Kayıt Ol

Bitkisel Bıttım Sabunu

Çevrimdışı dvtgrl3

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Bitkisel Bıttım Sabunu
« : 15 Mart 2015, 10:30:29 »
Bıttım sabunu Siirt ilinde üretilen doğal sabun çeşididir. Bu sabun çitlembik bitkisinden üretilmektedir, içeriği sadece menengiç yağlı özlüdür içeriğinde herhangi bilinmeyen zarar verecek kimyasal madde bulunmamaktadır.

Bıttım sabunu saç dökülmesi için etkili olduğundan müşterilerimizden oldukça ilgi görmektedir. Saçları onarıcı etkisi vardır, saçlara parlaklık, güç verir dökülen saçlarınızın önüne geçer. Bıttım sabunun birçok faydası bulunmaktadır bıttım sabunu alırken hakiki olup olmadığını sorup soruşturup almalısınız piyasada binbir çeşit bıttım sabunu satılmaktadır menengiç yağlı olan sabunu almalısınız. Şimdide gelelim bıttım sabununun faydalarına ;

Saçlarda oluşan bütün problemlere karşı etkilidir.

Ciltte oluşan anti-bakteriyel sorunları çözer.

Ergenlik sivilcelerinin önüne geçer.

Kaşıntıları durdurur.

Gözenekleri açar.

Antiseptik ( mikrop öldürücü ) özelliği bulunmaktadır.

Yukarıda yazdığımız faydalarının bir kaçıdır bıttım sabunun birçok faydası bulunmaktadır 0542 368 50 37 telefonunu arayarak telefonla hızlı sipariş verebilirsiniz.

Reklam iyi de link kötü -Editör

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
Ynt: Bitkisel Bıttım Sabunu
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2015, 10:45:41 »
Yönetici arkadaşlar herhalde konuyu "Kurgu İskelesi" bölümüne taşıyacaktır; ama ben yine de yorumumu yapayım...

Ben şahsen fantastik öykülerde böyle yerel ögelerin kullanılmasını çok seviyorum. Mucizevi güçleri olan bir sabunun Londra'da, New York'ta değil de "Siirt'te" bulunması bence çok iyi.

Yalnız öykünün başında "çitlembik bitkisinden üretilmektedir" demişsin. Bence bu "unutmabeni çiçeği" ya da "adamotu" gibi daha güzel duyulan bir bitki olabilirdi. Öyle kullanabilirdin yani.

Aynı şekilde sabunun adı da "Bıttım Sabunu" fonetik olarak çok güzel gelmiyor. Böyle "Xalorianux Sabunu" falan olsa daha iyi olurdu. Ya da "bıttım" olacaksa, "Bıttım Gazi" gibi bir kahraman olsaydı keşke.

Onun dışında genel olarak dilbilgisel bir hata göremedim. Ama paragraf uzunlukları farklı farklı olmuş. İlk paragraflar daha uzunken, sonrakiler tek cümle gibi olmuş.

Bir de şurda

Ciltte oluşan anti-bakteriyel sorunları çözer.

"anti bakteriyel" demişsin, bu "anti-kahraman" gibi bir şey mi?

Yine aşağıda "antiseptik (mikrop öldürücü)" yazarken bence parantezi kullnmayabilirdin. Okuyucu merak etmeli, kullandığın sözcüğü araştırıp bulmalı.

Bir yerde link koymak istemişsin ama olmamış galiba, kod duruyor hala, istersen düzelt orayı. Böyle interaktif öyküleri oldum olası sevmişimdir.

Son olarak, sonuç paragrafına bayıldığımı söylemem lazım.
Mucizevi iyileştirici gücü olan fantastik bir iksirden, sabundan söz ediyorsun, ve son paragrafta bir anda bilimkurguya dönüyor...
"online sipariş formu" ve telefon numarası bir anda okuyucunun tüm ezberini bozuyor. O kadar hoşuma gitti ki, bu kadar fantastik bir konunun, böyle güzel bir şekilde bilimkurguyla bağdaştırılması gerçekten takdire şayan.

Bence hiç bırakmamalısın öykü yazmayı.
Zira belli ki fantastik edebiyat sitesinde bitkisel sabun pazarlamaya çalışan bir bot olarak pazarlama konusunda pek de iyi değilsin.
Belki böyle para kazanırsın.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Mart 2015, 10:57:40 »
Fiddler harikasın :)

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #3 : 15 Mart 2015, 11:28:06 »
Yeni bir fenomen mi geliyor?
Bıttım sabunuuuuuuu!
Arkadaşlar bu fikir çok efsanevi bence bunu sinamaya uyarlamalıyız milyonlara oynarız.
Şaka bir yana çok yanlış yerdesin demek te gelmiyor içimden yazı o kadar fantastik ki Tolkien görse kendini vururdu.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Mart 2015, 11:53:19 »
Fiddler reklamlara fantastik yaklaşımlar diye bir blog aç ve bu yorumları orada paylaş, gülmekten karnıma ağrılar girecekti :D

Çevrimdışı u.aslan

• **
  • 101
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Mart 2015, 12:10:53 »
O değilde sanırım bu sabunu ölüye sürseniz canlanır. İşe yaramadığı alan yokmuş :)

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #6 : 15 Mart 2015, 12:15:24 »
Fiddler'a bir çok teşhisinde katılsam da isim konusunda ayrı düşüyoruz. Çünkü Bitkisel Bıttım Sabunu tam da Siirt'ten çıkma bir mucize için ideal isim. Hatta şu linkte derman arayan arkadaşların bu isimden feyz almalarını salık veririm.

Benim en çok etkilendiğim yan, öykünün uzunluğu. Öykü çok kısa olmasına rağmen hem hikayenin içinde geçtiği dünyayı çabucak tanıyor, hem heyecanlanıyor hem de meraklanıyoruz.

Devamını yazarsan mutlaka okurum, kalemin ve sabunun çok iyi.

Çevrimdışı TheWalkingIdeas

• **
  • 348
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Mart 2015, 13:52:37 »
Tüm yorumları kenara bırakıp soruyorum: Numarayı arayan var mı? :D
"Sahtekârlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir."

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Mart 2015, 09:01:17 »
Sayenizde forum yeni bir efsane kazandı :D. Böylece bu sene/geçen sene gelen arkadaşların da kendilerinden sonra geleceklere anlatacakları/kıskandıracakları bir anısı olmuş oldu.

Bundan sonra reklam mesajlarını silmiyor, Eğlence&Mizah'a taşıyorum ;D.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Mart 2015, 10:18:39 »
Bıttım sabunları...

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Mart 2015, 18:14:03 »
Yaman mizahşörmüş Fiddler. Şahane. :D
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #11 : 16 Mart 2015, 18:46:51 »
Sayenizde forum yeni bir efsane kazandı :D. Böylece bu sene/geçen sene gelen arkadaşların da kendilerinden sonra geleceklere anlatacakları/kıskandıracakları bir anısı olmuş oldu.

Bundan sonra reklam mesajlarını silmiyor, Eğlence&Mizah'a taşıyorum ;D.

Aynen öyle, bazen Fiddler gibi mizahi yönü yüksek insanlar sayesinde insanın asabını bozan nice şey güzelleşiyor, neşeleniyor. Bir bakıyorsunuz gelenek haline bile geliyor. Ekşi Şözlük'te bunun örneğini çok görüyoruz.

Sağolun Fiddler, zihninize sağlık.

Çevrimdışı Sheczar

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Mart 2015, 18:52:42 »
Konuyu okurken başında vakıf olamasam da Fiddler'ın sayesinde olayları anlayabildim. Fiddler duygularımı yazmış resmen. Yüzüklerin Efendisi'de neymiş.. Bıttımcıyız bıttımcı. <3

Çevrimdışı bittimsabunu

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
bıttım sabunu
« Yanıtla #13 : 21 Haziran 2015, 16:24:55 »
bıttım sabunu fazla tanınmadığından ve faydaları bilinmediğinden buraya yazmak istiyorum bıttım sabunu yüz için kullanıldığı zaman çok faydalıdır. Yüz simasında genelde bulunan sivilceler insanlar için büyük bir sıkıntı ve derttir, bizlerde bu sivilceler için büyük bir derman bulduk ve ürettik bıttım sabunu yüz için kullanıldığı zaman yüzdeki ve vücuttaki sivilceleri kurutarak 1 hafta içerisinde sivilcelerin yok olması ve bir daha asla çıkmamasını sağlayan bir doğal sabun türüdür. Sivilcelere ne kadar çok dokunmuş olursanız sivilceler daha çok iltihap tutar ve sivilceler büyür bıttım sabunu çözümü süresi biraz daha artar ve sizler ne kadar sivilcelere dokunmamış olursanız sivilceler kısa bir süre içerisinde yok olacaklardır. Bıttım sabunu sivilce ardından egzamalar içinde çok yararlıdır sivilce ve egzama dertlerimize derman bulmak için birçok kimyasal ilaçlar yüzümüze kullanmaktayız fakat bu derde derman bulamıyoruz çünkü bu ilaçlar kimyasal maddeli ve içeriğinde ne olduğunu bilmeden kullanıyoruz bizler fayda yerine zarar almış oluyoruz. Herşeyin en doğalı güzeldir bizler bıttım sabununu sadece bıttımın diğer adıyla menengiç yağından yapmaktayız içeriği sadece bıttım yağı ile üretilmektedir ve bu yüzden egzama ve sivilcelerden kurtulmak için sadece bıttım sabunu kullanmalısınız bıttım sabunu antiseptik (mikrop öldürücü) özelliği olduğundan bütün kirlilikleri atar ve bir daha böyle bir sıkıntıyla karşılaşmamızı sağlar, bıttım sabunu siirt'te doğal yöntemlerle üretilmektedir bıttım sabunu içeriğinde kesinlikle kimyasal madde yoktur bıttım sabunu yan etkisizdir, istediğiniz müddetçe kullanabilirsiniz.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
Ynt: bıttım sabunu
« Yanıtla #14 : 21 Haziran 2015, 16:27:07 »
Bir şey soracağım. Bıttım Sabunu isimli mucizevi ilaçla Uruk Hai'leri yıkayınca tekrar elf oluyorlar mı?
try again fail again fail better