Kayıt Ol

Ejderha Mızrağı Soru Hattı

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ejderha Mızrağı Soru Hattı
« Yanıtla #30 : 24 Haziran 2010, 20:38:05 »

Çevrimdışı asi

• *
  • 5
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 24 Haziran 2010, 20:43:42 »
ya orayı gördümde orası tüm kitaplarmı ara kitaplar  felan hepsi orasımı
birde  kronolojik dediği kitapların çıkış sırasımı yoksa seride geçen olayların kronolojik sırasımı

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 24 Haziran 2010, 21:19:24 »
Ara kitaplar falan hepsi orda var. En altta ara kitaplar olmadan listesi var. Kronolojik dediği de seride geçenlerin tarihi sırası, basım sırası değil.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 24 Haziran 2010, 21:47:58 »
Ana seri toplam 14 kitap. Yan kitapları dolu o ayrı :).

Kitapların çıkış sırasına göre olan sırasını Ejderha Mızrağı Okuma Rehberi konusunda bulabilirsin ama ben yine de buraya yazayım,

Sırasıyla :

*Ejderha Mızrağı Destanı Üçlemesi(1.Güzalacakaranlığı Ejderhaları, 2.Kış Gecesi Ejderhaları, 3.İlkbahar Şafağı Ejderhaları)
*Efsaneler Üçlemesi
*İkinci Nesil(tek kitap)
*Yaz Alevi Ejderhaları(Tek kitap)
* Ruhlar Savaşı Üçlemesi
*Karanlık Havari Üçlemesi

Çevrimdışı asi

• *
  • 5
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 25 Haziran 2010, 21:08:48 »
Saolun Arkadaşlar HEMEN ilk destan üçlmesini bulup okumaya başlayacam

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 25 Haziran 2010, 21:40:47 »
Hiç zaman kaybetme bence :)
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 02 Temmuz 2010, 19:56:30 »
Bir kaç şey sormak istiyorum
1-Cüce Derinlikleri Ejderhaları'nda Raistlin'in az çok üzerine düşülüyor mu?Malumunuz Skullcap falan.
2-Kum Saati Büyücü Ejderhaları'nda tam olarak ne anlatıyor?
3-Raistlin ne zaman zamanda yolculuk etmeye başlıyor?

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #37 : 03 Temmuz 2010, 01:33:31 »
1-) "Cüce Derinlikleri Ejderhaları"nda Raistlin'e de en az diğer yol arkadaşları kadar yer veriliyor.
2-) "Kum Saati Büyücü Ejderhaları", Raistlin'in siyah cüppeye geçişini konu ediniyor. Burada kitaptan bir önokuma var, ilgini çeker belki.
3-) Raist'in Geçmişin ve Bugünün Efendisi olma olayı, "Efsaneler Üçlemesi"nde anlatılıyor. Tamamen Raistlin ve Caramon üzerine bir seri. Diğer Mızrak Kahramanları da var tabii. Anlaşılan bir Raistlin tutkunusun, bu seri tam sana göre olacaktır.

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 03 Temmuz 2010, 21:17:08 »
Ön okumayı daha önce okumuştum.Raistlin'in Sınav'ını biliyordum zaten ama kitapla ilgili hiç bir ipucu alamadım.Raistlin Fistandantilus'un kendisine yaptığını mı bulacak?

Ayrıca bir soru daha:Silah Kardeşliği'ne Horkin usta'nın Lunitari'nin avatarı olduğunu düşünüyorum siz ne diyorsunuz?

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 03 Temmuz 2010, 21:46:16 »
Kayıp tarihçeler sadece ilk üçlemede önemli ayrıntıların nasıl gerçekleştiğini anlatır.Örneğin ; ben Cüce Derinlikleri Ejderhalar ı'nı okudum.
Spoiler: Göster
Kış gecesi Ejderhaları 'nda yol arkadasları kharas ın çekicini buluyor.Fakat nasıl bulduklarından bahsedilmiyor. İşte Cüce Derinlikleri Ejderhaları burada devreye giriyor.

İlkbahar Şafağı Ejderhaları'nın sonundada Raistlin kara cübbeyi giyiniyor.Ama neden giydiğine filan pek değinilmiyor. İşte buradada Kum Saati Büyücü Ejderhaları devreye giriyor.
Kitapla ilgili en iyi ipucu bu.Fazlasını isteme :) EM serisinde hangi kitabı okursan oku pişman olmazsın merak etme :)

Diğer soruna kitabı daha okumadığım için cevap veremeyeceğim :)

Çevrimdışı eleanor rigby

• *
  • 48
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 04 Temmuz 2010, 18:58:27 »
aslında bu soruyu sormadan önce çok araştırma yapmadım, sadece forumda e'li diye aratıp bir şey bulamayınca, sormaya karar verdim. kara dalamar'ı okurken özellikle, hikaye elflerin arasında geçiyor çoğunlukla, ve elfler paladine'den e'li diye bahsediyor. bunun nedeni nedir? platin ejderha falan daha anlaşılır da, e'li ne demek? (ve kitabı bitirmedim, cevabı vardır belki, öyleyse üzgünüm :P)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 04 Temmuz 2010, 19:54:12 »
aslında bu soruyu sormadan önce çok araştırma yapmadım, sadece forumda e'li diye aratıp bir şey bulamayınca, sormaya karar verdim. kara dalamar'ı okurken özellikle, hikaye elflerin arasında geçiyor çoğunlukla, ve elfler paladine'den e'li diye bahsediyor. bunun nedeni nedir? platin ejderha falan daha anlaşılır da, e'li ne demek? (ve kitabı bitirmedim, cevabı vardır belki, öyleyse üzgünüm :P)

Tanrıların her dilde başka adları vardır. E'li de elfler arasındaki elfçe adıdır. Tanrı Paladine'in insanlar arasındaki adları bile bölgelere göre farklılık göstermektedir. (Örnek: Solmaniya- Ejder Paladin). Ama senin sorunun tam cevabı Paladine'in elfçe karşılığı oluyor E'li.

Çevrimdışı eleanor rigby

• *
  • 48
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 04 Temmuz 2010, 22:51:04 »
sadece dil farkı o zaman. sanırım paladine'in elfçe karşılığının e'li olduğunu düşünmemiştim ben, insanlar arasındaki adlarının değişimi paladine'e yakıştırılan sıfatlar gibi değişiklik gösteriyor, bunun da böyle farklı bir şey olabileceğini düşünmüştüm. :D
teşekkür ederim cevap için. :D

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 01 Ağustos 2010, 13:58:51 »
Spoiler: Göster
Yitik Ayın Ejderhaları'nda geçen sanction savaşında Elf birliklerine dağlardan gelen Ejderan birlikleri yardım ediyor. Neraka şovalyelerine cephe alıyorlar. Neden böyle birşey yapıyorlar ?

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 03 Ağustos 2010, 23:41:46 »
Affınıza sığınarak çok zor bir sorumu sordum ya ? :s