Kayıt Ol

Ejderha Mızrağı'nda Güldüğünüz Replikler?

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ejderha Mızrağı'nda Güldüğünüz Replikler?
« Yanıtla #15 : 05 Ocak 2010, 13:03:33 »
Ya yeri değil burası ama çok merak ettim.Bu Fizban ile Zifnab arasındaki bağ ne ?
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Ocak 2010, 15:14:05 »
Ya yeri değil burası ama çok merak ettim.Bu Fizban ile Zifnab arasındaki bağ ne ?

Fizban; Ejderha Mızrağı'nın fazlasıyla kırık ve garip bir karakteri. Ne olduğu belli değil. Belli de, spoiler olmasın.

Zifnab; Ölüm Kapısı serisinin fazlasıyla kırık ve garip bir karakteri. Ne olduğu belli değil. Belli de, spoiler olmasın.

Ölüm Kapısı'nın ve Ejderha Mızrağı'nın ortak özelliği de şudur, aynı yazarların elinden (Margaret Weis & Tracy Hickman) çıkmaları.

Ama evet, bu başlık bilgilendirme başlığı değil. Konuya dönmek gerekirse, replikler...

"Ağacı tutuklayın!" diye ısrar etti. "Güneş ışığını engellemek! İşte bu bir suçtur!" - Fizban (Dragons of the Autumn Twilight)

“Bu dünyaya karşı yeterince günah işledim. Bir kendere büyü öğretmek lanetlenmemi kesinleştirir.” —Raistlin Majere - Dragons of Summer Flame

Mt. Nevermind'ın isminin nerden geldiğinin anlatıldığı bölüm ve sanırım Yaz Alevi Ejderhalarında Tas'ın "sıkıldım" demesi üzerine yazarın durumu anlatması ( bunu duyduğunda en korkusuz savaşçı bile pencereden atlardı gibisinden birşeydi yanlış hatırlamıyorsam ) da fazlasıyla güldürmüştü beni.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 02 Şubat 2010, 18:31:39 »
Güz Alacakaranlığın Ejderhalarını okudum; neredeyse Tas ve Fizban'ın arasında geçen tüm diyaloglara güldüm. Ama bence en komiği Fizban'ın alev ponponun karanlıktan korkması :D

-''Ponponu koridora yönlendirsene. Aydınlatsın.''
-''Gitmek istemiyor. Sanırım karanlıktan korkuyor.''

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 15 Mart 2010, 16:08:22 »
Güz Alacakaranlığın Ejderhalarını okudum; neredeyse Tas ve Fizban'ın arasında geçen tüm diyaloglara güldüm. Ama bence en komiği Fizban'ın alev ponponun karanlıktan korkması :D

-''Ponponu koridora yönlendirsene. Aydınlatsın.''
-''Gitmek istemiyor. Sanırım karanlıktan korkuyor.''

ehehehehehe!

Ben bu repliği unutmuşum birden gözümde canlandı. Tekrardan hatırlayarak bir kahkaha patlattım saol Berre :).

Çevrimdışı Akuma_Blade

• **
  • 97
  • Rom: 5
  • "All Worms are my prey!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 30 Temmuz 2010, 07:32:26 »
Kenderyurdu ve Boşver köyü ile ilgili geçen her diyalog yada tasvir adamı "kopartır", ayrı ayrı belirtmeye gerek yok.

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #20 : 20 Eylül 2010, 11:53:53 »
Benim favorim ise Fizbanın ağaçla kavgası idi. Orda yerlere yattım. Özellikle Tas ve Fizban sohbetlerininde ondan aşağı kalır yanı yok. Bir de gnomlarla lağım cücelerine(Özellikle o lağım cücesi kralının ejderhanın inine giden haritası mükemmel) gülmemek elde değil.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #21 : 26 Eylül 2010, 13:16:58 »
Güz Alacakaranlığın Ejderhaları'nda Bupu aşırı komikti. Kaç ejderan var? Sorusuna cevap, "Bir, bir, bir, bir ve bir tane." :D
May the force, be with you.

Çevrimdışı reddlegolas

• *
  • 3
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 28 Eylül 2010, 20:32:37 »
Güz Alaca Karanlığının Ejderhaları ilk bölüm..Tas Flint ve Tanis Solace e ilk geldiklerinde goblinlerle ve Seçkinamir Toede ile karşılaşıyorlar..Ufak bi bıçak savaşından sonra Tas'ın bıçağı ölü bi goblinin altında kalır Tanis bıçağı alıp Tas'a varmek için yardım teklifine verdiği cevap: gerek yok Tanis kokusu hiç çıkmaz zaten biliyo musun? hem zaten bıçakta Flint'indi.:D:D:D bi de aynı bölümde Flint Tanis'i 5 yıl aradan sonra ilk kez gördüğünde ''sakal niye? zaten yeterince çirkindin'' demesi!! :D:D

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #23 : 06 Ekim 2010, 18:59:17 »
İlk kitap, handayken Tas gidip uzun süre gelmeyince "Nerede o kender? Korkarım hancıyı çaldı!" benzeri bişey demişti :D yıkılmıştım.
May the force, be with you.

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 27 Ocak 2011, 22:47:57 »
Tasın insanları rencide eden sözlerin yarılmıştım ;D "O senin burnunmu yoksa bir çeşit hastalıkmı? :D:D,  üzerinde zıplayan pireler akrobaside yapabiliyorlarmı :D:D:''

Çevrimdışı Fizban

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 27 Şubat 2011, 14:15:09 »
Tas, Altınay'ı onu ölüme göndermeye çalışan Palin ve Dalamar'ın bulunduğu yere bir ejderha ile götürür. O sırada yaşananlar..

Altınay kafasını kaldırdı ve hala rahatça ejderhanın sırtında oturmakta olan Tasslehoff'a baktı.

"İşte geldin Altınay," dedi Tas, el sallayarak "Her neyi arıyorsan umarım bulursun. Pekala, haydi bakalım ejderha. Yola koyulalım. Zaman harcayamayız. Yakılacak şehirler, yutulacak bakireler ve çalınacak hazineler var daha. Hoşça kal Altınay! Hoşça kal Conund-"

Bu sahne mükemmeldi :D Ruhlar savaşı ikinci kitap :D

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 17 Mayıs 2011, 22:47:29 »
" Nightshade tekrar zıpladı ve bunun çok eğlenceli olduğunu düşündü. Bu sefer daha fazla yükseldi, tapınak çatısının çok daha yukarılarına çıktı ve aşağıya, sokaktaki kanlı kargaşaya baktı. Bir tanrının dünyayı böyle gördüğünü düşünüyordu ve ilk aklına gelen şey 'Vay, ne kadar da aptal görünüyoruz,' oldu. "

ve

Karanlık Havari üçlemesinden spoiler içerir:
Spoiler: Göster
" Nightshade boyun eğer bir şekilde içini çekti. 'Sanırım iş başa düştü. Bahse girerim dünya tarihinde ilk defa bir kender bir tanrıyı kurtarmış olacak.' "

Karanlık Havari - Amber ve Kan

Bunların haricinde
Spoiler: Göster
yine Nightshade'in sinirlerine hakim olamaması üzerine, Mina'yı arkasından bir güzel pataklaması kadar beni güldüren[*]ve mutlu eden :D[/*] bir şey olmadı. Ki zaten koskoca Karanlık Havari serisi içerisinde yüz güldüren az anlardan biriydi zannımca.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 18 Mayıs 2011, 21:17:58 »
"Nerede kaldı bu kender? Garson kızı kaçırmış olmaısndan korkuyorum." 

Flint

"Gezgin elf, yolundan dön ve cüceyi arkanda bırak. Biz Flint Fireforgu'un meyhanede yere serdiği zavallıların ruhlarıyız. Biz bir cenk sırasında mı öldük?"
.
.
.
"Hayır, biz bir tepe cücesinden çok içemediğimiz için üzümlerin ruhu tarafından lanetlenerek utançtan öldük."

Tasslehof Burrfoot

İkisi de Güz Alacakaranlığı Ejderhaları'ndan :D

Çevrimdışı Caramon

• *
  • 19
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 27 Mayıs 2011, 17:34:01 »
Yüceefendi gökleri ejderhalarından aslında kış güneşi ejderhalarıyla eş zamanlı geçiyor olay şöyle :
Tarsise gelen yolarkadaşları kırmızı ejderha hanında yakalanırlar götürülürlerken Tas şövalyeler tarafından kaçırılır. Şövalyeler onu çuvladan çıakrdıktan sonra tastan bomba gelir :
Ben Tasslehoff Burrfoot'um. Arkadaşlarım bana Tas der.
-Aran  Talbow dedi Aran ve ciddiyetle el sıkıştıktan sonra matarasını uzattı. ''Soğanı telafi etmek için''
-Teşekkür ederim dedi Tas mataradan bir yudum aldı ve nerdeyse matarayı da alıyordu, Aran dan özür dilerken sçylediği gibi yanlışlıkla.
-''Brian Donner''  dedi Brian elini uzatırken.
Tas ümitle Derek'e baktı.
''Hareket edin ,'' dedi Derek sabırsızca ve yürümeye başladı.
- Komik bir isim diye mırıldandı kender. Sör Hareket Edin :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 27 Mayıs 2011, 22:19:12 »
Kış güneşi ejderhaları?  Kış Gecesi olmasın?