Kayıt Ol

Bugün Ben Şunu Öğrendim:

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bugün Ben Şunu Öğrendim:
« Yanıtla #270 : 08 Ocak 2017, 21:18:12 »
Uzak doğudaki bazı video oyunu meraklılarının tuvalet ihtiyaçları sebebiyle oyunun başından kalkmamak için bez kullandığını öğrendim :hönk

Çevrimdışı Harok

• *
  • 12
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #271 : 09 Ocak 2017, 15:24:53 »
Üniversitenin yan gelip yatılarak bitirilemeyeceğini öğrendim.

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #272 : 15 Ocak 2017, 22:47:35 »
Nereye yazayım bilemedim. Bugün Rıhtım ahalisinin en gözde yazarlarından birinin kitabının sinemaya uyarlandığını öğrendim ve kısa süreli bir şok geçirdim.  :ne
Spoiler: Göster

BööööşşşşğğğğraaaaaaAAA!!!!  :fight:

Spoiler: Göster
Durduk yere linç yemeyelim lütfen. :)

Üniversitenin yan gelip yatılarak bitirilemeyeceğini öğrendim.

Aksine okuduğum üniversite ve bölüme eşşek bağlasan bitireceğini düşünüyorum. Hakaret amacı gütmeden düşüncemi ifade ettim. Yanlış anlaşılmasın. :)
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #273 : 15 Ocak 2017, 22:57:28 »
Bu kadar tutulduğunu bilmiyordum. Ben de şok oldum. Kendini feda edip izleyecek arkadaşlar varsa yorum atsınlar, ne kadar kötü olabilir diye merak ediyorum çünkü.

Çevrimdışı Reducto

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #274 : 20 Ocak 2017, 02:33:10 »
Kendi isteklerimizi yerine getirmek gerektiğini öğrendim.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #275 : 23 Ocak 2017, 21:18:06 »
Prenses Gelin filminin dvdsi için gayet hoş bir kapak tasarımı olduğunu öğrendim: Güzel be!

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #276 : 29 Ocak 2017, 13:59:05 »
Kaybolduklarını sandığım bazı kitaplara, kardeşimin benden habersiz el koyduğunu öğrendim :D
Kitapları bulduğum için mutluluk içerisindeyim :)

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #277 : 31 Ocak 2017, 21:07:48 »
Virüslerin cinsiyetçi olduklarını öğrendim :D.Tabii bunun mantıklı sebepleri var.

Araştırmaya göre, virüslerin erkek taşıyıcıyı etkileme olasılığı dişiye oranla daha fazla. İşi mizaha vurursak, hastalanınca bebekleşen erkek imajının sebebi virüslerin bu seçiciliğinden kaynaklanıyor :D.

Bu etkiye gerekçe olarak, virüslerin bulaştıkları canlının bir sonraki kuşağında da taşıyıcı olabilmek için dişileri tehlikeye atmayacak biçimde etkilediklerine dair bir teorisi var. Bu araştırma, ilaçların denenmesi konusunda dikkat edilmesi gereken yeni önlemler alınmasına sebep olabilir.

Çevrimdışı maviadige

• **
  • 161
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #278 : 15 Şubat 2017, 22:13:17 »
Beklentisi, umudu yok olduğunda insanın bir anda her şey tersine dönebiliyor. Hayat türlü şeylerle dolu, en çok da sürprizlerle.
Yakından bakarsan güzelleşecek.
Uzun süre bakarsan sevimli olacak.
Sen de aynısın...

-School 2013-

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #279 : 21 Şubat 2017, 23:46:19 »
write.as diye güzel sade bir yer var. Basit, işlevsel şekilde sizi yormadan çevrimiçi yazı yazma platformu. Medium'un anonim hali gibi. Daha hiç paylaşım yapmadım. Yapılıyor mu bilmiyorum. Ben ilgilendiren kısmı Word ile uğraşmadan yazı yazma kolaylığı. Tabi ki Word kadar işlevsel değil ama yeterli. Düzeltmeleri Word'de yapabilirsiniz isterseniz.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #280 : 01 Mart 2017, 23:30:57 »
Sadece bir kere izleyip bir daha ekranlarda göremediğim çizgi filmin adını öğrendim.

Kendisini internette "2001'in Oğlu" olarak arıyordum. 2001 değil 2020'ymiş :D Tam olarak anime de sayılmıyor galiba. İsmi İngilizce ve Korece birlikte yazılmış. Kore yapımı olsa gerek. Bir dakika... İsmini bulmaktan bahsettim ama daha paylaşmadım :D 2020 Nyeon Ujuui Wonder Kiddy. Adı bu. Korece kısmı Google Translate yapalım: 2020 Evrenin Harika Yumurcağı gibi bir anlamı var. Neyse benim çevirmenlikte bu kadar olur. Adının hatırladığım gibi olmadığı kesin. 20xx'in Oğlu diye yanlış mı hatırladım senelerce? Yoksa biz de mi öyle yayınlandı? Aman neyse. Sonunda buldum seni 2020 Nyeon Ujuui Wonder Kiddy ;D Adını öğrendim senin! Ardından Youtube'dan tüm bölümlerin hemen karşıma çıktı  :D Kurtuluşun yok benden ;D Neticede kural bu: Adını bilirsen ona da hükmedersin ;D

Çevrimdışı estelturin

• **
  • 143
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #281 : 02 Mart 2017, 01:02:35 »
fi , çi , pi serisinin ne kadar iğrenç kitaplara sahip olduğunu... Dizisi de geliyormuş yazık...
İnsan için önüne çıkan bütün yollar yürünebilir yollar ise, o insan artık kaybolmuştur.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #282 : 02 Mart 2017, 09:13:38 »
İnternet, yazarlığın "saygınlığını" öldürmüş. Twitter'da 140 karakterle dünyaları kurtaranlar hemen yedi kitaplık seriler yazmaya kalkışıyor. Üstelik hayatında doğru dürüst kitap okumamış, iki kelimeyi düzgünce bir araya getiremeyen insanlar bunlar... İşin acı tarafı kendilerini ustalarla kıyaslıyorlar. Yav, benim kaç tane basılı eserim var, ben kendime "Yazarım," diyemiyorum. Bu aşırı özgüven nereden geliyor anlamış değilim. Sırf bu yüzden hikâye bile yazasım yok...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı lordoftheread

• *
  • 27
  • Yokluk, mutlak düzendir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #283 : 02 Mart 2017, 09:28:36 »
Sosyal medya fenomeni olmanın, kalitesiz şeyler yapıldığının kanıtı olduğunu öğrendim. Matematikte 20/80 kuralı vardır. Buna göre, yapılan şeylerin sonuçlarının yüzde 80'i nedenlerin yüzde 20'sinden kaynaklanır. Bu nedenle, fenomenlerin sayısı 300 binin üstündeyse bunların 240 bini kalitesiz bir kitledir.
Yokluk, mutlak düzendir.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #284 : 12 Mart 2017, 19:42:49 »
Sinemadaki yer göstericilerin sorumluluklarının az olmadığını öğrendim.

Bugün sinema salonu önünde gösterim saatini beklerken kulak misafiri olduklarımı aktarayım:

Yandaki film salonundan iki temizlik görevlisi ve bir yer gösterici, başka bir yer gösterici tarafından sorguya çekiliyordu. Konu salondan kaç kişi çıktığıydı. Üç kişi çıkmış, ama salona dört kişi girmiş. Girenle çıkan eşitsizliğinin sebebini anlamaya çalışıyorlardı. "Nasıl üç kişi? Dördüncü nerede?" soruları dolanıyordu. Soru lar ve cevap arayışları bitince, salon önünde bekleyen meraklı biri sayının neden önemli olduğunu sordu. Başka sebepleri de vardır muhtemelen ama görevlilerden birinin verdiği örnek -o da dikkat çekici olduğundan anlatıyor olmalı - zamanında  yaşanmış bir olayı anlattı. Fetih 1453 filminin son gösterim saati 23:30'daymış. Gösterim bitince salon dağılmış, sinema kapanıp tüm çalışanlar evlerine gitmiş. Eh, sabahleyin sinema açılınca filmin oynadığı salonda neyle karşılaştıklarınu tahmin etmişsinizdir; 23:30 gösteriminden kalma bir seyirci :D Akşamın da etkisiyle uykuya dalmış. Tek başına olduğundan, film bitimi kendisini uyandıran da olmadığından sabaha kadar deliksiz uykusuna devam etmiş :D (Seyirciyi uykulu mu yoksa uyanık mı bulmuşlar orasını tam duyamadım.) O saatte temizlik görevlileri olmadığından içeriyi kontrol etmek yer göstericisine kalıyormuş. Eh, o da sinemada uyuyakalan seyirci ihtimalinin düşüklüğüne rağmen olabileceğini hesap edememiş. Sonuç anlatıldığı gibi.

Tabii, bu hikaye gerçekten yaşandı mı, yoksa meslek grubu içerisinde anlatılıp durulan bir efsanenin yeni versiyonu mu, orasını bilemeyeceğim. Ama ben de etkileyiciliğine kapılıp paylaşayım dedim ;D