Kayıt Ol

Kendini Vampir Sananla Röportaj-Son Gulyabani'nin Yeri'nde bahsi geçti

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
Geçen programda bahsettiğim, kendini vampir sanan birisiyile yapılmış röportaj. Maalesef gerçek :d D: Okurken bir şey yiyip içmeyin sakın boğulma tehlikesi  vardır:))

--------------alıntıdır (parantez içi açıklamalar bana ait)-----------------------------
yeni aktüel'den...

"insanoğlu bize özenmesin"

"....." türkiye'de yaşıyor ve vampir olduğunu iddia ediyor. röportajımız internet üzerinden gerçekleşti. kişisel güvenliği için adını vermedi. korkmadığını ama kendi ilkeleri gereği gizlenmesi gerektiğini söyledi. .....'in gençlere bazı öğütleri oldu. (vampirizim'de ömer baba hissiyatını yakalamış arkadaş)

- kaç yaşındasınız?

25, üniversite mezunuyum. (yani okumuş, ergen felan değil.)

- vampir misiniz?

ben buna, hiçbir türün "öyleyim, böyleyim" diye cevap vereceğini sanmıyorum. cevap verdiğimi düşünüyorum. ("bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım" edebiyatı gotik literatüre de girmiş hacı)

- kendinizi nasıl tarif ediyorsunuz?

-vampir deyince hep kötü, kan emici, lanetli yaratıklar gelir insanoğlunun aklına. bu yanlış bir düşünce, çünkü bizlerin de iyileri ve kötüleri var. tıpkı insanoğlunda olduğu gibi. ben kötü bir varlık değilim. ama diğer türlere göre de pek iyi sayılmam. (tipik yöre insanı cevabı gibi. "iyisi de var kötüsü de var aga" kavlinden...)

- diğer türler derken hangilerini kast ediyorsunuz?

-şeytanlar, kurt adamlar ve bir dolu boş tür. ("boş tür" ne lan? niye boş? bir cümlede hem biyolojinin hem folklorun ırzına geçmiş resmen...)

-yaşam tarzınızın insanlardan farkı ne?

-sabah işe git, çalış, eşine çocuğuna bak gibi bir hayatım yok. ne kadar çalışırsam çalışayım yorulmam. kimseyle ilgilenmem de. (şimdi bu tarif bir dönem bizim de içinde bulunduğumuz ergen halet-i ruhiyesi. uykusuzluktan dolayı gelen enerjik olma durumu v.s demek ki hepimiz vampirmişiz, bak hiç haberimiz olmadı...)

- fiziksel olarak farklı mısınız?

-tabii ki, bizle ilgili çok yanlış bilgiler var, en çok tırnak hikâyesine gülüyorum. (arkadaş herhalde drakula romanında da vurgulanan tırnak detayından bahsediyor...)

- kana ihtiyaç duyuyor musunuz?

-nefes almaya ihtiyaç duyuyor musunuz! (gerçekse şizofren şakaysa bu nasıl bir beyin dedirten cevap.)

- nasıl temin ediyorsunuz?

-avlanarak. (hey yavrum hey... "gecenin siyah kanatlı avcısı" edebiyatı...)

- ne avlıyorsunuz?

-hayvan. diğerleri gibi hastane önünde beklemeyiz biz. (vampirlik ve soyluluk ilişkisini çok ters anlamış, hastahane kuyruğu diyince aklına direkt ssk geliyor tabi...) onlarınki tamamen saçmalık. çünkü onlar ne bizden, ne de diğer türlerden. onlar sizden. ("gerçek vampirlik bu değil" geyiğine de girdi...) ve bu olaya o kadar kaptırmışlar ki kendilerini. kanı nereden bulacaklar? tabii ki avlanacak hâlleri olmadığı için, oralarda bekleyecekler. kendi kendileriyle oyun oynuyorlar. (breh, breh, breh...)

- hiç insan kanı tattınız mı?

-tattım! tadı dayanılmaz.

- ayin yapıyor musunuz?

-hayır! biz tören yaparız. büyüklerimizle, yenilerle, aramıza yeni katılanlar için. satanist değiliz biz. (ulan ayinle tören arasında ne fark var? tören kelimesini mezuniyetlerde felan kullandıklarından arkadaş alakasız sanmış ama çıkış açısından o da ayin kafasıdır. seramoni de derler. büyüklerimiz dediğine göre genç kızları tuzağına düşürmek isteyen amcalar abiler iş başında... gör bak bir deşelesen daha neler çıkar...)

- dışarıya çıkıyor musunuz? çalışıyor musunuz mesela?

-ben dışarıya çıkabiliyorum, çünkü kendimi kontrol ediyorum. (herke bir gençkan değil tabi (bkz: kendimi kontrol edemiyorum) ) ama mesela otobüsle seyahat edemem. yeniler yanlarında biri olmadan dışarı çıkamazlar. bazen rehberlik yapıyorum. (

-doktorlar, akademisyenler sizlerin varlığına inanmıyor.

-inandırmayı o kadar istiyorum ki bazen. karşılarına dikilmek istiyorum. gözlerimi görseler yeter. çünkü ben zaten bir delilim. ama yapamam. (lan zaten bakmana gerek yok şu cümlelerini bırak doktoru sıradan bir adam okusa hiç yoktan "cinciye götürün cinlenmiş" der zaten.)

- neden?

-yasak. bizim için yasak. (ama röportaj serbest...)

- son olarak ne söyleyeceksiniz?

-gençler çok şanslı, istedikleri her şeye fazlasıyla sahip olan gençler bize takmış durumdalar. diğerleri geçim derdinde. normal hayatlarını sürsünler, bize özenmesinler. özenilecek bir durum yok. gündüz oturup gece yaşamayı, insanların dikkatini çekmeden yaşamaya çalışmayı çok mu eğlenceli sanıyorlar.?" (bu bana eski mahallelerimizde bira içip içip "gençler içmeyin siz" diyen abileri, sigara içenlerin içmeyenlere yönelttiği "hiç başlama" geyiklerini hatırlattı. ben de niye bunlara açıklama yapıyorsam neyse...)
-------------------------alıntıdır-----------------------------------

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Bu kişinin ip adresini falan verir misiniz, avlayacağım kendisini. Kurtadamım ben. Protein diyeti yapıyorum. Bildiğiniz gibi vampirler paso karbonhidrat(yoksa bilmiyonuz mu?!).
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
Daha demin arkadaşımla bu konuyu konuşuyorduk. Vampir demeye utanacağız bunlar yüzünden...

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
- kaç yaşındasınız?

25, üniversite mezunuyum.

(Geceleri dışarı çıkabilen bir adam üniversite mezunu olmuş. Harç parasını bankalar kapandıktan sonra içeriye zorla girerek yatırıp sonra o dekontu üniversitede kaydını yapacak görevlinin odasına zorla koymuş. İkinci öğretim bile olsa pazar günleri öğleden sonra olan derslerine gitmemiş ama gece gizlice okula girip yoklama kağıdını dişleyerek kemirmiş. Çok zorda kalınca 100 faktör güneş kremi sürmüş, gerekirse şüpheleri dağıtmak için gündüz derslerinin bir iki tanesine katılmış. Diplomayı da sadece akşam 17:00 a kadar açık olan öğrenci işlerinden cebrem ve hile ile büyülü güçlerini kullanarak almış. Zor zanaat. Vampir olmak zor iş gençler özenmesin! :) )  Daha ilk soruda falsoyu vermiş garibim.

Çevrimdışı ülfet

• **
  • 184
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
- kaç yaşındasınız?

25, üniversite mezunuyum.

(Geceleri dışarı çıkabilen bir adam üniversite mezunu olmuş. Harç parasını bankalar kapandıktan sonra içeriye zorla girerek yatırıp sonra o dekontu üniversitede kaydını yapacak görevlinin odasına zorla koymuş. İkinci öğretim bile olsa pazar günleri öğleden sonra olan derslerine gitmemiş ama gece gizlice okula girip yoklama kağıdını dişleyerek kemirmiş. Çok zorda kalınca 100 faktör güneş kremi sürmüş, gerekirse şüpheleri dağıtmak için gündüz derslerinin bir iki tanesine katılmış. Diplomayı da sadece akşam 17:00 a kadar açık olan öğrenci işlerinden cebrem ve hile ile büyülü güçlerini kullanarak almış. Zor zanaat. Vampir olmak zor iş gençler özenmesin! :) )  Daha ilk soruda falsoyu vermiş garibim.

Komik sadece komik ayrıca Malkavian kesinlikle haklısın :)
Azrail yorulma kanka intihar edicem...