007 tarihinde “And End Has A Start” adlı 2. albümünü Jacknife Lee prodüktörlüğünde piyasaya süren Editors, albümün sounduyla ilk albüme göre daha hırslı bir tarz yakaladı. Albümden ilk single’ı “Smokers Outside The Hospital Doors” adlı parçaya seçen grup, single ile İngiltere listelerinde 7 numara olmayı başardı. Albümüyle de İngiltere listelerinde zirveye yerleşen topluluk,  2. single olarak albümle aynı ismi taşıyan parçayı seçti.

Daha küçük resim yokk :P

İndie ve Alternatif'i bana sevdirenn grupturr. Smokers outside the hospital doors, when anger shows, an end has a start, the weight of the world tavsite edilirr... 
tabi metalcilere hafif gelirr :P  ;D

Allein

Ynt: Editors Editors Editors...
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2008, 20:37:23 »
Eskiden coldplay ile karıştırdığım grup ne yalan söliim xP Amaa artık Coldplayi biliyorum, tanıyorum ayırt edebliorm xD smokers outside the hospital doors'un klibini izlemiştim, onu da arctic monkeys'in fluorescent adolescent'i ile karıştırıodm xP  İiiymiş ya :P

Çevrimdışı Belgarion

• **
  • 286
  • Life is only joke maybe we make it!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2008, 20:45:42 »
Münich Parçaları süper gerçekten

Çevrimdışı Apocalyptique

• **
  • 193
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Ocak 2008, 17:54:47 »
Münich Parçaları süper gerçekten

Lights , All Sparks ı da ekle bunlara :P Tom Smith çok özel bi insan ya =/ Hele de SOTHD ' nin klibinde televizyona yapısıyodum ya :D ;D XD

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Ocak 2008, 18:02:31 »
Ay Edo ya Editors diyosun başka bişi demiyosun zateeenn ;D Dinlemiştim bi kere bu amcları Kerem sağolsun ;D

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Ocak 2008, 18:16:35 »
Bi klibini izlemiştim sessiz güzeldi, hatırlamıyorum şimdi lan kerem ay mis yu bunların mıydı :P Dinlemiyorum pek :P

Demişim teeğ ne zaman. Şmdi ne diyorum. Racing rats mi ne vardı iyi lan evet evet.

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Mart 2008, 17:17:09 »
SOTHD'u sen atmıştın sora ben kendi çabalarımla son albümünü dinledim sevdim beğendim Interpol gibi böyle :P Teşekkürler Kerem ;D

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Nisan 2008, 23:59:54 »
aslında ılk dınlemıcektım :P ben dınlersem kerem sogur falan dedım :P e sonra keremcm bana bi sürü şarkı tavsıye ettı :P hatta caktırmadan albümü dinletiyomuş :P hernyse cıkış konusmalarımz gıbı uzattım lafı :P sonuç olarak dedım kı lan ben daha once nıye dınlememısım bunları :P Sothd cıdden güzel ama :P klip falan  :P
neysee saol keremmmmm :P

Çevrimdışı Edoras

• **
  • 317
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Nisan 2008, 11:12:57 »
Şey mi şimdi bu " :P " burda da mı olcak sürekli :P hah soğumakmış :P çaktırmadan dinleticem hepsini dedim ciddi ciddi albümü aşıladım evet :P asıl amacım önceden niye dinlemedim dedirtip pişman ettirmekti :P biliyosun oturup seni düşüncek değilim :P hani kötülük... :P evet neyse şimdi ben de teşekkür ediyorum; Editors'ü sevdiğin ve "an end has a start" klibini görmemezlikten geldiğin için :P her zaman :P

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Nisan 2008, 13:02:00 »
eger ıstemıyosan ":P" olmaz :P ama alıskanlık ıste naparsın :P yanı benı dusunur musun sen hıc :P kötü... :P herneyse bu baslıgı da geyık yapmayalım :P ama o klıbı cıdden ızleyen herkes gormezlıkten gelmelı :P

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Mayıs 2008, 01:52:15 »
Grubun kliplerinden en iyi olanıdır "An end has a start"

Edit: Dil falan çikarmayinca pek ciddi durmus ama gerçekten en güzeli, rengarenk civil civil ne güzel iste :P

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 23 Temmuz 2008, 23:58:36 »
Munich.Munich ulan.Tom,çok şeker ya.Bir ara bayılayabileyabileyodum ona.Görsem belki tekrar bayılayabileyabilirim. :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Temmuz 2008, 00:13:33 »
Kerem'in dinlettiği "An End Has A Start" albümünden sonra çok çok sevmem nedeniyle " The Back Room" albümlerini kendi çabalarım ilen dinlemiş bulundum. :P onu da çok çok sevdim :P şey mesela Bullets, Munıch, Lights, fınger ın the factorıes falan çok güzel evet, dinleyin =P